Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: [ pozostale] Czy e65/e66 to awaryjne auto ? Na co uwazac prz

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    [ pozostale] Czy e65/e66 to awaryjne auto ? Na co uwazac prz

    Mam prosbe do wlascicieli E65/E66 (chodzi mi glownie o modele benzynowe - z naciskiem na 745i). Szukam opinii na pare tematow dotyczacych tego samochodu.

    Czy Waszym zdaniem to auto nalezy do awaryjnych ?

    Jakie naprawy byliscie zmuszeni wykonac w Waszych 7mkach po zakupie ?

    Na co nalezy szczegolnie uwazac przy zakupie tego samochodu ?

    Czy przebieg ok. 200 tys. km to dla tego auta (745i) juz za duzo ?



    Prosze o szczere i fachowe opinie - nawet jezeli wasze doswiadczenia sa negatywne.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Cześć Sebek

    Jeśli chodzi o mnie to powiem że w porównaniu do wszystkich innych aut którymi jeździłem to moje 745i to bajka pod względem awaryjności. No ale wszystko przedemną na razie zrobiłem 30 tyś i oprócz wycieków płynów i oleju nic nie robiłem. Ja zwróciłbym szczególną uwagę na skrzynię, przy tym przebiegu. U mnie lekko podkopuje i aktualnie się zastanawiam czy zostawić tak jak jest czy zrobić remont czy wymienić na nową/używaną :). Poprzedni właściciel przed sprzedażą wymienił olej w silniku wszystkie filtry końcówki drążków oraz klocki przód i tył także o te elementy miałem mniej wydatków.

    Pozdrawiam i zachęcam do zakupu jak cię stać to poliftingowej - jest piękna

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Na elementy eksploatacyjne trzeba byc chyba caly czas nastawiony.

    Mowiac o awaryjnosci mialem na mysli problemy z elektronika, silnikiem lub wlasnie ze skrzynia.

    Gdybym na dzien dzisiejszy mial kupic e65 to bylby to jak na razie na pewno model przedliftowy, poliftowe optycznie ladniej wygladaja, ale cenowo jest miedzy nimi jeszcze duza roznica.

    Czekam na dalsze opinie ......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Sebek ostatnio na zywo rozmawialismy wiec nie za bardzo pomoge...
    Ja mam tylko troche problemow z wyskakujacymi bledami...jakies pasy , airbag itp...
    Jezeli masz lapka z programem to nie jest problem skasowanie ich :P :P :P
    A co do awaryjnosci....pociekla mi chlodnica,wymienilem termostat i juz jest ok...
    Bierze mi troche oleju .....
    A tak poza tym to jest ok...nie licze klockowew. tarcz i innych czesci eksploatacyjnych...
    jakby co to dzwon z pytaniami
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli chodzi o elektronikę to jest totalny wypas nic się dziwnego nie dzieje nic niepowołanego nie zapala na desce rozdzielczej wszystko działa jak należy. Silniczek chodzi równiutko i żwawo zero jakichś dziwnych odgłosów szmerów poprostu melodia. Przebieg 200 tyś i zero brania oleju. Jazda to czysta przyjemność jedyny problem to skrzynia niestety obawiałem się tego i niestety trafiłem :( Pomimo wszystko i tak jestem zadowolony i pierwszy raz po zakupie auta nie czuję niedosytu. Poliftingówka jest piękna ale niestety z tego samego powodu co ty musiałem obejść się puki co smakiem.

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A u mnie akurat automat chodzi pieknie zdnych problemow szarpniec i innych niepokojacych objawow....
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag
    Sebek tak jak koledzy pisali 200 tys. i jest ok częstymi wadami są jakieś drobne wycieki u mnie wymieniona przepływka a prze demną stabilizator dynamic drive stukająca przekładnia kierownicza jeden czujnik parkowania zrobiłem nią 50 tys. i przymierzam się do wymiany oleju w ASB ale sukcesywnie robie zapalające się inspekcje

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Dzieki za opinie.

    Mozecie mi tylko powiedziec co to jest ten Dynamic Drive ? I jak rozpoznac czy auto to ma ?
    Rozumiem ze przebiegow bliskich 200 tys. nie ma sie co bac ...... ;)
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Dostępny w wyposażeniu dodatkowym system Dynamic Drive przekształca układ jezdny BMW z układu klasycznego w aktywny, który w ciągu ułamków sekundy reaguje na aktualną sytuację na drodze. System Dynamic Drive zmienia rozkład i wartość momentów stabilizujących zgodnie z zapotrzebowaniem. Odbywa się to za pomocą podzielonych stabilizatorów osi przedniej i tylnej. Funkcję łącznika pomiędzy obiema częściami pełni napędzany hydraulicznie silniczek. Poprzez ciśnienie hydrauliczne w silniczku mogą one wytworzyć w każdym momencie optymalną siłę stabilizującą na każdym kole, co niemal całkowicie eliminuje przechyły boczne karoserii. Do przyspieszenia bocznego o wartości 0,6 g, którą osiąga się przeważnie tylko przy bardzo sportowym stylu jazdy, karoseria przechyla się jedynie o pół stopnia; w samochodach bez układu Dynamic Drive przechył taki występuje już przy przyspieszeniu bocznym wynoszącym 0,1 g. Pomiędzy 0,6 g a 0,8 g kąt nachylenia wzrasta do 1,3 stopnia. Ten system minimalizacji przechyłów bocznych zapewnia bezpieczne i stabilne prowadzenie pojazdu. Samochód mocno trzyma się drogi i łączy komfort jazdy luksusowej limuzyny, z techniką prowadzenia samochodu sportowego. Gwarantuje to podwójną radość z jazdy poprzez większą dynamikę i komfort.

    zrodlo:www.motonews.pl

    A rozpoznasz go w opcjach iDriva'a....w dziale settings(ustawienia) i tam jest opcja dla dynamic drive
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Dzieki BEZI - rozumiem ze ten system u siebie masz ? Razem z EDC ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •