Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Czy po zatankowaniu LPG może auto wybuchnąć ??

  1. #21
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Tak jak ksiądz prowadzi nauki małżeńskie nie mając pojęcia o życiu w rodzinie, tak ludzie nie jeżdżący nigdy na gazie wymyslaja jakieś bajki ;)
    ;D Ksiądz to tez człowiek.

    A ja nie pisałem czy on (mój stryj, bo do niego pewnie pijesz) jeździ czy nie na gazie, tylko że obecnie jest przeciwnikiem bo się zraził na tych szkoleniach/warsztatach obowiązkowych (a swoją droga to on miał w rękach wiele więcej róznych aut ode mnie, ...

    "Wujek" w przenośni ;) Chodzi o osobę, która opowiada bo ja jak czegoś na oczy nie zobaczę to traktuję takie opowiastki z dużym dystansem :)
    Nic osobistego :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    "Wujek" w przenośni ;) Chodzi o osobę, która opowiada bo ja jak czegoś na oczy nie zobaczę to traktuję takie opowiastki z dużym dystansem :)
    Nic osobistego :D


    No niestety teraz juz nie mam dostępu do tych raportów (bo i zostały skasowane na kompie), ale sam byłem w szoku jak patrzyłem na fotki ze zdarzenia i raport biegłego 8/

    A te przykłady to dowodzą patologii społecznej, ignorancji i nieumiejętności posługiwania się sprzętem (co wyżej było wspomniane).

    I tak samo jak zmieniałem kapcie na letnie, podjechał gość matizem na kapciu, bo nie umiał czy może mu się nie chciało zmienić koła - jechał z flakim 6km przez Kraków do serwisu

    Jak Grzesiu-mechanik wyjął zapas to się wkur... i powiedział że takiego syfu nie będzie zakładał (juz nie wspomnę co to było..) i że sa wszystkie gumy do wymiany, bo już są slicki i zaczęły się rozłazić, to facet powiedział "to auto syna, a mnie pierd.... na jakich gumach jeździ..."
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #23
    Intymny
    Gość
    Widzialem ostatnio spawane tarcze hamulcowe po peknieciu w mercedesie taksówce, klasyka

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Intymny
    Widzialem ostatnio spawane tarcze hamulcowe po peknieciu w mercedesie taksówce, klasyka
    Tylko jak zespawane ...a właściwie naheftane???
    Bo przecież tarcze się robi jako wytaczany element z pojedynczego klocka z utwardzonej stali, o właściwościach - m. in.: stal niespajalna
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #25
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja widziałem na pradze jak napawali klocki w cieniasie .......

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    z tymi zaworami bezpieczenstwa to tez jest bardzo przesadzone.... sam mialem w 2.8 zawor bez kulki, tankowalem prawie do pelna (dopoki dystrybutor nie zaczal zwalniac) i nigdy zadnego przykrego przypadku nie mialem... a jezdzilem baaardzo duzo na gazie... nasz wspolny znajomy z wrocka zrobil jeszcze wiecej km na gazie rowniez tankujac gaz do oporu..
    takze niebezpieczenstwo tankowania prawie 100 % butli mozna wlozyc miedzy bajki.. :/
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Nie do końca Szwedziu ...

    Masz rację - zatankowanie do pełna prędzej doprowadzi do deformacji butli niż do wybuchu (butla sie odkształca , zmienia się w ... wuglądem przypomina później kamień rzeczny).

    Ale jednak jak jest pod sam kurek gazu, to się tworzy cos na wzór domowej bomby sapera-amatora, gdzie katalizatorem reakcji będzie duży upał.
    Ale co do samego wybuchu, to tu będzie bardziej jak z nabuzowaną butelką coli - ciśnienie wystrzeli przez zawór wybijając go. Jedynie jeśli będzie jakieś źródło ogna, lub pośrednio wytworzy się iskra to rozprężany gaz przy wystrzale - gwałtownie mieszając się z powietrzem będzie się spalał niemal równocześnie na prawie całej objetości (nasycenie tlenem), co da efekt para-wybuchu.
    Jest to rzadkie, ale czasem się zdarzy że jednak pieprzenie, że cała gmina potem przed miesiąc ma czym żyć pod sklepem.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Hubertus masz jakieś dziwne teorie...


    Kolega ma w butli podgęty pływak tak , że do butli 60 litrów wchodzi wg dystrybutora 62 litry - dystrybutor tankuje , zwalnia , zwalnia , aż pompa staje całkowicie , a gościu na stacji nie wie co się dzieje... Wcześniej miał kompletny wielozawór - i nigdy nie zdarzyło się zeby upuściło ciśnienia po takim zatankowaniu.


    Teraz ma calkowicie rozwiercony wielozawór i też nic się nie dzieje .



    Jeżeli chcesz zobaczyc jaką ściankę ma butla LPG to podjedz do hurtowni przy wielickiej to twoje nocne koszmary ustąpią ...

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    troche farmazonów sie tu można naczytać panowie

    każdy cośtam usłyszał dołożył do tego wlasnej fantazji a potem pokutują takie kocoboły...

    wyciągaliśmy gaz już z kilku aut i były rozbrajane butle przed oddaniem na złom i jakieś historie z "kamieniami rzecznymi" można sobie miedzy bajki włożyć
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Może hubertus pomylił stacje - i tankuje zamiast LPG - CNG - i mu ładują 200 atmośfer i butla puchnie :D :D :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •