Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Bmw 735i vs Bmw 525td

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice

    Bmw 735i vs Bmw 525td

    Witam. Mój znajomy szykuję sobie piątkę 2,5 w dieslu podobno nie tds a samo td czy ch.. wie. W każdym bądź razie niedługo ją wyjeżdża z warszatatu.
    Zazwyczaj nie robię czegoś takiego bo mnie to nie kręci ale chyba dojdzie do wyścigu między mną a nim. Cały czas psiuczy, że mnie objedzie, że nie mam szans swoim v8 i wogóle, no to się trochę zdenerwowałem i mu powiedziałem, że jak zrobi swoją beemkę to się zmierzymy.

    I teraz pytanko. Czy będzie między nami różnica, może on będzie miał przewagę (mniejsza masa auta i [kierowcy ;D ] + manual)

    Zabardzo nie mam doświadczenia w ściganiu się. Na światłach raz tylko przegrałem z Mercedesem ML500 (o prawie całą długość auta). (nieliczę tego co odpuściłem bo poco się mierzyć z "turbo-lanosem" czy innym "fajter-punto")

    Jak używać tego steptronika (no wiem, że jak manuala, spoko ale przy jakich obrotach zmieniać żeby to szło najszybciej)
    Jak będe ruszać to czy normalnie czy może coś takiego zrobić jak w manualach (walę na N trochę gazu i dopiero D) - tyle, że szkoda mi opon.

    Sory za laickie pytania ale kubicą nie jestem.

  2. #2
    7ka
    Gość
    z N gaz i na D :shock: o matko... szkoda auta,skrzyni itp..

    smialo go objedziesz normalnym trybem jazdy

    gaz do podlogi i tyle

  3. #3
    Skrzynia na S i jak będzie zielone to gaz w podłoge i czekaj na efekty
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Ech.... Przecież to dwie zupełnie różne jednostki.... Poza tym e34 poza tym że jest lżejsze to ma wszystkiego innego też mniej (mocy o połowę), kręci się niżej..... Po co w ogóle takie wyścigi. Skoro twierdzi że Cię objedzie, to niech objeżdża.... Mi by było szkoda samochodu. Ale jeśli już koniecznie musisz, to po prostu wciśnij D i gaz (nie odwrotnie - bo następny post będzie "przekręciłem skrzynię")...

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Haha zawsze bawią mnie takie tematy. Piszesz jakbyś conajmniej miał się ścigać statkiem kosmicznym z bardzo rozbudowaną obsługą. Auto to prosta maszynka. Poza tym jak już podobno "ścigałeś się " z ML to powinieneś wiedzieć jak wygrać z marną "piątką".
    Rozpędzić się na prostej potrafi średnio szkolona małpa, więc Ty jako rasa bardziej rozwinięta dasz radę.
    Zamknij oczy , gaz w podłogę i wal do przodu.......

    Żenada :razz:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Chcesz z nim wygrać ? I co tym udowodnisz.

    Lepiej wsadź go w auto i przewieź 2xx po dwupasówce, a potem możesz powiedzieć "nie rób tego w domu" :hah: :hah: :hah: :hah: .

    A jeśli masz niepewność, to w 7er 3.0 v8 lepiej idzie niż w 5er 2.5td, i dłużej rwie do przodu (bo i ma czym :D )
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Masa aut o wiele sie nie rożni a silniki znacznie. Generalnie zastanawia mnie po co zakładać podobne tematy.

    Oczekujesz dowartościowania ze strony forumowiczów?
    "Old School Style"

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Zakładając temat wiedziałem, że dostanę "zjeby". Moje obecne auto jest pierwszym autem z automatem i jeszcze jak widać nie dokońca wiem jak go obsługiwać(jedyne co to tylko P/R/N/D/S). Z tym ML'em być może przegrałem tylko dlatego, że nie potrafiłem działać tym steptronickiem.
    Mój znajomy od tego e39 525td użył takich argumentów jak np. manualna skrzynia i masa auta a także nie wiele mniejsza moc auta. Jechał moim autem a nawet go prowadził więc jego słowa znacznie mnie zaniepokoiły. Temat ten napisałem z czystej ciekawości i niecierpliwości.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Twój kolega będzie miał jakieś 3sek więcej do setki a wiec nie będziesz miał problemu.Daj na S i więcej nie kombinuj ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    no, jednak można doczekać się normalnej odpowiedzi :) Dzięki za pomoc. jak dojdzie do tego "wyścigu" może to być za jakiś tydzień-dwa to zdam relację.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •