Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e38 m62TUB35 nie równa praca jak zimna

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    e38 m62TUB35 nie równa praca jak zimna

    Witam koledzy ostatnio odczuwam po odpalenieu auta lekkie wibracje silnika. Czuć to na budzie i jest to takie po prostu drganie lekkie. Wcześniej tego nie zauważałem, wiec mnie to troszkę zdziwiło. Jak auto się rozgrzeje nie występuje to zjawisko i silnik pracuje równiutko. TZN na zimnym też niby równo bo w pracy na wydechu nie słuchać ewidentnego zarzucania czy pufania, po prostu czuje to na budzi ze leciutko drga. Jeśłi chodzi o stan świec to wymieniałem jakieś 7 tys km temu na NGK cztero elektrodowe. W fajkach cewek suchuteńko bo uszczelki dekli też wymieniałem i od tamtej pory jest suchutko jak na pustyni. Przed wymianą stał olej i fajki cewek były zamoczone. Pomyślałem że moze by je wymienić? Prosił bym o podpowiedz jakie zakupić, gdzie i jak cenowo się przedstawiają. Co o tym myślicie? Chcę zamówić odmę bo profilaktycznie wypadało by ją wymienić i przy okazji moze w servisie kupić fajki cewek? A czy odma może powodować w początkowej fazie jej zużycia takie objawy jakie u mnie sie pojawiają? Proszę o opinie i podpowiedzi.

    -------------------

    nikt nic nie wypowie się w tym temacie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    nikt nic nie wypowie się w tym temacie?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    nie LPG nie było nie ma i nie będzie no chyba ze benzyna będzie kosztowała 7zł/L. Jak narazie to chyba zacznę od wymiany fajek. Błędów żadnych komp nie pokazuje, LIVE DATA pracy silnika (czujników) też jest ok. Znalazłem dzis na allego fajki po 35zł za sztukę. Zamówie i wymienie zobaczę co wtedy będzie. Zastanawia mnie tylko czy odma moze coś z tym mieć wspólnego, i tu proszę o Wasze opinie.

    ----------------

    fajki wymienione ale niestety objawy dalej takie same. ehh

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    panowie ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojego kłopotu z nierówną pracą silnika M62. Wymieniłem ostatnio fajki świec i objaw nic nie ustąpił. Cewki wyglądają bardzo dobrze więc nie sądzę żeby było przebicie. Nie wiem za co sie zabrać błędów brak mimo to auto jak zimne drga (kołysze budą) Obejrzałem dolot nieszczelności nie widać niby wszystko ok ale jednak nie ok. Od czego zacząć? Przepływka, odma, sondy? Pomocy. Jak auto się rozgrzeje objawy ustają.

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...trzeba by wymienic odme (co 150000 km), zobaczyc czy przebicia moze sa na cewkach, na inpie zobaczyc jak dzialaja cylindry pod wzledem nierownej pracy, ewentl. wszystko w ustawienia pierwotne przywrocic.

    Tak na poczatek
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    odmę dziś prawdopodobnie będę miał. Jeśli chodzi o układ WN to świece wymieniałem jakieś 7tys km temu na NGK cztero elektrodowe, więc raczej świece wykluczam. Fajki wymieniałem tydzień temu (cały komplet bosh). Cewki wyglądają bardzo ładnie czyli nie widać na nich przebarwień i białego nalotu od przeskoków iskry. Jeśłi chodzi o pracę cylindrów to inpa na biegu jałowym pokazuje w miarę równe wartości. Dwa cylindry jak dobrze pamietam 6 i 4 mają lekko wyższe wskazania ale jest dość równo. Podgląd pracy sond też jest ok wszystkie działają równomiernie. Błedów w silniku nie wyżuca żadnych. Auto wkręca się na obroty tak jak dotąd czyli ok. Jedyne jest to wibrowanie jak auto jest zimnawe. Jak osiąga temperaturę normalnej pracy obkawy ustają a potem po przejechaniu kilkunastu kilometrów ustają do zera. Wydaje mi sie że im bardzoej auto przegonię tym ładniej pracuje. LPG nie było i nie ma więc przynajmniej na tyle zakres poszukiwań mam mniejszy. Odma nie była dotąd wymieniana, więc i tak ją wymienie. Nie zauważyłem dotychczas kopcenia ani ubytków oleju z silnika. Nie odczuwam też zasysania powietrza do komory korbowej poprzez bagnet oleju czy korek. Moze membrana jest na tyle uszkodzona że jeszcze takich objawów nie mam, ale powoduje wibracje. Jak myśłisz? Jeśłi chodzi o cofnięcie ustawień to co masz na myśli? Reset ECU poprzez zdjęcie klem?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    Danek 25, ale masz problemy. Po części sam wymienilem Twoje usterki. Ale i tak myśle, że sos jest nie tak. Ale jak ktoś ma uwagi to powinien sie odezwac

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez michael444
    Danek 25, ale masz problemy. Po części sam wymienilem Twoje usterki. Ale i tak myśle, że sos jest nie tak. Ale jak ktoś ma uwagi to powinien sie odezwac
    No coż jeden ma problemy większe inny mniejsze. Dla mnie to jest problem i chcę go rozwiązać, nie koniecznie sam. Takich tematów jest kilka na tym forum lecz jednak recepoty żadnej konkretnej nie znalazłem dlatego próbuję coś z tym jeszcze walczyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •