Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] BMW źle pali pomocy!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1

    [mechanika] BMW źle pali pomocy!

    Siema mam BMW 725 tds z 1996r . I mam problem gdy silnik jest goracy to samochód slabo ni pali. Tak mysle ze jest to wina pompy ,ale slyszałem ze jest cos takiego kosztuje to ok 30zł ze wkładasz do pompy i normalnie pali. I tu jest prośba do was moze wie ktos gdzie moge to kupic i jak to sie zwie fachowo.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Zacznij TU (pkt. 5) ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Witaj , zacznij od punktu 5 jak radzi kolega ;-) A odnośnie twojego pytania , to konczy swój zywot pompa wtryskowa , kupno ustrojstwa o jakim wspominasz , przedłóży tylko agonię .... szykuje sie remoncik niestety , ja tez jestem jeszcze przed remontem ... Nawet kupiłem to "cudowne " urzadzonko , ale lezy w garazu i pokrywa sie kurzem , bo ktos , kto temat wcześniej przerabiał odradził mi instalowanie z racji tego , ze mogę sobie podwoic koszty .... Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    nie koniecznie cała pompa jest do remontu. Możliwe ze pomoże czyszczenie nastawnika pompy wtryskowej. Miałem e39 w tds i co prawda nie robiłem pompy ani czyszczenia nastawnika bo paliła od strzała w klucz, ale robię często takie usługi zwłaszcza w grupie VW TDI. Zasada taka sama. Zabrudzeniu ulega ścieżka potencjometra, a czasem wręcz ramię potrafi się zacinać od syfu jaki tam jest. Widziałem nie raz szlam i opiłki, nie koniecznie opiłki pochodzą z brudnego paliwa. W TDS wadliwe są wałki pompy, które ulegają zcieraniu sie warstwy materiału, którym są pokrywane i to one powodują blokowanie sie potencjometru nastawnika. Czyszczenie nie jest zbytnio skomplikowane. Jedno czego koniecznie do tej czynności potrzeba to programu, którym zczytamy bierzące dane pompy tj jak np dawka paliwa, kąt wtrysku, które to po demontażu pompy koniecznie trzeba ustawić. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...=nastawnik+tds tu opis i foto relacja z tego o czym pisałem. Tu akurat nastawnik indukcyjny czyli taki jak prawdopodobnie jest u Was. Poznać mozna po wyjściu przewodu powrotowego z pompy. Starsze pompy mają go u góry nastawnika nowsze z boku jak na foto. Starsze nie dają sie do końca reanimować z powodu braku rozbieralności do tego stopnia jak na foto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •