Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: [ elektryka] Rozładował sie a potem cudownie ożył

  1. #61
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Spodziewałem się spokojnie ponad 300...
    A skąd takie oczekiwania? Diesel potrzebuje więcej, bo sprężanie stwarza większe opory....

  2. #62
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Spodziewałem się spokojnie ponad 300...
    A skąd takie oczekiwania? Diesel potrzebuje więcej, bo sprężanie stwarza większe opory....
    Rozrusznik w M60/62 jest na planetarce- wiec uderzenie pradu nie musi byc tak duze :]
    Mniejszy prad wiec i ciensze kable = mniejsza waga auta, mniej miedziuchy = tansze auto :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie kolego sylwekk, diesel ma większy opory, przez co potrzebny jest większy prąd rozruchu. Pragnę jeszcze, abyście zauważyli, że jak odpalamy M62 to aż wkręca się na 1500 obrotów na minutę. Czyli i tak jest mocniejszy. A i 740i ma przecież fabrycznie chyba tylko 80Ah akumulator.

    Pozdrawiam

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Dodam jeszcze, że rozrusznik w 530D ma moc równą 2,2kW. Więc potrzebuje ok. 183A. Dotyczy to również modelu 725 TDS, więc nie wiem skąd kolego sylwekk masz informacje, że 250A ?

    Pozdrawiam

  5. #65
    Myślę, że to akurat w tym przypadku mało istotne. Pobór prądu na biegu jałowym jest dużo mniejszy, ale zimowa porą, przy zgęstniałym oleju parametry fabryczne są mocno nadwyrężone i na pewno owe przytoczone 183A są przekroczone. Prąd zwarcia rozrusznika przekracza nieco 300A.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •