Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Przechylenie auta o 45*

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Przechylenie auta o 45*

    Macie pomysł w jaki sposób można by było postawić autko na bok powiedzmy o 45 * ? Byłem dzisiaj dolać oleju do skrzyni i dalej lekko mi świszczy przy zmianie biegów, zadzwoniłem do servisu i poinformowali mnie że oni tego nie robią ale najlepiej postawić auto na podnośnik jednostronny bodajże "garget" i przechylić autko o 45*, wlać tyle oleju ile trzeba poczym postawić na poziom i się przejechać. W skrzyniach 5hp30 odgórnie trudno zalać stan po zmianie oleju dlatego servis proponuje ściągnięcie skrzyni wylanie starego oleju i zalanie świezutkiego lifetima 13,5 litra. Wynalazłem coś takiego ale nie wiem kto we wrocławiu może świadczyć takie usługi :| http://allegro.pl/item646663813_podn...cji_super.html

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w starych szkolach mechanicznych maja takie podnosniki do konserwacji podwozi na warsztacie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    kurde ale to fajne!!!
    Też bym sobie pokonserwował podwozie:))))
    per aspera ad astra

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Pogadaj z tym typem, może Ci pomoże ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=sGHQMEo2KDM

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hehe wygląda to nie przyjemnie dla samochodu :) lepiej mieć dobre wahacze bo po czymś takim jak coś ma to na bank strzeli :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    hehe wygląda to nie przyjemnie dla samochodu :) lepiej mieć dobre wahacze bo po czymś takim jak coś ma to na bank strzeli :D
    Na zawieszenie działa w tym przypadku obciążenie statyczne, wielokrotnie mniejsze od tego, z czym musi się zmagać wahacz pokonując kolejne dziury albo znosząc ciężką nogę kierowcy w trakcie hamowania.

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    hehe wygląda to nie przyjemnie dla samochodu :) lepiej mieć dobre wahacze bo po czymś takim jak coś ma to na bank strzeli :D
    Na zawieszenie działa w tym przypadku obciążenie statyczne, wielokrotnie mniejsze od tego, z czym musi się zmagać wahacz pokonując kolejne dziury albo znosząc ciężką nogę kierowcy w trakcie hamowania.
    Teoretycznie statyczne, lecz siły działają w kierunkach nie przewidzianych przez konstruktora, a na dodatek ciężar auta spoczywa na trzech punktach podparcia. To dodatkowo obciąża zawieszenie. Urwac może sie nie urwie, ale przyśpieszy zużycie ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    hehe wygląda to nie przyjemnie dla samochodu :) lepiej mieć dobre wahacze bo po czymś takim jak coś ma to na bank strzeli :D
    Ale ja tutaj widze inny problem, ktoś by musiał biec koło tego auta i dolewać olej hmmm

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    I co ... macie chłopaki sugestie, jak w najłatwiejszy sposób postawić auto bokiem na 45* ??

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Miom zdaniem chyba lepiej wyjąć skrzynię niz mało profesjonalnie przechylać auto ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •