Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [felgi] Renowacja felg aluminiowych . Fotorelacja cz.2

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488

    [felgi] Renowacja felg aluminiowych . Fotorelacja cz.2

    Pora na drugą część renowacji moich felg, a mianowicie końcową fazę wykończeniową czyli polerowanie polakierowanych alufelg.
    Polerowanie felg aluminiowych lakierowanych można zrobić nie tylko po położeniu nowego lakieru , ale także dla odświeżenia powłoki lakierniczej naszych kółeczek. Nie każdy pruje felgi po krawężnikach i nieraz mamy je w dobrym stanie lakierniczym , więc czemu ich po prostu nie odświeżyć :mrgreen: .
    Czego będziemy potrzebować ?
    - woda
    - papier wodny 2500
    - pasta polerska 3G
    - mleczko polerskie ( polecam firmę 3M)
    - maszyna polerska (lub szlifierka kątowa z regulacją obrotów)
    - szkocka "woda źródlana" z lodem lub zupa chmielowa gazowana na zimno (jak kto woli)


    Zabieramy się do roboty . Myjemy felgi mocnym strumieniem wody i miękką gąbką . Jeśli mamy felgi świeżo po lakierowaniu to lepiej nie używać jeszcze myjki ciśnieniowej. Bierzemy papier wodny 2500 i matowimy wszystkie powierzchnie do uzyskania bardzo gładkiej w dotyku powłoki. Nie robimy tego za mocno aby nie przetrzeć klaru, ponieważ rzadko kiedy na felgach jest klar ceramiczny, tylko normalny i można go przetrzeć. Pamiętamy aby cały czas moczyć papier w wodzie.





    Jak już zmatowimy wszystkie felgi , bierzemy maszynę polerską i zakładamy białą gąbkę (są 2 rodzaje gąbek , biała i czarna , czarna jest bardzo miękka). Następnie moczymy gąbkę wodą i nakładamy małymi plackami pastę polerską 3G. Kolejnym krokiem jest polerowanie wszystkich dostępnych powierzchni maszyną , tak aby nie było za mokro i żeby pasta granulowała się na polerowanej powierzchni . Chodzi o to żeby wytwarzał się lekki pyłek w trakcie polerowania , więc gąbka musi być na w pół mokra/wilgotna , ale nie za bardzo.







    Po spolerowaniu felg , myjemy wszystkie silnym strumieniem wody i suszymy miękkimi ręczniczkami. Następnie sprawdzamy ręką czy wszystkie powierzchnie są gładziutkie i czy nie ma jakiś przebarwień . Jeśli wszystko jest w porządku możemy cieszyć się efektem końcowym lub dopieścić kółeczka jeszcze bardziej , a mianowicie spolerować je na koniec specjalnym mleczkiem polerskim. Moim zdaniem najlepszym mleczkiem jest mleczko firmy 3M ponieważ można go używać ręcznie oraz maszynowo.
    Można się spytać po co polerować mleczkiem , czy pastą nie wystarczy ? Otóż wystarczy , ale u mnie po polerce mleczkiem jeszcze bardziej uwydatnił się brokacik i głębia jasnego ziarna . Efekt wyszedł na prawdę świetny. Takie jak by perłowo-brokatowe lustro.
    Operacja polerowania mleczkiem jest taka sama jak operacja polerowania pastą 3G. Można tylko w ogóle nie dodawać wody. Również polerujemy tak , aby powstał nam pył z mleczka . Bardzo dobrze widać na zdjęciach ten pyłek zalegający na feldze.











    Na koniec felgi myjemy i można zakładać na autko 8-)

    W związku z tym , że słońca było dzisiaj jak na lekarstwo , zdjęcia efektu końcowego wkleję jak tylko je zrobię na słoneczku :mrgreen:
    Mam nadzieję , że choć trochę przybliżyłem Wam jak to można zrobić domowym sposobem :mrgreen:

  2. #2
    Dla mnie bomba ;D

    Czekan na fotki z efektem końcowym na aucie, ale już widać, że będzie świetnie.

    Jeszcze raz gratki ;D

  3. #3
    Przepięknie.... :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Panie dzieju ... Wcześniej miałem BBS-y RC .. Przez 2 tygodnie łapki po polerowaniu mnie jeszcze bolały ehh no aż przyjemnie się patrzy na to co wyciągnąłeś z tych felg :)

  5. #5
    No Bosman fele spod Twojej ręki to jak z fabryki ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Było dzisiaj troszkę słońca .







    Nie są jeszcze do końca doczyszczone w szczelinach.
    Jutro szczoteczka do zębów i jazda po zakamarkach :D

  7. #7
    Piekna robota mega efekt
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Planuję kupno kolejnych i pobawienie się z nimi w troszkę inny sposób , mianowicie , środki na czarno (baza w najczarniejszym akrylu + klar ceramiczny) i ranty z parapetem polerka do gołego aluminium + zrobienie 100% lustra + klar ceramiczny do pełnego zabezpieczenia przed uszkodzeniami , brudem , śniedzieniem itp.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Super

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    echh

    a ja dziś swoje 20" alpinki zawiozłem do renowacji....kompletnej z pisakowaniem i malowaniem...wybrałem kolor uwaga: głęboka czerń - mat

    na Sulejów bedą już na autku

    EASY

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •