Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Spawanie kolektora wylotowego.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Spawanie kolektora wylotowego.

    Mam pytanko, kolega ma pęknięty kolektor wylotowy w oplu vektrze 1,6 16v, co myślicie po pospawaniu tego? Czy jest sens w to się bawić czy poprostu lepiej kupić nowy/używany kolektor. Może ewentualnie ktoś z Was ma taki coś na sprzedaż lub znacie kogoś kto ma.


    Pozdrawiam
    Piotrek
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Częsty temat w Oplach - pęknięte kolektory wydechowe.

    Spawanie nie ma sensu. Wielu spawało i nic z tego - kończyło się kupnem nowego
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dodam sylwek ze zamiennik jest spawany z rur a ori to odlew, wiec w oplu zamiennik lepszy od ori :D osobiscie uwazam ze rurowy mozna pospawac, odlew juz niebardzo

  4. #4
    Otóż to. Krzywy dobrze pisze ;)

    Niestety zamiennik jest lepszy ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Jeździłem Viki 4 lata x20xev 2 litry. Dziwi mnie że przy silniku 1,6 poleciał kolektor zazwyczaj to przypadłość 2 litrówek. Ja w swojej viki wymieniałem 2 razy a raz miałem spawany. Spaw puścił po 2 tygodniach i znowu zaczęło pierdzieć a ponadto sinik wariuje bo sonda dostaje mylny sygnał i zaczynają się szopki - wahania obrotów szarpanie itp. NIe polecam spawania bo to ci nic nie da. Kolektory pękają ze względu na temperaturę i fakt że kolektor rozszerza się pod wpływem temp dużo mocniej niż powinien czego efektem jest pękanie kolektora w środkowej okolicy. Pęknięcie może być powierzchowne ale często pęka również w środku i tego nie pospawasz. Polecam oryginał a nie żadne podróbki i kiedy będziesz zakładał rozwierć bardziej otwory na szpilki w kolektorze u mnie po tym zabiegu problem się skończył. Jeszcze jedno jak zakladasz kolektor obowiązkowo wymieniasz uszczelkę i nie nakładasz żadnej pasty czy innego gó..a. Fabrycznie jest uszczelka i kolektor i tak ma być.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dzięki chłopaki za info. Kolega zdecydował się kupić nówkę, oczywiście dzięki Waszej podpowiedzi.


    Pozdro
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Spawanie nie ma sensu.
    Po pierwsze - koleżanka w swojej (fajnej) calibrze 2.0 to przerabiała,
    po drugie - masz dodatkowe naprężenia spawalnicze, gdzie jeszcze przy podgrzaniu do wysokiej temperatury na tyle deformuje spaw/spoinę, że na przetopie szybko pęka.

    I tu nie ważne czy kupisz odlew czy wiązkę rurek - lepiej będzie i oszczędzisz na przekładaniu (czyszczenie styku, uszczelka, demontaż i montaż).

    Zamiennik z rurek jest ponoć trwalszy, bo przy znacznym gradiencie temperatury na całym elemencie, nie chce się cały deformować tylko naprężenia się kompensują na stykach pomiędzy rurkami.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •