Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Nieprzyjemne zdarzenie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    33
    BMW
    735iA
    Skąd
    Małopolska

    Nieprzyjemne zdarzenie

    Witam,


    Miałem dzisiaj nieprzyjemne zdarzenie w Krakowie - mianowicie gosc sie do mnie przywalil (dluga historia) i uderzyl mi w szybe z piesci (naszczescie nic sie nie stalo - solidna) i uderzyl w lewe lusterko. Lusterko się złozylo ale po rozlozeniu i ogledzinach okazalo sie ze lata na lewo-prawo (jest luz - odczywalne na nierownosciach).
    Jak myslicie da sie to jakos naprawic czy trzeba cale lusterko wymieniac?
    Jakie koszta nowego? (Lusterko fotochrom)

    ps. Złożylem sprawe na policje i kazali mi to wycenic (podac orientacyjne koszta)

    Pzdr
    Drucha

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Jak masz jego dane to smigaj do aso i przedstaw fakture a chlop bedzie musial ci za to zwrocic.

  3. #3
    A miałeś automatycznie składane? Trzeba by rozebrać bo może wystarczy zębatke wymienić z innego lub nawet całą obudowe z mechanizmem. W necie można dostać używki. Chyba że chcesz nowe z ASO ale to kszta wiadomo jakie. Jak gość je pokryje to oczywiście nie ma problemu :D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mamy nadzieję że mu ostro dołożyłeś.Ja bym tego na policje nie zgłaszał ale gość by wiedział że dostał.heh.Nie skończyło by się na małym kopniaku :hihi:

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Tak jak Damias pisał , pewnie poszły zębatki. Ale jst to do zrobienia. Był nawet na forum temat rozbierania lusterka. Z tego co pamiętam to wrzucał go AdamBMW , który robił taka operację. Dużo roboty ale jest to do zrobienia.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Tylko zeby policji sie chciało sprawę poprowadzić. Pójdziecie do sądu, dowody nie bedą przekonywające, jeszcze wyjdzie że to Twoja wina. No chyba że na prawdę Twoja. Może przybliż nieco historie. A wspólnymi siłami pomyślimy jak na sku..synu który z brudnymi łapami do 7emy sie sadzi nie zostawić suchej nitki.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A czemu od razu lokalnych kolegów nie alarmujesz???

    Jak mu się spodobało pastwic na tobie, to jeszcze zechce nas pozostałych poczepiać.
    Trzeba go za wczasu usadzić i przerobić na grzecznego przestraszonego chłopczyka :D

    Podaj jakieś szczegóły zajścia i jakiś szczególiki charakteryzujące tego osobnika.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    możliwe że trybik ale mogło też pęknąć ramiączko metalowego stelażu. Jak zdejmiesz lakierowaną obudowę (wystarczy podważyć) to będzie widać. Jak stelaż to wymień z innej sztuki ze shrotu tylko pilnuj żeby ilość pinów we wtyczce pasowała. Sam wkład lusterka bardzo łatwo zamienisz. (Lusterko na maksa w górę, cienkim śrubokrętem przesuwasz dyngs pod lusterkiem i już)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    33
    BMW
    735iA
    Skąd
    Małopolska
    Dzięki za obecne odpowiedzi.

    Sytuacja wyglądała następująco:

    Pojechałem sobie wraz z Dziewczyną na pl. Getta (plac ze stołkami) Krakusy na pewno znają to miejsce, w celu porobienia paru zdjęć. Wjechałem tak lekko po skosie na plac (nie na sam środek :) ) i przyczepił się jakiś stary koleś (chyba mieszkaniec okolicy) z wyzwiskami na mnie i na auto ".., że co ja wogóle tu robie itp. i żebym sie stad zmywał.." (nie przytocze słów które ten prostak używał bo szkoda pisać).

    Na początku go zlałem (on cały czas rzucał obelgami) po paru zdjęciach skierowałem sie do samochodu i powiedziałem mu parę słów (bez używania przekleństw) widząc, że wsiadam do auta podszedł energicznie (ja sie trochę przestraszyłem, bo gość na psychicznego wyglądał). On zobaczył, że ja wsiadam i stanął koło drzwi kierowcy, widząc że ja odpalam auto (dostał furii) uderzył pieścią w szybę, ja szybko ruszyłem on zdarzył uderzyć jeszcze w lusterko i zaczął sie drzeć, że niby go potraciłem czy coś w tym stylu..
    Odjechałem parę kilometrów i zadzwoniłem na 112 dyspozytor powiedział mi żebym jechał na komisariat i złożył zawiadomienie.
    Ps. Lusterko się złożyło, potem dopiero zauważyłem, że lekko lata :(
    Tak w skrócie to wyglądało.

    Zamieszczam zdjęcia w którym miejscu to robiłem.
    Zakazu wjazdu i parkowania nie widzialem, moze źle patrzylem - nie istotne.
    Zachowania tego osobnika i tak nic nie usprawiedliwia.




    Pzdr
    Drucha

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    :razz: Nie mam słów. Jak coś sie dzieje to policji czy straży miejskiej nie ma. jak byś chciał gnoja piąchopiryną poczęstować w pysk to od razu by nie wiadomo skąd wyskoczyli i Ty byś dostał.
    Poza tym to nie jest jego własność ten plac. Jak nie ma zakazu to sobie możesz tam nawet dwoma autami stanąć i nic mu do tego. A on nie jest organem egzekwującym prawo. Stary ormowiec pewnie. Czasy mu sie pomyliły. Podjechać po gościa do kufra zapakować i wysadzić 100 km za miastem. Niech sobie radzi
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •