Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [elektryka/mechanika] Padł mi tempomat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce

    [elektryka/mechanika] Padł mi tempomat

    witam

    jak w temacie, padł mi tempomat.

    podczas jazdy na nim auto samo dodaje i ujmuje gazu i cały czas przyśpiesza.

    czy komuś coś się takie coś przydażyło

    silink to 2.8,
    produkcja 12/96

    proszę o pomoc szanowne grono

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Może przycisk"+" w kierownicy zaciął się

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    u mnie jest już z rok zawieszony - poprostu niereaguje na nic co z tym zrobić ?? czy się go jakos resetuje ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    odświeżę temat... po uaktywnieniu tempomatu zapala mi się kontrolka na zegarach aczkolwiek tempomat nie działa...od czego można zacząć szukać w czym tkwi problem? :D pozdrawiam

  5. #5
    Może słynna taśma do kierownicy? Przeważnie jak pada, to przestaje działać cała multifunkcja, ale skoro to taśma, to ma w sobie trochę przewodów, być może przetarł się tylko fragment taśmy. A jak nie to może sam przycisk. Tak czy inaczej szukałbym w pierwszej kolejności w obrębie samej kierownicy i jej połączeń z resztą auta. No i sprawdzić trzeba coś co odpowiada za sam tempomat, czyli pewnie jakiś moduł od tego jest. Ale tu powinni się wypowiedzieć forumowi elektronicy. Mamy ich kilku :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam dwa lata temy jak miałem poprzednie e38 730 95r. również zacioł mi sie tempomat na wylotówce z Warszawy w strone Gdańska przy 200km/h cały czas dodawał gazu i nie chciał odpuścić , z wielkimi bulami udało mi sie zatrzymać auto a uwiężcie było ciężko hamulec przy tej prędkości zachowywał się jak bez działającego serwa jest twardy . Po telefonicznej konsultacji z moim mechanikiem wypiołem linke gazu tempomatu i było ok , jak się puzniej okazało tempomat był bardzo rzadko używany i ta linka się poprostu zatarła . Po tamtym incydencie nawet nie patrze w strone tempomatu jest to ponoć częsta usterka . Pozdro ...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Mam pytanie co może być u mnie. Podczas jazdy chyba po hamowaniu albo zmianie biegu (mam manual) tempomat przestał reagować. Przyciskam plus i zero reakcji. Raz na kilkanaście przyciśnieć plusa auto chwile przyśpieszy i później znów nic. Zielona kontrolka się świeci. Gdzie znajdę czujniki przy pedałach które rozlączają tempomat. Zaglądałem tam i nigdzie nie widziałem. Może ktoś pomoże.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •