Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [felgi] Renowacja felg aluminiowych . Fotorelacja cz.2

  1. #11
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Super wyszło Bosman ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488

    Re: echh

    Cytat Zamieszczone przez Easy
    a ja dziś swoje 20" alpinki zawiozłem do renowacji....kompletnej z pisakowaniem i malowaniem...wybrałem kolor uwaga: głęboka czerń - mat

    na Sulejów bedą już na autku

    EASY
    Zrobię małe OT.
    Easy , jeśli możesz jeszcze to cofnąć to odwołaj piaskowanie. Broń Boże nie pisakuj felg , a już tym bardziej szprychowych Alpajnów. Po pierwsze robią się mikro wżery po piasku , miliony mikro dziurek , których nie przykryjesz idealnie nawet super wydajnym podkładem. Zresztą podkładować szprychówki to mija się z celem. Niech Ci je zmatowią porządnie papierem wodnym , a jeśli masz wżery czy uszczerbki to niech starają się wszystko też rozszlifować papierem wodnym. Piaskować można stalówki , ale nie alu. Na pierwszy rzut oka różnica nie będzie widoczna , ale jak przyjrzysz się bliżej to będzie masakra. Proszę Cię , nie rób tego , to nie są jakieś tanie Keskiny czy BBS'y tylko MEGA Kultowe fele.
    Tylko papier wodny i jak najmniej podkładu.

    PIASKU ZERO.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hmm

    oki dzieki za rade jutro do nich jade ..moze nie zdążą ..

    Easy

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    odkąd pamiętam piaskuje się fele aluminiowe a niektórzy czasem szkiełkuja....
    Wszystko zależy czy piaskujący ma w głowie olej czy nie.. jeżeli użyje najdrobniejszego (granulatu) piasku to wszystko bedzie ok.. piaskowałem różne felgi i nigdy nie było jakiegoś efektu o którym piszesz... mikro dziurki???? jeżeli masz świetny elektronowy mikroskop to zobaczysz chropowata powierzchnie aluminium.. gołym okiem i po malowaniu proszkiem i lakierem wyglądają wyśmienicie....... Wszystko zależny w jakim stanie masz felgi oczywiście możesz zajechać się papierem ściernym i wątpię żebyś miał siły utrzymac kierownice przez następne 3 tygodnie....
    kolega na zdjęciach ma felgi w świetnym stanie i może się bawic pastą polerską...

    Jak chcesz pokaże Ci moje felgi które uratuje tylko piaskowanie...

    Ale EASY twój wybór

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    pozatym teraz piaskuje sie korundem a nie piaskiem (niewiem czy dobrze napisalem nazwe)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    dobrze....Korundem, piaskiem,piaskiem kwarcowym,suchym lodem,szkiełkiem,śrutem (granulatem) Piaskowanie,piasek to nazwa potoczna.. zrozumiała dla wszystkich :)

    http://allegro.pl/item622491994_100_...askowanie.html

    zobacz na wielkość tego granulatu... typowo do zdzierania delikatnych warstw...

    kiedyś miałem okazje "piaskowac" pyłem granitu który praktycznie nie jest używany na co dzień i mało kto o takim granulacie wie... W kopalniach diamentów wykorzystuje się go równiez do oczyszczania diamentów z zanieczyszczeń... Teraz jest wiele syntetycznych pyłów,granulatów...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    Zajmowalem sie kiedys polerowaniem, na studiach, w celach dorobienia na piwo/paliwo, bez obrazy ale pasty ktore uzyles srednio nadaja sie do polerowania lakieru a co dopiero golego aluminium, przez co efekt koncowy wyszedl nie lusto a tzw, mleko. Poszukam paru swoich prac i wkleje.

    Znalazlem takie przed/po bylo to pare lat temu wiec jakosc zdjec jaka jest kazdy widzi:



    ogolnie polecam, filc polerski, a nie gabki zadne, filc polerski ksztaltem dopasowany do rantu felg (stozkowy filc badz walcowy) do tego zielona psta w kostce, ktora pod wplywem temop topnieje, na koniec zmiana filcu na filc z pasta autosol, pozniej juz autosol i recznie przejechac i zetrzec paste tez recznie. Im bardzij przylozymy sie do niwelowania rys po kazdym papieprze tym efekt koncowy bedzie lepszy. Jesli jakies pytania chetnie odpowiem.

  8. #18
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Ja do dbania o spolerowane , niemalowane aluminium używam "DURSOL" Genialna pasta :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez staszek
    Zajmowalem sie kiedys polerowaniem, na studiach, w celach dorobienia na piwo/paliwo, bez obrazy ale pasty ktore uzyles srednio nadaja sie do polerowania lakieru a co dopiero golego aluminium, przez co efekt koncowy wyszedl nie lusto a tzw, mleko. Poszukam paru swoich prac i wkleje.

    Znalazlem takie przed/po bylo to pare lat temu wiec jakosc zdjec jaka jest kazdy widzi:
    Obrazek


    ogolnie polecam, filc polerski, a nie gabki zadne, filc polerski ksztaltem dopasowany do rantu felg (stozkowy filc badz walcowy) do tego zielona psta w kostce, ktora pod wplywem temop topnieje, na koniec zmiana filcu na filc z pasta autosol, pozniej juz autosol i recznie przejechac i zetrzec paste tez recznie. Im bardzij przylozymy sie do niwelowania rys po kazdym papieprze tym efekt koncowy bedzie lepszy. Jesli jakies pytania chetnie odpowiem.
    Przecież moje felgi były lakierowane . Czytaj z uwagą , bo trochę nie w temacie jest ten post.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    a to przepraszam ;-) myslalem ze mowa tu o "polerowaniu" czyli polerowaniu a nie czyszczeniu ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •