Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Którędy kabel od anteny CB ???

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    A jeśli chodzi o samą antenkę to może coś takiego ?
    http://www.cbradio.abc24.pl/default....RETNA%20ANTENA[/quote]

    Taka dyskretna to ona nie jest i delikatna na uszkodzenia. Bat jest wykonany z włukna (rdzeń) na którym jest nawinięta cewka. Jak w bagażniku ja mocniej zegniesz to pęknie i po antenie. Druga sprawa to cienki zysk 2dB. Małowato. Konkretne anteny mają po 6dB zysku i długość fali wynosi 5/8 lub 6/8 a nie jak ta 1/2. No ale zdecydowanie lepsze to niż magnes.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Kolego Danek25 tak ładnie piszesz o zysku anten ,że nie wiele by brakowao a bym się przewrócił - bo???? a względem czego a właściwie jakiej anteny ty to podajesz?????
    Bo jak dla mnie to już pełno wymiarowy dipol czyli 2*5,5m ma zysk 0dB w praktyce,a skąd ty masz takie dane i czym mierzone :D Jako iż w tym temacie dość siedzę czynnie proponował bym się zastanowić nad wypowiedziami.Ratuje cię to ,że taki zysk mogą mieć anteny stacjonarne czyli bazowe ,a nie do samochodu.Kto o zdrowych zmysłach zamontuje antenę która ma wysokośc ponad 5,5m???Jedyne co się z tobą zgodzę to montarz w dachu jest najlepszy i to w dodatku bardziej w tylnej części dachu niż na środku.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Tak narazie się zastanawiam bo chodzi mi o długość samej anteny ponieważ mam niski wjazd do garażu.Gdyby nie to , pewnie nadal bym jeżdził z ML 145 ;)

    Może ktoś by polecił z doświadczenia jakąś antenkę do mocowania na stałe ale nie dłuższą niż 120 cm , a najlepiej ok.100 cm :P
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Można by powiedzieć,że każda antena która ma już 110 cm jest ok bo to taka moim zdaniem minimalna długość.Proponuję jakąś z President. http://www.allegro.pl/item639114238_...w_faktura.html
    Wiem że podobną miałeś ,ale przecież ją można odkręcić i schować .

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez Mirek
    Kolego Danek25 tak ładnie piszesz o zysku anten ,że nie wiele by brakowao a bym się przewrócił - bo???? a względem czego a właściwie jakiej anteny ty to podajesz?????
    Bo jak dla mnie to już pełno wymiarowy dipol czyli 2*5,5m ma zysk 0dB w praktyce,a skąd ty masz takie dane i czym mierzone :D Jako iż w tym temacie dość siedzę czynnie proponował bym się zastanowić nad wypowiedziami.Ratuje cię to ,że taki zysk mogą mieć anteny stacjonarne czyli bazowe ,a nie do samochodu.Kto o zdrowych zmysłach zamontuje antenę która ma wysokośc ponad 5,5m???Jedyne co się z tobą zgodzę to montarz w dachu jest najlepszy i to w dodatku bardziej w tylnej części dachu niż na środku.
    A proszę bardzo takie anteny to np president alabama, alaska, itd. Jeśli kiedykolwiek rozbierałeś taką antenę to powinieneś wiedzieć jaka jest budowa takiej cewki i czemu ma taki zysk. Poczytaj o danych tego typu anten np w ksążkach Andrzeja Janeczka. To nie są moje wymyślone dane tylko ludzi którzy o tym wiedzą wiele więcej niż My obaj wzięci. Nie mówie tu o zwykłych antenach typu lemm AT 1200,1500,1500 i wielu innych, tylko o konkretnej antenie, której uzwojenie składa sie z dwóch. To są wogóle inne anteny inaczej wykonane. Poszukaj a znajdziesz.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez busaart
    Ja mam antenę presidenta 1,60 na klapie bagażnika, kabel poprowadzony prawą stroną pod obiciem bagażnika pod kanapami przez próg prawy aż do schowka (tego po stronie pasażera). Samo radyjko jest w schowku. Radio jest włączone, schowek zamknięty i bardzo ładnie słychać.
    Pokarz fotki jak to w schowku wygląda ?!
    Ja mam hamsko kabel przez dziure na narty, pod kanapą i do radia które mam umieszczone przy tunelu koło skrzyni biegów...

    A apropos to jakich prędkosci wytrzumują anteny? Magnesówka z tego co wiem to do ok 160, taka na stałe pewnie nie ma ograniczenia, ale ja mam taką na uchwyt./.. Potem foto)
    u mnie tak to wygląda:




    podczas jazdy:
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

  7. #27
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Panowie!! O czym mowa?! ;) bo sie pogubiłem! Pomijacie względy praktyczne co dla użytkowników amatorów ma większe znaczenie, niż zysk czy inne parametry. Każda dostępna na rynku antena spełnia jakies tam wymagania. Wiadomo. Im dłuższa tym lepsza (choć są modele krótsze spełniające parametry dłuższych :) ) i im "bliżej" masy samochodu tym lepiej. Nie dajmy się jednak zwariować. Ja cenie sobie porządek we wnętrzu auta i nie zrobię nigdy żadnej dziury po to by zamontowac CB. Nie zdemontuje też żadnego schowka by zamiast tego wstawić CB :o Zwyczajnie poczucie estetyki mi na to nie pozwoli. Dlatego mam ręczniaka Alana, którego chowam do schowka gdy go nie używam i metrową antenę na magnes. Więcej mi nie potrzeba. Nawet z anteną na dachu wjeżdżam do Garażu podziemnego i nie muszę np w deszcz wysiadać by ją zdjąć czy złożyc ;)
    Nie wywierce też żadnego otworu w aucie dla anteny :]
    Proponuję przy doborze zestawu wziąść pod uwagę swoje przyzwyczajenie, swoje fobie ;) i miejsce parkowania auta.
    Antena na magnes ma jeszcze jedną zaletę, o ktorej zapominamy :) Można taki zestaw w 3 min przerzucić do innego auta np. żony :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    65
    BMW
    7
    Skąd
    w-w
    tak to u mnie wyglada .radio pod dzwignia z recznego i szczekaczka przez kiere

  9. #29
    Ja mam taki i jestem bardzo zadowolony
    http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=694128

    do tego antenka na magnes długość taka żeby za fotelem kierowcy można było postawić w pionie

    Małe poręczne nie ma problemu demontażem

    Moja narzeczona ma taki sam zestaw oraz 4 moich kumpli i są bardzo zadowoleni

    polecam
    Moja Nunia

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    bez przeróbek... dwie minuty :)

    i to by było na tyle... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •