Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Jakie macie przebiegi w swoich 740D i na co zwracać uwage ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Jakie macie przebiegi w swoich 740D i na co zwracać uwage ??

    Jakie macie przebiegi w swoich 740D i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie ?? Interesować się tylko modelami z przebiegiem nie przekraczającym 200 000 km, gdyż słyszałem że padają turbiny ... wtryski itd ... Czekam na konstruktywne porady posiadaczy :)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    f01 740dx
    Skąd
    Gdynia
    Ja swoje 740D dość długo szukałem i w końcu trafiłem na zadbany egzemplarz,przebiegu powyżej 200 tys. raczej bym się nie bał. Jeżeli auto było regularnie serwisowane i poprzedni właściciel o nie dbał. Ja przed kupnem zobaczyłem 4 auta i miałem wtedy jakiś punkt odniesienia,ale jeżeli decydujesz się na ten silnik to lepiej nie wybieraj tych okazyjnych cenowo...Przed kupnem polecam sprawdzenie auta w ASO i życzę udanego zakupu. :]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    f01 740dx
    Skąd
    Gdynia
    Aha przebieg w moim to 180 tys.

  4. #4
    ja mam dokladnie 200tys. Auto jak dla mnie perełka. Duzo osob przestrzega o awaryjności turbin - mnie to nie spotkalo i odpukać. Najczesciej o dziwo twierdzą te osoby ktore nie mialy v8 diesla. Mam kolege w niemczech ktory od nowosci zrobil takim dieslem 500tys km i nic nie padlo. Sprzedal i kupil e66 w dieslu i nadal smiga bezawaryjnie. Nie szukaj okazji cenowych bo takich nie ma. za 740d czasami trzeba dac wiecej niz za 750 z tych samych lat. zwróc uwage na skrzynie w koncu przenosi potezny moment...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Jakie elementy eksploatacyjne mogą ulec przepracowaniu w przebiegach powiedzmy 200-250 tysi ? jeśli chodzi o skrzynię to w tej dziedzinie jestem uczulony, powiedzmy że ogarnę to sam ... Co jeszcze może tam paść jednocześnie nadwyrężając mój budżet ? Uważacie że ceny rzędu 7-9 tysięcy euro to okazje ? Bo mnie wiecej w takich granicach bede szukał ...

    Powiedzcie mi koledzy jak kształtuje się u was spalanie w tym silniku ?? Przyznam, że nie mam ciężkiej nogi i w moim obecnym 740 m60 spalanie po mieście kształtuje się mniej wiecej na poziomie 15-16 litrów ... czy istnieje możliwość zejścia tym dieslem poniżej 12 ??

  6. #6
    W dużym miescie może być cieżko. Ja nie jeżdze jakoś oszczędnie i spalanie w miescie to ok. 13.5l ale na trasie to ok. 8.5 tak wiec srednią komp pokazuje ok.11l



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Nie kłam :D sam widziałem, że ponad 14 masz ;) ;) ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Znam jednego kolege z forum ktory wyleczyl sie z 740d po niecalym pol roku.

    Nie pisal na forum o tym co sie zaczelo dziac z autem - po prostu sie go szybko pozbyl.

    Nie twierdze ze to zle auto bo osiagi tego V8 a do tego jego spalanie to na pewno sa jego duze zalety, chodzi tylko o to ze problem zaczyna sie wtedy gdy to akurat w naszym posiadaniu zaczynaja sie z takim autem dziac cuda ..... koszty sa ogromne ...... niejeden uzytkownik sie o tym przekonal, ale nie kazdy sie tym pochwalil.

    Kolega ktorego pominalem wyzej z tego co wiem szuka znow silnika benzynowego, taki mial juz wlasnie przed zakupem 740d ;) .
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Co zaczęło się dziać ?? Potrzebuje wszelakich opini, gdyż muszę rozważyć wszystkie ZA i PRZECIW !! To co udało mi się odnaleźć za pomoca "szukaj" ma forum nie bardzo mnie uświadamia jeśli chodzi o kwestię utrzymania ... Przyznam również, że nie robie rocznie nie wiadomo jak wielkich dystansów tak więc musze znaleźć jakiś komprolis. 740d albo 740i po lifcie ... Tylko te jednostki wchodzą w rachubę :)

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Nie kłam :D sam widziałem, że ponad 14 masz ;) ;) ;)

    14 a nawet 15 jest tylko wtedy gdy sie jezdzi tak jak ostatnio w weekend :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •