Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przekładka foteli, łamane komforty na sporty z anglika

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    Przekładka foteli, łamane komforty na sporty z anglika

    Chciałem wymienić u siebie w aucie fotele i kanapę. Niestety zakup odpowiedniego wnętrza graniczy z cudem (przeglądam alledrogo od ponad pół roku i ciągle coś jest nie tak), więc myślę nad dostosowaniem foteli z anglika. Takie o wiele łatwiej znaleźć tylko oczywiście natrafiam na szereg niejasności.

    Teraz mam fotele komfortsitze z pamięcią, podgrzewaniem i drewienkiem z tyłu oparcia. Fotele, które chciałbym kupić to sportsitze z anglika, bez podgrzewania i drewna z tyłu. O ile samo drewienko nie powinno chyba stanowić problemu (czy oparcia foteli komfort i sport są plug and play?) to pozostałe opcje wzbudzają szereg niepewności. Co będę musiał zrobić, żeby w tych fotelach z anglika działała pamięć? Podgrzewanie jest sprawą drugorzędną gdyż wiem, że maty są przyszyte do siedziska i w ostateczności mogę z tego zrezygnować, ale chyba najlepiej było by przełożyć maty grzewcze i zajęcia fotela pasażera ze starych foteli ;)

    Liczę na Waszą pomoc!

    p.s. gdyby taka zamiana okazała się bardzo problematyczna szukam beżowego fotela kierowcy ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #2
    Wiktor, właśnie jestem na etapie takiego przeszczepu (fotele komfort). Trzeba zamienić miejscami pomiędzy stronami silniki, wymienić przełączniki na wersję europejską, dostosować wiązki, zamienić miejscami poszycie siedzisk (mata). Wiązki oczywiście 1:1 nie podejdą, trzeba przedłużać kable.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Bazując na tym linku: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/633686 przełożyłem całą wiązke i silniczki z pamięcią z mojego fotela komfort do sporta z anglika. Z racji trudnego dostępu do silniczka łamania zachowałem silniczek z anglika tylko dołożyłem do niego kostkę sterującą dzięki czemu w pełni działa pamięć poza wysuwanym podudziem. Niestety sprzedający mnie oszukał i nie dał silniczków do jego wysuwania, zastanawia mnie tylko jak je podłączyć do wiązki i pamięci gdy już je dokupie...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Wiktor, naprawę silnika łamania oparcia masz opisaną na naszym forum. Kolega zrobił relację. Sam to kiedyś przerabiałem, wymiana jest dość prosta. Ale najważniejsze, że ogarnąłeś temat. Podpowiem Ci jeszcze w temacie podpory udowej:

    Silnik z kostką do modułu pamięci:

    Silnik pin 1 - moduł pamięci pin 16 - kabel czarno-biały
    Silnik pin 2 - moduł pamięci pin 25 - kabel czerwono-brązowy (+)
    Silnik pin 3 - masa - kabel brązowy

    Przełącznik:

    Przełącznik pin 3 - moduł pamięci pin 6 - kabel biało-niebieski
    Przełącznik pin 4 - moduł pamięci pin 5 - kabel żółty
    Przełącznik pin 5 - moduł pamięci pin 26 - kabel brązowo-zielony

    Teraz powinieneś dać radę ;D

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Dzięki sylwekk za rozpiskę pinów :) teraz tylko dorwać silniczki i wszystko będzie git :D

    A co do silniczka łamania oparcia to przeglądałem już kiedyś ten temat http://forum.7er.pl/silnik-lamania-f...awy-vt5926.htm tylko po całym dniu grzebania z kablami i silniczkami najzwyczajniej w świecie nie chciało mi sie walczyć z tymi nitami, wolałem dołożyć kosteczkę z modułem sterującym pochodzącą z zupełnie innego silniczka i przylutować dwa kabelki, działa w 100% :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Wiktor, tam się nic nie zrywa. Zdejmujesz dwa zegery (pierścienie osadcze) i po robocie. To tylko wygląda groźnie. No ale nie ważne. Udało się i to najważniejsze.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    czyli teoretycznie jeżeli mam fotele welurowe z elektryką i pamieciami , i chce założyć sportsitze skórzane el. ale bez pamięci , to po przekładce siników będzie śmigać poza tym że nie działać będzie pamięć "podnóżka" ? dobrze myślę ?

  8. #8
    Prawie dobrze. Musisz mieć wszystkie silniki dostosowane do obsługi pamięci, inaczej te bez dodatkowego modułu nie będą działać wcale.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •