Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektronika] Gdzie czujnik dzwi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA

    [ elektronika] Gdzie czujnik dzwi

    Koledzy gdzie się znajduje czujnik w drzwiach bo coś mi nie kontaktuje i mam informacje o otwartych drzwiach podczas jazdy

  2. #2
    Sam czujnik w E38 siedzi w zamku w drzwiach. Trzeba zdjąć boczek i wyjąć zamek, poczyścić i mieć nadzieję że pomoże ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Też to przerabiam okresowo w zależności od pogody :/ Musisz wyjąć zamek z drzwi. Czujnik jest w zamku. Z tym że niekoniecznie on musi być walnięty. U mnie jest np taka sytuacja że sprężynka która powinna wcisnąć czujnik (po zamknięciu drzwi) się blokuje i nie dociska prawidłowo. Próbowaliśmy już to smarować, czyścić i robić różne inne dziwne rzeczy i pomaga na jakiś czas. Latem jest ok a przy chłodniejszych dniach problem wraca. Najgorsze jest to że nie da się zamka rozebrać aż tak żeby wyjąć tą sprężyne więc jedynym sposobem jest wymiana zamka :/
    Oczywiście niekoniecznie musi być to samo u Ciebie :) Ale podsumowując żeby się dostać do czujnika to musisz wyjąć cały zamek :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    tak tylko jeszcze muszę dojść w których dzwiach

  5. #5
    No to już inna sprawa :D Obserwuj kiedy Ci się to dzieje czy jak Ty wsiadasz czy pasażer ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez LISU77
    tak tylko jeszcze muszę dojść w których dzwiach
    Albo podpiąć komputer, wejść w sterownik karoseryjny, wyczekać kiedy się komunikat pojawia i przez funkcję live data lub diagnosis request (jak kto woli) obserwowac które drzwi są niezamknięte ;)

    Od razu podpowiem - nie mam programu :/ - szkoda
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •