Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: PROBLEM Z N62B48TU z roku 2007 E65 750i Wypadanie zapłonów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2024
    Posty
    4
    BMW
    BMW E65 750i
    Skąd
    Konin

    Post PROBLEM Z N62B48TU z roku 2007 E65 750i SZARPANIE PODCZAS PRZYSPIESZANIA / MIGA CHECK

    Witajcie, chciałbym przedstawić swój problem z pracą silnika N62B48TU po lifcie w BMW E65 750i.

    Zaczynając od początku - samochód ma przebieg autentyczny 165,000km i jest to raczej zadbany i dobrze utrzymany egzemplarz z rynku Niemieckiego. Prywatny import w 2021 roku od pierwszego właściciela seniora.
    Naczytałem się wielu forów i nie jestem laikiem w temacie BMW więc napiszę co się dzieje i co już zrobiłem.

    Silnik po odpaleniu zimnego pracuje prawidłowo - w momencie gdy obniży obroty (najczęściej problem powstaje po drugim odpaleniu) zaczynają się problemy, nierówna praca, delikatne pufanie w wydechu w tym momencie nic oprócz tych objawów się nie dzieje.
    Po ostrzejszej przegazówce słychać w wydechu dźwięk nierównomiernego spalania. W czasie jazdy przy dodaniu gazu poszarpuje, ale tylko na niskich obrotach.
    Po jakimś czasie w trakcie jazdy wywali migający check a w pamięci następujące blędy: 29D3 - Misfires cylinder 7 oraz 29CC - Combusion misfires several cylinders. Oprócz tego w DME nie ma żadnych błędów.
    WSZYSTKIE PROBLEMY USTAJĄ PO ODŁĄCZENIU WTYCZKI WAŁKA ROZRZĄDU NP BANK2 i aktualnie tak jeżdżę..

    Co mogę dodać:
    1. Cewki wszystkie NGK z roku 2019 z przebiegiem ok 30tys jedna na cylindrze 7 z roku 2022 wymieniona przez poprzedniego właściciela. Zamieniłem miejscami z cylindrem 5 i błędy wyskoczyły identyczne.
    2. Świece NGK irydowe - nowe
    3. Wymieniłem obie odmy z wężami na nowe OEM z ASO.
    4. Vanosy wyjęte umyte i nowe oem oringi
    5. Pokrywy zaworów wszystkie uszczelki i oringi nowe bez wycieków.
    6. Uszczelki silników VVT i oringi nowe OEM i zaadaptowane.
    7. Skasowane adpatacje silnika ISTA.
    8. TEST DZWIGIENEK POŚREDNICH ZALICZONY z wynikami 0,XXX więc chyba poprawnie.
    9. Zmieniałem wznios zaworów ssących z 0,3mm na 0,8mm i przy gwałtownym dodawaniu gazu na postoju i tak słychać pufanie w wydechu choć na wolnych było trochę lepiej.
    10. Czujnik wałka rozrządu wydechowego jak kupiłem był odłączony - wymieniłem go na inny oem ale bez zmian - ktoś tam był zapewne i nie ogarnął.
    11. Engine roughness (smooth running values) czyli "szorstkość pracy" w trybie awaryjnym lux a po podłączeniu wtyczki i dwóch odpaleniach rozjeżdża się..
    12. Cewki ani świece nie są zalane olejem.
    13. Wymieniłem moduł PM w skrzynce gdzie jest sterownik DME bo padał i auto nie odpalało.
    14. Podmieniłem na oryginalny czujnik wału korbowego.
    15. Sterownik silnika i sterownik VVT nie ma zaśniedziałych pinów - sprawdzone.


    Może ktoś przerabiał podobny przypadek. Nie jestem mechanikiem więc sam już tego pewnie nie ogarnąć..
    Ostatnio edytowane przez mtechnic@wp.pl ; Dzisiaj o 14:32

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 745i wypadanie zapłonów
    Przez czauder w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 19:36
  2. [silnik] wypadanie zapłonów cylinder 5,6,7,8
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 02:05
  3. [elektryka] Wypadanie zapłonów E38 750I 1997r
    Przez bolomanolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 12:26
  4. [silnik] poranne wypadanie zapłonów
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 16:52
  5. [silnik] problem z silnikiem, wypadanie zapłonów i brak mocy
    Przez javor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 07:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •