Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Którędy kabel od anteny CB ???

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Ja przeprowadziłem kabel z klapy bagażnika nad butlą z gazem przez otwór na narty pod kanapą pod dywanem do schowka pod telefonem w podłokietniku :) Najgorszy moment to przeprowadzanie kabla pod dywanem, w trzy osoby z dwoma łomami naginaliśmy te 20cm wykładziny :hah:
    tak samo zakładałem i polecam:):)
    ale otworu na narty nie wybijałem całego tylko wywierciłem w nim duzy otwór na kabel- zawsze to lepsze wyciszenie.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Przy prędkości 290 to tylko antena montowana na stałę ,a jeżeli na magnes to chyba by musiała mieć neodymowy magnes. :D :D :hah:

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Mirek
    Przy prędkości 290 to tylko antena montowana na stałę ,a jeżeli na magnes to chyba by musiała mieć neodymowy magnes. :D :D :hah:
    cholera go wie ale ku mojemu zdziwieniu była na swoim miejscu :D pewnie kabel ją trzymał :)

  4. #14
    Władza kłamie :)
    Ostatnio edytowane przez sylwek7 ; 22-12-2010 o 20:30
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Moja Antenka na magnez przy 260 puscila.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Nie ma sprawy ale praktyka,magnesy na allegro jak już po wymianie to wątpie czy ktoś to nawet oderwie od maski.Życzę powodzemia :hah:
    Uwaga po takiej wymianie magnesu to będzie jak przyspawane. http://www.allegro.pl/item635823756_...scieniowy.html

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    A apropos to jakich prędkosci wytrzumują anteny? Magnesówka z tego co wiem to do ok 160, taka na stałe pewnie nie ma ograniczenia, ale ja mam taką na uchwyt./.. Potem foto)
    Na tylnej klapie magnes ponad licznikowe 250

    na dachu (przy samym szyberdachu) wytrzymała 220, ale Radosz mnie powstrzymał :D

    O typ anteny pytajcie Radoshb, bo to jego antenka...
    Wilson Little Wil 100cm :D

    Powstrzymałem Ciebie w trosce o twój lakier na dachu :D Potwierdzam 220 na dachu i myslę, że dałaby radę więcej. Sprzedawca tej anteny ma A8 i powiedział, że przy 260 nic się nie stało :] Polecam ją! Jest nie duża i dobrze ściąga no i przy wjeżdzie na autostradę nie trzeba jej demontować
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jako servisant od lat zajmujący sie krótkofalarstwem i CB radiem powiem tylko tyle: chcesz mieć zasięg i być zadowolony to montuj na stałę. Dzurka i montujemy. Jak zrobi się z głową otwór to w póżniejszym okresie można go przed sprzedażą "zatkać" np anteną od telefonu lub jak niektórym robiłem płetwą. Wszelkie mocowania i magnesy to półśrodki, które zrobią dużó więcej szkody niż otwór. Mocowania kaleczą trwale klapę śróbkami, które muszą być mocno dokręcone (masa), a magnesy rysują znacznie lakier. Osobiście nie uśmiecha mi się jazda z naklejoną folią rodem z reklamówki. Kolejny atut anteny zamocowanej na stałe to lepsze osiągi z powodu dobrego kontaktu z masą, a ta jest podstawą poprawności działania CB Radia. Ten kto się sprzeciwi temu co tu napisałem poprostu nie miął nigdy porządnej anteny zamocowanej na stałę w aucie. Zgodzą się ze mną ludziska, którzy korzystali z CB radio już bardzo dawno temu jak np ja w latach 90 kiedy to było ogromne BUMMM na CB. Swoją drogą szkoda, że te czasy sie nie wrócą, teraz to tylko jest kupa hamstwa w eterze. Bolesna prawda.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    65
    BMW
    7
    Skąd
    w-w
    ja mam radio zamontowane na stałe. Wywaliłem schowek pod chamulcem recznym i wyglada to dobrze. Mam antene magnesowa ,ktorej kabel poprowadzilem progiem pod plastikami az do tylnich dzwi. Potem leci pod uszczelka i wychodzi u gory dzwiami. Co do zasilania to leci progami pod kanape i tam była taka mała zalakowana dziórka która przechodzi do samego aku.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez k.krzysztof
    ja mam radio zamontowane na stałe. Wywaliłem schowek pod chamulcem recznym i wyglada to dobrze. Mam antene magnesowa ,ktorej kabel poprowadzilem progiem pod plastikami az do tylnich dzwi. Potem leci pod uszczelka i wychodzi u gory dzwiami. Co do zasilania to leci progami pod kanape i tam była taka mała zalakowana dziórka która przechodzi do samego aku.
    Właśnie o tym miejscu na radyjko myślałem ;) Tylko zastanawiam się czy starczy przewodu antenowego gdyby antena była np. na bagażniku ?
    A jeśli chodzi o samą antenkę to może coś takiego ?
    http://www.cbradio.abc24.pl/default....RETNA%20ANTENA
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •