Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Katalizatory

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [mechanika] Katalizatory

    Witam ostatnio spawałem rure wydechowa ta za katalizatorami bo sie przepaliła i wstawiałem nowy kawałek i przy okazji zerknołem sobie na katy i stwierdziłem ze sa dosc solidnie powypalane i moje pytanie jest takie Czy jak bym je wycioł i zamiast nich wstawił albo strumienice albo poprostu rure czy zaszkodziło by to pracy silnika?? Czy miałbym jakies problemy z autkiem??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Generalnie panuje opinia iż m30b35 nie chodzi fajnie bez katalizatorów - będzie głośny na wolnych obrotach. Kiedy poruszyłem kiedyś analogiczny temat napisano mi, że ze strumienicą będzie jeszcze gorzej. Tak więc tylko prosta rura.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34
    BMW
    e32
    Skąd
    Polska
    Z autopsji mogę powiedzieć tak:
    U ojca jest układ wydechowy z wyciętymi katami i wstawione rury. Cały układ szczelny bez żadnej dziurki.
    U mnie są katy w dość dobrym stanie i cały układ szczelny.
    Ojca chodzi głośniej, dużo głośniej. Ale ma jak dla mnie przyjemny dźwięk. Słychać taki lekko jakby bassowy dźwięk. Bardzo przyjemnie jak dla mnie. I nie jest za głośny, nie przeszkadza.

    Osobiście wolę oryginał tak jak wyszedł z fabryki czyli tak jak w moim 735i.
    Ale nie jest źle jeśli ma wycięte katy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Ja usiebie mam wyciete katy i wstawione strumienice,dzwiek jest naprawde przyjemny,fajnie to komponuje ze sportowym filtrem i reszta wydechu od v12.A na silnik nie szkodzi bo jezdze tak 3 lata w tej opcji i wydaje mi sie,ze jest bardziej dynamiczniejsza
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    70
    BMW
    Szukam...
    Skąd
    022
    Mam wycięte w M60 i poza metalicznym dzwiękiem spod auta nic poważnego sie nie dzieje.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław
    Ja u siebie wyciąłem z czystej ciekawości i wstawiłem rurki. Auto bez katalizatorów jest wyraźnie głośniejsze, pojawia się nowy basowy dźwięk który wg mnie do 7 nie pasuje, poza tym bez katalizatorów tłumik środkowy dostaje mocno w kość, mój momentalnie był do wymiany. Jeśli ktoś ma wybór, polecam jednak zostawić katy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Powiem że nie słyszałem żeby twój motor chodził głośniej... Ma troszke basowy pomruk...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław
    Z powrotem zamontowałem katalizatory.
    A ten pomruk stąd, że mam problemy ze środkowym tłumikiem, kupiłem nowy bosala, raz już niedawno był wymieniany na gwarancji, przez chwilę było ok ale znów staje się głośniejszy, droga przez mękę;)
    Bez katalizatorów było dużo głośniej.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    70
    BMW
    Szukam...
    Skąd
    022
    Cytat Zamieszczone przez Vaax
    Z powrotem zamontowałem katalizatory.
    A ten pomruk stąd, że mam problemy ze środkowym tłumikiem, kupiłem nowy bosala, raz już niedawno był wymieniany na gwarancji, przez chwilę było ok ale znów staje się głośniejszy, droga przez mękę;)
    Bez katalizatorów było dużo głośniej.
    Kup ori używkę,też kupowałem jakieś lipne tłumiki i była lipa,trafiłem końcowy ze środkowym w oryginale i teraz pracuje idealnie.Też jestem za zostawieniem katów,mam u siebie wycięte i dzwięk spod auta jest po prostu wkur***cy,przednia połowa auta przestała brzmieć jak V8.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Vaax
    dźwięk który wg mnie do 7 nie pasuje
    Nic dodać nić ująć :) Kolega mój wyciął katy w m30b30 a potem żałował jak cholera.Kombinował... strumienice,rury,tłumiki..nic to nie dało.Auto było bardzo głośne i jak wsiadaliśmy do mojej to jechało sie całkowicie inaczej...tylko szum a nie jakieś tam odgłosy rodem z fiatów i przepalonych "kominów" ;)

    Zostaw jak jest ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •