Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dziwny problem : Wibracje tylnych kół !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL

    Dziwny problem : Wibracje tylnych kół !!!

    Witam.Mam dziwny problem którego nie jestem w stanie zdiagnozować!
    Już tłumaczę : Przy prędkości ok. 11o km/h tylne koła dostają jakiś dziwnych wibracji ( nie odczuwa się tego tak jak przy żle wyważonych felgach ) tylko jakby cos obcierało albo tarło !!!
    Po wyjściu z auta przy tylnych kołach czuć gumą !!!!
    Dodam odrazu że : wymienione są obie tuleje pływające,wachacz dolny , ogólnie zawieszenie tylne jest sztywne bez luzów.
    Felg z tyłu 18" opny 255/45/18 ,,prawie" nowe !! Fele były prostowane w Markach na ul. Słonecznej , w tym roku przed sezonem letnim.

    Kilka dni temu na ładnym odcinku drogi testowałem działanie "kick dawna" :P Zrobiłem go trzy albo cztery razy . Zatrzymałem się przed przejazdem kolejowym i ku mojemu przerażeniu poczułem i zobaczyłem siwy dym z okolicy tylnych kół . Oczywiście śmierdziało gumą :razz:

    Może ktoś miał podobny przypadek ???

    Pomocy ;(
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Ja zacząłbym od kontroli tylnych hamulców w tym "ręcznego" :) Zobacz też poprawność mocowania linki a co najważniejsze sprawdź na idealnie równej powierzchni jak auto sie toczy. Zwyczajnie sprobuj go przepchnąć. Ja stawiam na "stojący" tloczek w zacisku hamulcowym ;) Mogę sie mylic ale sprawdź i sprawdź tez po dluższej jeździe czy felga się nie nagrzewa
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    A ja nie sądzę żeby to były hamulce (tłoczek i inne).

    Jeśli nie masz luzów (aby na pewno?) koła są proste, tuleje belki (nr 2) są sprawne, to musisz czym prędzej pojechać na geometrię podwozia

    Daj znac co i jak
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No wlasnie, po wymianie zrobiles geometrie? W 7er ustawia sie ja zarowno z przodu jak i z tylu
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Przyznaję się bez bicia że nie zrobiłem geometrii po wymianie tulejek :>
    Czy macie jakieś namiary na dobry warsztat gdzie można zrobić geometrię ? W Wa-wie lub okolicach ?
    Kiedyś robiłem w Flue Vert k/Reala na Ursynowie . Co sądzicie o jakości ich usług ?
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  6. #6
    7ka
    Gość
    kurde stary przeciez jestes z Zielonki i nie znasz najlepszego warsztatu u siebie na ul.Poniatowskiego?

    http://www.blonski.com.pl/pl/kontakt

    bardzo polecam,tanio,szybko i dobrze ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    kurde stary przeciez jestes z Zielonki i nie znasz najlepszego warsztatu u siebie na ul.Poniatowskiego?

    http://www.blonski.com.pl/pl/kontakt

    bardzo polecam,tanio,szybko i dobrze ;)
    Ha , ha jasne , że znam "Resorka" ;D
    Tylko ja taki trochę "partyzant" jestem bo nie mieszkam w miejscu pochodzenia :D
    Dlatego pytałem o jakiś namiar w Wa-wie.Ale w sumie to może się wybiorę na stare śmieci i odwiedzę warsztat pana Henia :hah:
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Nareszcie znalazłem troszkę czasu żeby zrobić geometrię ! Ku mojemu zadowoleniu objawy które opisyawałem praktycznie znikneły :D Może nie jest idealnie ale podejrzewam że już przewrażliwiony jestem ;D Dodam tylko że oprócz geometrii dałem jeszcze raz kółka do wyważenia i z tego co widziałem na wyważarce - dobrze zrobiłem ;D
    Teraz trzeba się zabrac za nie równą prace zimnego silnika na benzynie ale ten temat to chyba w innym dziale :) Dzięki wszystkim za dobre rady !!
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •