Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ elektronika] 750 EML - świeci cały czas - kolejne potyczki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice

    [ elektronika] 750 EML - świeci cały czas - kolejne potyczki

    Witam, jak w temacie. Kontrolka EML świeci cały czas - nawet po wyjęciu kluczyka i zamknięciu samochodu, a także po odpaleniu samochodu. Silnik oczywiście w trybie awaryjnym, wkręca się tylko do 2 tys obr. Co może być przyczyną? Ktoś już przerabiał coś podobnego ? :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    Re: 750 EML - świeci cały czas - kolejne potyczki

    Witam , bardzo mozliwe ze stopil sie bezpiecznik na plusie przy akumulatorze, u mnie to bylo przyczyna zapalania sie eml-a. Pozdro
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    ralf78, a czy u Ciebie kontrolka EML świeciła się również przy zgaszonym silniku, wyciągniętym kluczyku i zamkniętym samochodzie ? :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    robiłeś cokolwiek z rzeczy które ci podpowiedziałem przy ostatniej dyskusji o problemie EML?
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    robiłeś cokolwiek z rzeczy które ci podpowiedziałem przy ostatniej dyskusji o problemie EML?
    Oczywiście. Sprawdzałem miernikiem licznik, rzeczywiście przyczyną wcześniejszego niezapalanie się kontrolki EML był brak połączenia z diodami EML. Zlutowałem licznik jak jest napisane na forum i wszystko chodziło elegancko - kontrolka zapalała się na chwilę i gasła, silnik pracował w całym zakresie obrotów, ogólnie wszystko ok. Ale po jakichś 2 tygodniach przyjechałem w miejsce garażowania i zobaczyłem że cały czas świeci się dioda (jak pisałem - nawet bez kluczyka i przy zamkniętym samochodzie). Teraz kontrolka świeci się cały czas i zastanawiam się czy przyczyną może nie być jakieś zwarcie w liczniku. Zaznaczę tylko że nie potrafię lutować i może coś po prostu przegrzałem. :/ Ale po zlutowaniu wszystko działało jak należy.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    masz możliwość szybkiego przełożenia zegarów z innej 750 żeby dowiedzieć się czy przyczyna faktycznie tkwi w źle zlutowanych obecnie zegarach?
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez jokerow750
    ralf78, a czy u Ciebie kontrolka EML świeciła się również przy zgaszonym silniku, wyciągniętym kluczyku i zamkniętym samochodzie ? :)
    Witam . Tak swiecila sie caly czas elektryk powiedzial ze przez to ze ten bezpiecznik na plusie sie przetopil, aku dawal za duze napiecie i komp wariował. PS. tez dowiedzialem sie od kogos z forum o tym bezpieczniku, proponuje ci go sprawdzic.Pozdro
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Problem w tym że właśnie nie mam jak przerzucić zegarów, nikt w okolicy nie ma e32, na początek zobaczę ten bezpiecznik o którym pisze Ralf, jak to nic nie da to kupię zegary z 750 i spróbuję.

    PS czy ten bezpiecznik ma jakieś oznaczenie? Znajduje się gdzieś na wierzchu? Jest charakterystyczny? :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez jokerow750
    Problem w tym że właśnie nie mam jak przerzucić zegarów, nikt w okolicy nie ma e32, na początek zobaczę ten bezpiecznik o którym pisze Ralf, jak to nic nie da to kupię zegary z 750 i spróbuję.

    PS czy ten bezpiecznik ma jakieś oznaczenie? Znajduje się gdzieś na wierzchu? Jest charakterystyczny? :)
    SIEMA ,TAK TO TAKIE DUZE BYDLE KWADRATOWE, JAK WYCIAGNIESZ LEKKO PRZEWOD PLUSOWY TO GO UJRZYSZ, CZARNEGO KOLORU CHYBA.pOZDRO
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Lekkie OT - korzystając z okazji chciałbym dowiedzieć się co to za kontrolka jest nad ELM? Taki trójkącik owinięty kółkiem o wyglądzie strzałki (z grotem) a w środku wykrzyknik.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •