Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Jakie macie przebiegi w swoich 740D i na co zwracać uwage ??

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Co zaczęło się dziać ?? Potrzebuje wszelakich opini, gdyż muszę rozważyć wszystkie ZA i PRZECIW !! To co udało mi się odnaleźć za pomoca "szukaj" ma forum nie bardzo mnie uświadamia jeśli chodzi o kwestię utrzymania ... Przyznam również, że nie robie rocznie nie wiadomo jak wielkich dystansów tak więc musze znaleźć jakiś komprolis. 740d albo 740i po lifcie ... Tylko te jednostki wchodzą w rachubę :)

    Nie bede mowil o szczegolach jezeli ten ktos sam tego nie zrobil - ale wszystko poszlo w kierunku powaznych sum pieniedzy. Mozna sie domyslec ze chodzilo o sprawy zwiazane z turbo, wtryskiwaczami lub pompa (jedna z kilku). W tym momencie mile uczucie zaosczedzonych pieniedzy (przy dosyc wysokiej mocy silnika) nagle znika.

    Nie chce nikomu odradzac zakupu takiego samochodu - to sa tylko moje prywatne rozmyslania na ten temat ;)
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    U mnie na blacie jest 187 tys km ale nie ukrywam ze w takie przebiegi nie wierze w dziesiecioletnich autach. Mimo to nawet jak jest 300 wydaje mi sie ze motor jest git. Kolejny raz podkreslam ze auto nie puszcza zadnego dymka, nic zero, a w koncu to diesel ;) Nie bierze oleju, jedynie poci sie uszczelka miski ktora zakupilem i czeka juz na zmiane. Turbiny, wtryski poki co nie wykazuja zadnych objawow zuzycia. Napiszcie jakie macie wolne obroty po zagrzaniu bo ja mam ok 450. I jak u was wyglada sprawa z dymieniem? Tez nic? Osobiscie uwazam ze ten motor jest w stanie zrobic w dobrych rekach milion kilometrow. Solarius moglbys napisac jakie mialy bolaczki auta ktore ogladales?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Sam motor może i tak co do tego to nie mam zadnych watpliwości ale mi chodzi o elementy eksploatacyjne takie jak wtryski, turbiny, pompy wysokiego ciśnienia itp ... W rodzinie jest bmw 530d e60 nakrecone około 200 tysi po podłączeniu pod kompa wyskakują błędy wtrysku 1 i 3 ... Zaniepokojeni sprawą pojechaliśmy do warsztatu specjalizującego się w bmw .. mechanik oznajmił, iż nie nalezy się tym przejmować twierdząc, że póki jeździ to jest wszystko ok . Silnik ten podobno jest na tyle nowoczesny, że przed poważną awarią po prostu się wyłączy ... Jeśłi chodzi o odczucia to można wykryć lekkie drgania silnika świeżo po uruchomieniu, kiedy to motor jest jeszcze zimny ... Zdarza się to bardzo żadko i w zależności od zalanego paliwa.
    Zastanawia mnie jeszcze jak wykryć zajechaną turbinę, wtryski bądź pompe w 7xxD ... Można wykryć tego typu usterkę podczas przejażdżki ??

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Kopci w roznych kolorach :D Ja ten milion myslalem o silniku z osprzetem ;)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja zrobiłem 50 tyś 740d i jeżeli chodzi o silnik to mam święty spokój, skrzynia chodzi dobrze, jedyne co mnie wnerwia to zawieszenie, ale chyba wymieniłem juz wszystko i mam nadzieje, że teraz będzie spokój, niestety polskie drogi są jakie sa i nic sie na to nie poradzi... Też zakładalem 1.5roku podobny temat, też sie wypytywałem czy warto, czy sie opłaca, czy turbo pada itd itp ale ogólnie mało jest tych aut wiec tez małe porównanie, mój mechanik i wtedy i dziś mówi ze tych silników nie naprawia - tzn nie pamieta poważnych awari, o jedynej jakiej ja słyszałem w tym silniku to na tym forum - ktoś wymieniał turbo koszt jak pamiętam ok 2-3 tyś z garetta... Ale jak sprzedam to E65 kupie w benzynie bo to co słysze o dieslach w tym modelu to mnie przeraża... Mój mechanik juz niejedną taką remontował i koszta spore, mój dobry znajomy własnie będzie składać 3litrówke bo mu sie całkowicie "rozpadła"... 740d E38 to ostatni najmocniejszy i dobry diesel w bmw..
    Co do spalania hmm chyba tak jak podaje instrukcja 7-14. Jeżeli Tobie po Wrocławi pali 16 nasza 740i to diesel powinien max 12... mi benziniak spalał ok 18 po Katowicach po za jednym wyjatkiem przed sprzedaż gdzie wyszło 15 i do dziś sam w to niewierze, chyba rozstać si enie chciała albo chciała pokazac ze jest lepsza od diesla który w takich samych warunkach spala ok 13-14. Mało jeżdzie po mieśie wieć trudno mi porównać, ale w trasie trudno przekroczyć 10... Juz to wyliczałem i wyszło że plus minus przez 50 tyś zaoszczędziłem jakieś 8tyś zl - chociaż to bardzo w przybliżeniu za względu na zmieniajace się ceny paliw... Na pewno poczujesz ulge w portfelu...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    A jaki masz u siebie przebieg ??

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Ja również jestem bardzo zadowolony z użytkowania samochodu. Zero problemów. Co do tej pory mnie spotkało z wymian to wąż od wspomagania no i czasem ciężej chodząca kierownica jeszcze dokładnie nie zdiagnozowane. Po za tym na spocie w Warszawie po podłączeniu do kompa kolega Adam stwierdził, że przepływki mam do wymiany(obie) ale do dzisiaj tego nie zrobiłem bo kopa ma tylko czasami robi psikusy z przyśpieszaniem. Poza tym silnik skrzynia i inne tego typu rzeczy przed którymi mnie ostrzegano są na 5+.
    Obecnie będę zabierał się do wymiany elementów zawieszenia.
    Myślę, że jak auto trafisz zadbane i dobrze użytkowane nie na wariackich papierach to odwdzięczy się długą przyjemną i bezawaryjną jazdą. Pozdrawiam.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Hej,

    Ja swoje 740d mam już prawie 2 lata zrobiłem nim ok 30tyś. teraz ma ok 250tyś.
    Jak do tej pory to wszystko ok! silnik chodzi super i skrzynia też. Niedawno byłem na kompie - bez błędów. Turbiny, wtryski i przepływki mają prawidłowe parametry.
    Tankuje tylko na BP i Shell.
    Z poważniejszych inwestycji to:
    wymieniałem amorki - kpl, sprężyny, drążek i końcówki, rozrusznik robiłem.
    Teraz czeka mnie wymiana klocków i tarcz (p/t)
    Czyli standard, a problemem są nasze drogi!!
    dodam, że jeżdze na 18-tkach.

    Ponadto zainwestowałem w auto troszkę kasy tj. całe kompletne nagłośnienie infinity + tuba ze wzmakiem, kpl. instalacja do ipod'a i takie tam pierdoły - nie żałuje ani złotówki.
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Wlasnie - robiłem rozrusznik a to można uznać za część silnika:) ... koszt ok 300-400zł juz nie pamiętam...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Aldik a Ty jaki masz u siebie przebieg ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •