Cześć.
Nic nowego natomiast szukając nie znalazłem wśród odpowiedzi rozwiązania które by mi pomogło uporać się z problemem ( tak tylko informacyjnie dla forum-polizei ;))
W moim nowym nabytku nie działa radio, nie słychać dźwięku niezapięcia pasów, radia, CD itd, w menu idrive główne menu jest pozbawione kolorów ( tzn funkcje lewo prawo góra dół są jasnobrązowe). Radio FM, CD, NAVI, zegar, kalendarz itp nie działają, nie da się ustawić. Funkcja Logic7 nie pozwala na ustawienie czegokolwiek.
Przeszukując internet trafiłem na potencjalna przyczynę czyli wyciek oleju hydraulicznego z siłownika klapy, rzeczywiście pierwszy moduł pod siłownikiem był zasikany olejem, wykręciłem go, wyczyściłem etanolem+miękka szczotką do zębów oraz przedmuchałem suszarką dokładnie, niestety bez zmian. Do owego modułu dochodzi sygnał światłowodu natomiast sprawdzając w schowku pasażera gdzie jest pętla to tam światłowody są "martwe", nie świeci ani nie miga.
Nie chciałbym od razu wywalać 7-8 stów na ASKa jeśli przyczyna może być gdzieś indziej.