Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Reset kompa a spalanie gazu

  1. #11
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    polecimy kiedyś na jazde probną tam :) ale to po robotach u ciebie :)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    13
    BMW
    BMW 728i
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    Cool teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu
    ( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie
    Czy w przypadku skrzyni automatycznej tą operację należy wykonać mając lewarek w pozycji "2"? Bo to chyba najniższy możliwy bieg w automacie :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    pytałem kumpla co zajmuje sie elektronika i gazem w BMW i powiedzial ze nie nalezy zadnych jazd robic do 5 tys/obr stac czekac 5 min itd poniewaz komputer sam sie ustawi po normalnych jazdach jak jezdzisz na codzien...ale to tylko droga strona medalu ja sie na tym nie znam podaje tylko jako info z innego zrodla...pozdro ;D
    Deutsche Bank

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    oczywiście ,że komp sam sie ustawi tez podczas normalnej jazdy - tylko pytanie jak ... jeśli ktoś ma tendencje do ruszania z 3-ki to nawet nie chcę wiedzieć jakie kwiaty bedzie miał ten komp w głowie ... a to standard w przemyśle gazowym w tym kraju ... byle jak byle było ... następny klient proszę ...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Na naszczescie nie ruszam z 3-ki ;D
    Deutsche Bank

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    coś w tym jest... mój gazowk ustawiał auto pod czas jazdy przy ok 3 tyś obrotów. Zresztą jego program sam kazywał granice zielono.

    Ważna uwaga to trzeba idealnie odpowietrzyć auto że by gaz mógł dobrze funkcjonować.

    Poza tym (odpukać ) latam i jakoś daje rade. Instalke mam Łudzką . 2 lata gwarancji, zbiornik w zapasówce, niestety wchodzi tylko ok 50 l :( wlew w wlewie :)
    wskaznik mały, czytelny. na baku ok 300 km-250. zależy gdzie zatankuje i jak latam :)
    Pan zamontował mi jakąś pompke do reduktora , która niby st bardzo ważna wiec zwróćcie na to uwage. Cena z małym rabatem 4150 zł.


    pozdro :)

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    pompka jest zamontowana z innego powodu .. E38 ma bardzo dziwny układ chłodzenia ,który rozgryzaliśmy 2 dni w moim samochodzie , bo po wszczepieniu się w układ chłodzenia - aby ogrzać reduktor - on potrafił zamarzać gdy jechało się z około 1300-1500na obrotomierzu rzecz jest smieszna chodzi o złe wpięcie przy 1400 obrotów płyn chłodzący nie płynie w układzie !!!! pompa wodna zmienia kierunek i gdy jedzie się przy takich obrotach płyn poprostu stoi - można sobie tą pompkę darować hmm wystarczy popatrzyć np. w realoem na schemat przewodów i wbić się w 2 do nagrzewnicy w środku , bo do kabiny wchodzą 3 rurki i na jednej z nich jest zawór , który cholera wie kiedy się otwiera więc jeśli facet zamontował ci pompkę to możesz mu powiedzieć ,że jest źle wpięty w chłodzenie - a jeśli nie będzie wierzył to niech wsadzi w układ zwykły "wodomierz" on pokazuje kieunek przepływu i dodając stopniowo gazu będzie widać kiedy płyn się zatrzymuje ile czasu to trwa i kiedy zaczyna w 2 stronę ruszać ....

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    powiem Ci że to chyba najlepszy spec w moich rejonach, ale powiem mu. W te gniazda wode i tak sie wbił z go co wiem. A jak go pytałem po co ta pompka to mówił że jużakładał bez i była lipa. Z pompką jest ok.
    Najważniejsze że jezdzi :)

    Teraz dałem na reklamacje wsteczny bieg w automacie . Więc pare dni bez auta :(

    pozdro.

  9. #19
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tak jak pisałem u mnie nie ma pompki czyli o element mniej do popsucia się trzeba troszkę pokombinować i w schematy popatrzyć od rur wodnych - mogę na sobie udowodnić ,że da się zamontować chłodzenie bez pompki tak aby działało i nie zamarzał reduktor ... niech kombinuje majsterek to może bedzie ludziom bez pompek montował gazik

  10. #20
    Ja tez mam bez zadnej pompki instalacje ... I wszystko ladnie jest :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •