Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: [ pozostale] PRZEDNIE LAMPY E38

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Aha czyli nie kupowałeś tych części nowych w serwisie tylko z innego auta. W takim razie śmiem wątpić czy w tym aucie z którego brałeś graty było to ori. Niemożliwe jest aby w jednym roczniku czy nawet miesiącu wypuścili inny sposób montażu lampy i tej listewki :/
    Może ktoś tam coś pokleił wcześniej i stąd wystąpił taki problem hmmm

  2. #22
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    Dwa tygodnie temu montowałem ringi do mojej e38 95' . Konieczne było zdjęcie zderzaka, ta listewka w kolorze przykręcana jest do lampy . Zderzak trzeba zdjąc bo są dolne śruby lampy ktorych bez zdjęcia nie ma opcji wykręcic.
    21" inch

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nie jest to prawdą - osobiście montowałem ringi (w swojej przedliftowej E38) a zderzaka nie zdejmowałem.

    Jak ktoś chce instrukcję krok po kroku - to są chyba ze trzy na e38.org (sam z nich korzystałem).
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #24
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    Michale :)) wiem ze zęby na e38 zjadłeś, jest to prawdą co napisalem, pijany przecież nie bylem :))
    Zgadzam sie z kolegą "cutthr0at " który te same problemy co ja spotkał wczesniej :)) heh, a jakie to ma znaczenie, jak nie wychodzi lampa "bo coś ją trzyma" to trzeba bedzie zwalic zderzak :)) dyskusja na 3 dni, a roboty na godzine :))
    21" inch

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez vitor1982
    Michale :)) wiem ze zęby na e38 zjadłeś, jest to prawdą co napisalem, pijany przecież nie bylem :))
    Zgadzam sie z kolegą "cutthr0at " który te same problemy co ja spotkał wczesniej :)) heh, a jakie to ma znaczenie, jak nie wychodzi lampa "bo coś ją trzyma" to trzeba bedzie zwalic zderzak :)) dyskusja na 3 dni, a roboty na godzine :))
    Z tym "zjedzeniem zębów na E38" to gruba przesada... ;) Ale akurat temat lamp mocno ćwiczyłem, stąd mój upór.

    Być może nieporozumienie wynika z faktu - że te dolne śruby są dość podchwytliwe.
    Ja sam głowiłem się pół dnia - śruby odkręcone, luźno latają, a lampę ciągle coś trzyma. Jednak w końcu doszedłem i już później wyciągałem/montowałem lampy wielokrotnie. :)

    No chyba że np. jakaś partia miała to inaczej rozwiązane, ale nie sądzę... Moje auto było z lipca 1996.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #26
    No i prawda też jest taka, że ta blacha po dłuższym czasie niezdejmowania po prostu trzyma się bardzo mocno na zgromadzonym brudzie i ciężko jest ją przesunąć. Tak jak załączyłem wcześniej, ta blacha jest osadzona na elemencie z tworzywa, który to element jest przymocowany od dołu do lampy. I jak do tej pory nie spotkałem się z innym patentem .... Zatem jak ktoś jeszcze twierdzi, że trzeba zdejmować zderzak do wyjęcia lamp, a jest w Wawy lub okolic, to proponuję spota w celu rozwiania wątpliwości.

  7. #27
    No to pewnie chodzi o to że nie dało się blaszki wysunąć więc odkręcane było całe to tworzywo w którym się owa blaszka trzyma. I stąd całę zamieszanie. Innej możliwości nie widze ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Tylko że to nie była blacha, po uderzeniu pękła i na 100% ten element był cały z plastiku, ta z innej 7ki którą kupiłem też była identyczna(poza kolorem). Oj naprawdę wiem co mówię, sposób mocowania lampy był zupełnie inny niż w 7ce mojego taty i lampa posiadała z tego co pamiętam jakiś badziew pozwalający zmienić kierunek światła(w przypadku poruszania się po europie) czego np u mojego ojca nie było. Poszukam jeszcze gdzieś w pobliżu jakiejś 728 na sprzedaż i jak coś zrobię zdjęcie coby już nie było żadnych niejasności.

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W przedliftowych lampach należy po prostu przesunąć blaszane paski pod lampą w kierunku nerek (oczywiście maska otwarta). A potem standard - dwie śruby Torx 20 od dołu i dwa wkręty krzyżakowe od góry, następnie lampa do przodu.
    Po lifcie są takie jakby 2 zatrzaski od dołu które się podważa (do siebie) i listewkę która już wyskoczyła podnosi się do góry, cała jej górna część to kołnierz który nachodzi na plastik lampy


    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Tylko że to nie była blacha, po uderzeniu pękła i na 100% ten element był cały z plastiku, ta z innej 7ki którą kupiłem też była identyczna(poza kolorem). Oj naprawdę wiem co mówię, sposób mocowania lampy był zupełnie inny niż w 7ce mojego taty i lampa posiadała z tego co pamiętam jakiś badziew pozwalający zmienić kierunek światła(w przypadku poruszania się po europie) czego np u mojego ojca nie było. Poszukam jeszcze gdzieś w pobliżu jakiejś 728 na sprzedaż i jak coś zrobię zdjęcie coby już nie było żadnych niejasności.

    Czyli na 100% nie była ori. W oryginale nie ma żadnych plastików lakierowanych, to nie opel :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Też zakładałem Ringi i wystarczyło wysunąc te listewki,co prawda bardzo cięzko schodziły musiałem troszke sie naszarpac a później polakierowac ale było warto.

    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Tylko że to nie była blacha, po uderzeniu pękła i na 100% ten element był cały z plastiku, ta z innej 7ki którą kupiłem też była identyczna(poza kolorem). Oj naprawdę wiem co mówię, sposób mocowania lampy był zupełnie inny niż w 7ce mojego taty i lampa posiadała z tego co pamiętam jakiś badziew pozwalający zmienić kierunek światła(w przypadku poruszania się po europie) czego np u mojego ojca nie było. Poszukam jeszcze gdzieś w pobliżu jakiejś 728 na sprzedaż i jak coś zrobię zdjęcie coby już nie było żadnych niejasności.

    Może to jakaś Angielska wersja? ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •