Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [mechanika] zasysa powietrze przez bagnet oleju

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    ... moze cos pokrecilem jesli tak to naprostujcie mnie heh pozdr
    Nie ma co prostować ;)

    Po prostu to zwykła zwężka, pod pokrywą rozrządu. Wstępny separator oleju ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    witam w silniku 4.4 ze skrzynia automatyczna z przodu tez jest seperator oleju, u kolegi w aucie wlasnie walnal i ten z przodu i tylnia odma o ktorej piszecie rowniez.

    bmwfans odma


    czesc nr 1 na rysunku, mechanik tez na to mowil odma ;] moze cos pokrecilem jesli tak to naprostujcie mnie heh pozdr
    Witam


    Dzięki za odpowiedź .


    Pozdrawiam :)

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Do czego jest Odma-wyjasnienie?

    Cytat Zamieszczone przez wiku
    Artykuł na ten temat:

    Link

  4. #14
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Odma = separator oleju = oddzielacz oleju

    http://www.realoem.com/bmw/partxref....1+15+1+747+066

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam


    Sprawdzałem u siebie odmę więc wyciągnąłem bagnet zapaliłem silnik i przyłożyłem palec do otworu bagnetu i wyczułem lekkie dmuchanie spalin do góry ,czy tak powinno być ? Jedni mówią że ma zasysać a drudzy dmuchać więc jak to jest ?


    Pozdrawiam

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kolego powinno leciutko zasysać. Jak dmucha to lipa. Sprawdź tą odmę.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego powinno leciutko zasysać. Jak dmucha to lipa. Sprawdź tą odmę.
    Witam

    Sylwek7 napisał że jak zasysa to odma do wymiany , Ty napisałeś jeśli dmucha też do wymiany wiec teraz sam nie wiem czy jest dobrze czy źle .. ?? Są może jakieś inne sposoby na sprawdzenie odmy . Dodam że była wymieniona jakieś 70 tys km temu ....

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Ja niedawno wymieniłem odme, chociaz stara była dobra, lekko mi zasysa, tak samo jak i przed wymiana, wiec to tak powinno byc moim zdaniem. Smok ciągnie olej, a ten z kolei zmieniajac swoj poziom zasysa w pierwszym miejscu gdzie jest lzej, czyli przy wyciagnietym bagnecie, stad takie ,,siorbanie przez bagnet, jak przez słomke" ale nie takie jak odkurzacz,tylko leciutkie ssanie mam.
    Przedniej odmy nie ma, jest tylko separator oleju w przedniej czesci, odma jest w tylnej czesci kolektora, zwana membrana i jest połączona z separatorem oleju.Z przodu jest przynajmniej u mnie w M60 uszczelka ,gdzie łączy sie przepustnica z kolektorem, jest tego samego kształtu co i uszczelka odmy wiec niektórym moze sie wydawac ze sa 2 membrany.
    ,,pasjonat" Tobie lekko dmucha spalinami tak??????dobrze skumałem??No jak czujesz spaliny wylatujace z bagnetu to wydaje mi sie tylko jedna opcja ,ze sa jakies przedmuchy miedzy tłokiem a gładzią cylindra. Sprawdz cisnienie na garach.
    ...ther's no better way to flyy...

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolego powinno leciutko zasysać. Jak dmucha to lipa. Sprawdź tą odmę.
    Witam

    Sylwek7 napisał że jak zasysa to odma do wymiany , Ty napisałeś jeśli dmucha też do wymiany wiec teraz sam nie wiem czy jest dobrze czy źle .. ?? Są może jakieś inne sposoby na sprawdzenie odmy . Dodam że była wymieniona jakieś 70 tys km temu ....
    Kolego zasysać a zasysać jest różnica, nie mówię że ma Ci ssać tak że jak palca przytkasz to nie możesz go wyciągnąć z rury. Ma delikatnie zasysać tzn tak że praktycznie tego nie czuć.

    Właśnie Michał, czuć lekkie ssanie ale to takie delikatne. Jak dmucha to coś nie tak z cylindrami .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam

    Tak u mnie lekko dmucha do góry powietrze , ale to dmuchanie jest bardzo minimalne. Więc może coś z ta odma jest nie tak jak powinno lekko zasysać ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •