Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: [Czechowice] E38 750i `99 - bardzo ładna

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mnie to tylko brakuje 16/9 .. a tylna kanapa, hmm fajnie jakby coś tam było, ale tylko dla samego posiadania bo i tak nigdy na niej nie siedze./

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Pierdoły jeśli chodzi o wyposażenie zawsze można dołożyć. Stan wygląda obiecująco.
    V12 podobno awaryjne i drogie w naprawach. Nie chodzi tu o 2-4 świece czy 5-10 litrów oleju. Bo tu i tu trzeba wlać a reszta bebechów to ta sama cena. Mi chodzi o np koszt naprawy głowicy itp jak coś poważniejszego z silnikiem się dzieje. Wiem że koszta naprawy takiego V12 są bolące dla kieszeni w 4.0 i 4.4 to taki przyzwoity kompromis. Ale posłucham waszych opinii.

  3. #23
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    O głowicach w V12 to jeszcze nie słyszałem... natomiast słyszałem i odczułem na swojej skórze awaryjność uszczelek pod kolektorami ssącymi (ok 450 zł za sztukę a są 4 ;) ) a znajomy robił u siebie odmę :P

    Oczywiście V8 pod tym względem wypada również bardzo dobrze, tam tylko te uszczelki pod deklami się sypią.

    Pompa oleju podobno się odkręca i tu i tu.

    Zasadniczo zadbane V12 będzie tańsze w serwisowaniu niż zmęczone V8 ;) Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, jeżeli mówimy o tej konkretnej niebieskiej 750i to jeżeli jest zadbana to z silnikiem nic się nie będzie działo i nie ma się czego obawiać :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    W "zadbane" auta wierzę jak w dziewice. Wiem że są ale jakoś ich nie spotkałem ;)

    Smok Wawelski też podobno był :) Zawsze lepiej niewygodnie jechać niż wygodnie iść.

    Widać że w auto inwestował właściel. Jeśli chodzi o uszczelki to do 4,4 są tańsze i wiem że padają ale koszta ogólnie nie są aż tak złe. Słyszałem różne bajki i mity o 750tkach i niestety nie wiem ile w tym prawdy. Poza tym jak sprawdzić stan silnika?

    Mam znajomego handlarza aut który trudni się tym od kilkunastu lat. Kupuje złomki tanio sprzedaje drogo. Wyszukuje ofert, dopieści trochę pojeździ i sprzedaje. Opowiadał mi parę rzeczy co się robi przed sprzedażą i jakie sztuczki stosują sprzedawcy. Powiedział mi też że zna kilka aut które były składane z 3-4 sztuk i żaden czujnik nie wychwycił zmian a serwisy autoryzowane wypowiadały się w samych superlatywach o tych autkach. Dlatego nie uwierzę póki nie zobaczę, nie umyję auta, nie sprawdzę każdej śrubeczki, chyba że na pierwszy rzut oka auto będzie dobre a cena okaże się na tyle atrakcyjna że nawet jeśli będzie coś do zrobienia to i tak będzie się opłacał zakup.

    Zawsze to co mówi sprzedawca trzeba mnożyć razy min. 2. Nie wiele znam osób które sprzedając auto mówiły szczerze i otwarcie co z nim jest. Ja nigdy sprzedając nie okłamałem kupującego. Sprzedając prawie nowego lanosa którego ojciec kupił jako nówkę w salonie zaraz po pojawieniu się tego modelu na rynku pokazywaliśmy kupującym zdjęcie gradu wielkości piłki ping-pong 'owej który zastał nas na Chorwacji bo każdy się doczepiał że są wgniotki 3 na masce widoczne pod światło i jeden na dachu. Kupujący otrzymał od nas to zdjęcie w prezencie.

    Druga sprawa że sami kupujący są sobie winni. Jeśli podchodzi Kowalski czy Nowak kupić auto to na co patrzy? Na lakier, czy nie lakierowany, czy nie zarysowany czy coś nie odłazi. Jak wiadomo każde auto po jakimś czasie traci na wyglądzie a lakierowanie (np po wózku z hipermarketu, czy debilu z kluczami) nie jest przestępstwem, ale dla kupującego jest ujmą gdyż auto było "klepane, bite, robione" Ja wychodzę z założenia ze wolę sam sobie sprawdzić i zrobić niżeli ma sprzedający szykować auto na błysk przed sprzedażą. Wole kupić auto brudne, nie odkurzone bo przynajmniej widzę jak było użytkowane. A wyprana tapicerka, nałożona pasta koloryzująca świadczy tylko o tym że ktoś ma coś do ukrycia albo boi się takich kupczyków za 5gr.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    Kupujac auto brudne, dopiero po umyciu mozna sie zdziwic, wg mnie jak ktos dba o czystosc to dba tez pedantycznie o stan auta pod wzgledem mechanicznym, bo jaka to przyjemnosc z jazdy czystym autem w ktorym wali zawias? Beni0 z twojego toku myslenia to najlepiej kupic nie patrzac na nic auto po przedstawicielu z 700tys przebiegu, bo i tak wszytsko sobie sam zrobisz, a za "dokladania" wyposazenia ktorego nie bedzie po numerze vin pozniej ja bym palił na stosie w centrum miasta dla przykladu. Pozniej czlowiek jedzie i zastaje takie kundle.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Szkoda że blisko mnie takich nie ma.
    Cytat Zamieszczone przez Ponar
    Qrcze jak coś fajnego to pół dnia drogi ode mnie.
    Takie teksty mnie rozwalają...

    Ludzie, chcecie żeby kilkunastoletnie, niezbyt często spotykane auto - ktoś wam podał na talerzu nie dalej niż o 2 przecznice?? Oczywiście w wymarzonej opcji, w stanie igiełka i w atrakcyjnej cenie...

    Ja po wszystkie swoje auta jeździłem 1200-1500 km - i jak widać da się to straszliwe wyzwanie przeżyć.
    Kiedy czytam że ktoś ma gigantyczny problem, bo musi kawałek podjechać (w Polsce!) - to niestety trudno mi traktować poważnie jego plany zakupu 7er.
    Kolego nie chodzi mi o to że nie chce mi się jechać, źle mnie zrozumiałeś, bo prawie codziennie robie po 200-300 km a raz w tygodniu min 500, więc przejechanie się 1000 też nie zrobi na mnie większego wrażenia. Nie chodzi tu o drogę tylko fakt że zauważyłem że większość fajnych autek jest na południu Polski i tego faktu nic nie zmieni.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Jak dla mnie jest piękna :D Ciekawe tylko czy z bliska też tak ładnie wygląa :/
    Only E38

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Chyba pojadę ją zobaczyć choć właściciel na moje zapewnienie, że posiadam miernik lakieru w końcu przyznał, że prawy cały bok był malowany "ale to jeszcze Niemiec zrobił". Z ceny nie za bardzo chce zejść :(

  9. #29
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    autko zadbane ładne ale jak każde ma wady:

    1 malowana lewa strona w dodatku pod listwą chromoawną przy prawych lewych drzwiach
    lakier obłazi,
    2 wytarta skóra siedzenia kierowcy na boczku,
    3 rdza pod klapa bagażnika i na lewych tylnych drzwiach,
    4 brak elektrycznych tylnych zagłówków i tel w podłokietniku tył,
    5 tarcze do wymiany w najblizszym czasie tzn poczatek przyszlego roku tak na oko

    jezdzi prosto, nie wali, nie bije, nie telepie, skrzynia przewala biegi ladnie nie szarpie
    kolor hmmm moim zdaniem ujdzie ale nie powalil mnie na kolana wole black bumer
    poza tym ok

    aaaa WIKTOR masz oko ma elektryczna klapke tylnia :hah:
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #30
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Wszystkie E38 mają kosmicznie drogi serwis, wahacze po 300-400 zł
    tyle to ja placilem za wahacze do E32 :D



    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Co do spalania to wcale nie jest takim benzopijcą ani smokiem. Jest na forum kilku posiadaczy V12 jeżdzących spokojnie i odnotowują spalania rzędu 11 czy 13 litrów na 100 km :P
    Potrafisz jezdzic spokojnie 750? To gratuluje ja bym nie potrafil bo bym nie krew zalala ze musze sie szczypac zeby spalic 12.9l a nie 14.5l :D

    O czym wogole ta dysputa ;) 5.0 musi spalic w miescie czarow nie ma! Za to trasa...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •