Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Czy po zatankowaniu LPG może auto wybuchnąć ??

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    Czy po zatankowaniu LPG może auto wybuchnąć ??

    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem ci ze takich passatow to mam pare dziennie. nawet ich nierobie bo niechcem, kolektory lepione tasmą izolacyjną i poxipolem , tarcze tylko do golenia starczą, nawet raz widzialem jak gosc mial jeden przewod wysokiego napiecia zrobiony z kabla od przedluzacza, a jak powiesz ze co pan odpier... to on grzecznie odpowiada "co pan pier..." :D opony najtansze i najlepiej jedna bo juz sie rozpadla, klocki najtansze, a olej superol, a gosc kase ma, 2 synkow jezdzi skoterkami po 3tys zl a on niestety niedolozy do auta bo lepiej pochwalic sie dla sąsiadowi ze przez rok w auta wsadzil 30zl..... a jak juz ktos jezdzi dieslem to i wszystko w aucie najtansze musi byc, niewiem moze to taka mentalnosc w bielsku ale juz mnie krew zalewa jak staram sie sprzedac cos dobrego i w dobrej cenia, przykladowo mam yokohame AC01 195/65r15 po 209zl a gosc zamawia debice furio po 200zl bo na debicy sie dobrze mu jezdzilo, i za cholere nieprzekonam ze robi glupio, ale sie rozpisalem.......... ale szlak mnie trafia jak starasz sie cos robic dobrze i fachowo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Krzywy święte słowa! Osobiście widziałem w warsztacie jak koleś sobie sam silnik przekładał a gazowników prosił tylko o podpięcie instalacji "na krótko" To co zobaczyły moje oczy serce nie zniosło. Usłyszałem od gazowników że oni się nie wtrącają. Klient chce - klient ma. Polak jest zdolny i wszystko na ostatnią chwilę. Klocki jak już ich nie ma, olej jak się wypali, opony jak są już łyse. Po co wydawać kasę - auto jeździ. A że potem kogoś zabije a przy okazji siebie to mało ważne. Dlatego przeglądy techniczne powinny być bardziej rygorystyczne aby złomy po ulicach nie jeździły stwarzając zagrożenie dla innych.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Krzywy dlatego ja mam jedna zasadę: "Nie próbuj zrozumieć ludzi bo sam zgłupiejesz"
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    Krzywy dlatego ja mam jedna zasadę: "Nie próbuj zrozumieć ludzi bo sam zgłupiejesz"
    Dobre i prawdziwe :D
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Mógł być to jakikolwiek samochód, vw, bmw, mercedes czy opel. Więc nie oceniajmy auta sam mam takiego passata ( oprócz auta służbowego ), mam go już z sentymentu, a auto jest maksymalnie dopieszczone i zadbane, wygląda jak nówka i dotyczy to lakieru jak i wszelkich podzespołów. Przykładowo komplet klocków przednich 190 zł, tarcze komplet 420 zł, kable wysokiego napięcia 210 zł, i ktoś może powiedzieć po co wsadzasz taką kasę w starego złoma, ale to mój złom i to jak on wygląda i jeździ jest moją prywatną sprawą. Co do gazu to też takowy mam i jeszcze nigdy nic nie działo się z instalacją, raz nawet przeładowałem ją bo wchodzi do niej 33 litry a ja zatankowałem 40 ( nie odbił zawór zimą ).
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    To teraz zobaczcie ile aut w Polsce jeździ na LPG a ile na samej benzynie . Biorąc pod uwagę zapłony aut z LPG i aut zasilanych tylko benzyną , to auta z LPG mają malutki udział w takich przypadkach. O wiele więcej zapala się aut bez LPG , tylko jak wybuchnie raz na pół roku jakiś stary passat z instalacją robioną u Zenka w szopie to wtedy jest wielkie halooo . Takie samo halooo jest wtedy , kiedy to w wypadku bierze udział auto marki BMW, a 99% reszty wypadków bez udziału BMW nie jest tak rozpowszechniana publicznie.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez bosman
    To teraz zobaczcie ile aut w Polsce jeździ na LPG a ile na samej benzynie . Biorąc pod uwagę zapłony aut z LPG i aut zasilanych tylko benzyną , to auta z LPG mają malutki udział w takich przypadkach. O wiele więcej zapala się aut bez LPG , tylko jak wybuchnie raz na pół roku jakiś stary passat z instalacją robioną u Zenka w szopie to wtedy jest wielkie halooo . Takie samo halooo jest wtedy , kiedy to w wypadku bierze udział auto marki BMW, a 99% reszty wypadków bez udziału BMW nie jest tak rozpowszechniana publicznie.
    Chociaż nie lubie gazu to sie muszę zgodzić ... robią wielkie hallo a ja nigdy nie spotkalem sie z autem na gaz które by wybuchło czu się zapaliło, chociaz jak czasami myje jakieś trupy z lpg to sam sie dziwie jak to możliwe patrząc pod maskę...

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,123
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    powiem ci ze takich passatow to mam pare dziennie. nawet ich nierobie bo niechcem, kolektory lepione tasmą izolacyjną i poxipolem , tarcze tylko do golenia starczą, nawet raz widzialem jak gosc mial jeden przewod wysokiego napiecia zrobiony z kabla od przedluzacza, a jak powiesz ze co pan odpier... to on grzecznie odpowiada "co pan pier..." :D opony najtansze i najlepiej jedna bo juz sie rozpadla, klocki najtansze, a olej superol, a gosc kase ma, 2 synkow jezdzi skoterkami po 3tys zl a on niestety niedolozy do auta bo lepiej pochwalic sie dla sąsiadowi ze przez rok w auta wsadzil 30zl..... a jak juz ktos jezdzi dieslem to i wszystko w aucie najtansze musi byc, niewiem moze to taka mentalnosc w bielsku ale juz mnie krew zalewa jak staram sie sprzedac cos dobrego i w dobrej cenia, przykladowo mam yokohame AC01 195/65r15 po 209zl a gosc zamawia debice furio po 200zl bo na debicy sie dobrze mu jezdzilo, i za cholere nieprzekonam ze robi glupio, ale sie rozpisalem.......... ale szlak mnie trafia jak starasz sie cos robic dobrze i fachowo
    Krzywy to niestety nie tylko w Bielsku... ten twoj kolo to i tak rozrzutnik bo nowki opony lyknal ;D ostatnio przyjechal jeden fura za 40tys i opony to se kazal z haldy wygrzebac :D ;D bo 3dni wczesniej szwagier tu lysolce wymienial

    wracajac do tematu - smiech na sali... auto z lpg musi sie mocno palic i to z 20min zeby wybuchl zbiornik wiec zakladam ze ten passat stacje diagnostyczna jakies 5lat temu ogladal... lub pan diagnosta 5x banknoty ogladal :( smutne i niestety prawdziwe.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    zbiornik lpg nie ma prawa wybuchnąć. Czasami cale auto potrafi sie spalic a zbiornik zostanie. Od tego sa zawory bezpieczeństwa. Chyba że się myle.... takie info dostałem od znajomego gazownika



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •