Wczoraj miałem strasznie dziwną sytuacje. Aż mi sie ciepło zrobiło. Byłem wieczorem z moją Kobietą na wycieczce. No i jak mieliśmy sie zbierać do powrotu to mi moja mówi że w telefonie samochodowym wyskoczyła informacja że bateria rozładowana. Ja przekręcam kluczyk. Kontrolki sie pozapalały ale tak jakoś bladym światłem, nie gasły przy tym. i komunikat trans. fail. prog. chce przekręcić kluczyk i nic. Wyłączyłem wyjąłem klucz za 10 sek. wkładam z powrotem do stacyjki kontrolki znowu zaświeciły sie blado i nie gasły (nawet zauważyłem że żółte kontrolki nie gasły).
Zbladłem. wyskoczyłem z auta, podświetlenie wnętrza i cały light pakiet sie też tak blado świecił. Kufer otworzyłem to sie również otwierał jak by chciał a nie mógł.

Po 10 min włączyło sie podświetlenie monitora, telefon również sie włączył. Przekręcam kluczyk wszystko ok, komfort start załączył. No to w drogę.
Po drodze w Test 9 wszedłem i ładowanie pokazywało 13,8 V najmniej 13,5 V. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
I do końca nie wiem co sie stało że moja kochana 7emka straciła przytomność.
Akumulatory mam chyba 70AH i 110AH kupione były 03.06.2008 (na fakturze mam date) Więc można powiedzieć że nówki. Może alternator... Albo to że mało jeżdzę... Albo jeszcze winą może być to że wczoraj wieczorem sie trochę bawiłem gadżetami w aucie był gaszony odpalany światło sie świeciło, tv chodził. Nie wiem.

W ogóle dziwne jest to że sie "naładował" i odpalił!!!


Aha i przy okazji chciałem się zapytać o ten komunikat TRANS. FAIL. PROG. Wiem co on oznacza i auto powinno sie przełączyć w ten tryb awaryjny skrzyni. Wyskoczył mi ten komunikat ze 3 razy już jak kluczyk przekręciłem w 2 pozycję. Po wyłączeniu i włączeniu wszystko wracało do normy. Tak jak by mu sie coś pochrzaniło z tym komunikatem. Podobno może sie on też wyświetlać jak jest mało prądu.

Ahh jakie te auta potrafią być kapryśne ale i tak bym mojej BMW nie oddał