Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektryka] czujnik prędkości obrotów i położenia wałków

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15

    [ elektryka] czujnik prędkości obrotów i położenia wałków

    Witam.

    Mam pytanie. Gdzie znajduje się CZUJNIK SZYBKOŚCI OBROTÓW w E38 728i.

    Chciałem go wymienić i nie mogę go zlokalizować.

    I mam jeszcze jeden problem z czujnikiem położenie wałków. Samochód dziwnie się zachowuje. Jak go zapalam to przez jakiś czas dobrze pracuje i ma pełną moc. Ale po paru kilometrach parę razy potrafi szarpnąć i łapie muła. Jak go zgaszę to mam problem z odpaleniem. Trzeba troszeczkę dłużej pokręcić i zapala ale nadal nie ma mocy. Ale jak popróbuje parę razy tak go odpalić za którymś razem zapali normalnie i po paru km znowu muł. Po podłączeniu pod komputer Carsoft 6.5 wyskoczył mi właśnie komunikat o tym czujniku. Jest jeszcze jeden czujnik na wale który jak się zepsuje to też odpala z trudem ale nie wiem czy on odpowiada z taki spadek mocy w samochodzie.


    Pozdrawiam.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...80&hg=11&fg=15

    Element nr.17 :) Znajdziesz bez problemów - czesto siada u mnie tez już był zmieniany :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Radze Ci kolego wymienić go jak najszybciej-dojdzie w końcu do tego że wcale nieodpalisz ;) w mojej niebyło żadnych spadków mocy-zgasiłem i zonk -już nieodpaliłem Po wymianie wszystko wróciło do normy :]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja juz wymienilem czujnik polozenia walka rozrzadu jak i czujnik polozenia walu korbowego :) co dziwne w skrajnych przypadkach ciezko bylo odpalic, ale dalo sie :) cale szczescie nie bylo takiej sytuacji ze laweta byla potrzebna ;)

    ps. jako ciekawostke dodam ze majac uszkodzony jeden z czujnikow ( teraz nie pameitam, ktory - chyba polozenia walka rozrzadu ) benzynka dobrze mi chodzila.. czasem nie chciala za pierwszym razem odpalic :)
    ale cyrki byly dopiero przy gazie :) przez pol roku walczyli z gazem, a po wymianie owego czujnika w pare minut idealnie ustawili :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15
    Już kupiłem czujnik. Czekam na przesyłkę.

    Ale mam pytanie jak go samemu wymienić. Tam jest coś takiego obok tego czujnika jak włącznik magnetyczny (okrągłe walcowate z kabelkiem ) i to właśnie przeszkadza w odkręceniu śrubki od czujnika wałka. Jak to zdemontować i nie uszkodzić.

    Mam nadzieje że jak wymienię to będzie już dobrze jeździła, chyba że jeszcze dojdzie mi wymiana czujnika na wale. Może on jest też zepsuty.

    Wczoraj podłączyłem pod kompa od razu jak nałapał błędów to wywaliło mi jeszcze błędy na sondach lambda, przepływomierz i coś jeszcze pisało o cylindrach od 4 do 6. Ale już sam nie wiem czy to wszystko jest spowodowane tym czujnikiem od wałka rozrządu że inne czujniki wariują.

    Pytałem się jeszcze czy ktoś coś wie na temat takiego czujnika jak czujnik prędkości obrotowej bo też mi psuje się. Gdzie mam go szukać. Program Carsoft 6.5 wywalił mi właśnie taki błąd. Problem z czujnikiem prędkości obrotów.


    POMOCY

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    błąd wtryskiwaczy + przepływka + sonda to 100% czujnik położenia wałka , wymienisz czujnik a zobaczysz jak auto dostanie buta , częsty przypadek wiem po sobie w e36
    a mógłbyś uzasadnić w jaki sposób uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu wpływa na pracę przepływki?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15
    Panowie.

    Wie ktoś gdzie jest ten czujnik prędkości obrotów bo chce go wymienić a nie mogę znaleźć tego ustrojstwa.

    To ten na dolnym zdjęciu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Panowie powiedźcie czy po wymianie czujnika położenia wałka, należy skasować wcześniejsze błędy. Pytam, ponieważ czujnik wymieniony a rano lub jak silnik jest zimny, nadal mam problem z odpaleniem.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15
    Powinno się skasować błędy po założeniu nowego czujnika.

    -----

    Auto naprawione. :D ť

    Dzięki za pomoc.

  10. #10
    Napisz, co ostatecznie wymieniłeś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •