Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] Kilka pytań o elektrykę w bagażniku

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    [ elektryka] Kilka pytań o elektrykę w bagażniku

    Dziś pogrzebałem trochę w bagażniku i nasunęło mi się kilka pytań:
    1. Czy jeśli mam taki sterownik, jak na zdjęciu poniżej, to na 100% mam webasto?



    Może ma ktoś fotki, jak wygląda cały mechanizm webasto przy silniku i gdzie on jest zlokalizowany, bo nic takiego nie widzę, a moduł jest.

    2. Do czego służą te bezpieczniki zlokalizowane po lewej od sterownika webasto (zdjęcie poniżej)? Brakuje mi tam 2 sztuk - za co one mogą być odpowiedzialne?



    3. Co to jest na tym zdjęciu poniżej? Czy to jest tuner do Bavarii C Professional RDS (taką miałem), czy też fabryczny wzmacniacz BMW? Czy mając coś takiego będę musiał ciągnąć całą instalację głośnikową od nowa, aby podłączyć inne radio?



    4. Do czego są te dwie wolne kostki poniżej tego "tunera od radia" - zdjęcie poniżej.



    Z góry dziękuję za pomoc :pada:

  2. #2
    Podpowiem, że na pierwszym zdjęciu jest sterownik do ogrzewania postojowego - webasto

    Samo urządzenie jest przykręcone pod maską na prawym kielichu. Aluminiowa pucha z czarnym plastikowym deklem wielkości okolo 30/15/35cm. Nie w sposób nie zauważyć.

    Co do audio, to trzeba poszperać i poszukać, bo nie znam się na tyle, żeby ze zdjęć rozgryźć co i jak.

    Pozdrawiam
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław
    Jestem teraz na etapie walczenia u siebie z webastem :-)
    Jesli posiadasz takie wyposażenie w bagażniku, prawdopodobnie webasto posiadasz. Aby ustawić webasto, musisz ustawić w OBC godzinę na która ma się włączyć ogrzewanie.
    Z tego co się orientuje, nasze auta posiadają webasto typu BBW 46.
    Tutaj znajdziesz obszerna instrukcje na jego temat:
    http://www.telusplanet.net/public/ga...bw46/bbw46.pdf

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzięki za odpowiedzi! Super ta instrukcja :D
    Czy na tej fotce poniżej dacie radę wskazać mi to webasto (o ile ono tam jest)?


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Kolego na prawym kielichu masz czarna plastykowa zaslepke( od strony silnika na kielichu) przykrecona dwoma spinkami sciągając ja powinienes miec juz dostep do webasta
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzięki - sprawdzę. Zaglądałem tam, co prawda bez zdejmowania i nic nie widziałem, ale teraz sprawdzę dokładnie.
    A może jeszcze jakieś sugestie odnośnie reszty pytań.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków

    Re: Kilka pytań o elektrykę w bagażniku

    Cytat Zamieszczone przez koggi
    3. Co to jest na tym zdjęciu poniżej? Czy to jest tuner do Bavarii C Professional RDS (taką miałem), czy też fabryczny wzmacniacz BMW? Czy mając coś takiego będę musiał ciągnąć całą instalację głośnikową od nowa, aby podłączyć inne radio?

    Obrazek

    4. Do czego są te dwie wolne kostki poniżej tego "tunera od radia" - zdjęcie poniżej.

    Obrazek

    Z góry dziękuję za pomoc :pada:
    Odnośnie radia to kup taka przelotkę i powinno chodzić.
    http://allegro.pl/item623565046_zlac..._2001_iso.html
    Te 2 kostki są od fabrycznego wzmacniacza.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    Re: Kilka pytań o elektrykę w bagażniku

    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031
    Odnośnie radia to kup taka przelotkę i powinno chodzić.
    http://allegro.pl/item623565046_zlac..._2001_iso.html
    Te 2 kostki są od fabrycznego wzmacniacza.
    Pozdrawiam
    Oj chyba odwrotnie z tą kostką, bo ta jest do podłączenia radia BMW do auta z instalacją ISO, a ja szukam możliwości podłączenia radia jvc kd-nx1r do oryginalnej instalacji BMW.
    Tylko, czy na 100% to zadziała, bo ten tuner to jest jednak integralną częścią systemu Bavaria Professional?
    Wiecie może ilu kanałowy jest ten oryginalny wzmacniacz?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez jabollo
    Kolego na prawym kielichu masz czarna plastykowa zaslepke( od strony silnika na kielichu) przykrecona dwoma spinkami sciągając ja powinienes miec juz dostep do webasta
    A co dokładnie powiniennem po jej zdjęciu zobaczyć? Znalazłem tam wiązkę kabli i taką rurę owiniętą srebrnym oplotem. Druga taka rura była widoczna znacznie niżej - koło bloku silnika. Czy to to? Nic więcej nie dostrzegłem :(

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków

    Re: Kilka pytań o elektrykę w bagażniku

    Cytat Zamieszczone przez koggi
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031
    Odnośnie radia to kup taka przelotkę i powinno chodzić.
    http://allegro.pl/item623565046_zlac..._2001_iso.html
    Te 2 kostki są od fabrycznego wzmacniacza.
    Pozdrawiam
    Oj chyba odwrotnie z tą kostką, bo ta jest do podłączenia radia BMW do auta z instalacją ISO, a ja szukam możliwości podłączenia radia jvc kd-nx1r do oryginalnej instalacji BMW.
    Tylko, czy na 100% to zadziała, bo ten tuner to jest jednak integralną częścią systemu Bavaria Professional?
    Wiecie może ilu kanałowy jest ten oryginalny wzmacniacz?
    Z tą kostką to jest tak jak mówisz. Nie przyjrzałem się dokładnie ale wiesz o co chodzi. Odnośnie wzmacniaczy to prawdopodobnie są 10 kanałowe z zestawem 10 głośników. Przynajmniej ja tak mam. Jeśli są inne to niech ktoś mnie poprawi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •