Cześć, co do silników to się nie wypowiem, raczej ujeżdżam klekoty ale taki na biTurbo naprawdę odlatuje a mało spala. Różnica między 5 a 7 w jeździe jest o wiele większa niż mogło by się wydawać. Ale obie są świetne i obie to dobry wybór. Jak dla mnie 5 jest taka jakby mi szyta na miarę, jest też zwinniejsza i łatwiej się tym jeździ po ciasnych uliczkach. Za to 7 daje więcej komfortu i ma o wiele przyjemniejsze wnętrze. Minus jest taki że jedziesz czołgiem i mimo ponad 180cm wzrostu muszę się wychylać do przodu lub trochę w bok. Tylko że u mnie jest ekstremalnie ciasna zabudowa. W Polsce raczej ten problem nie powinien występować. Co do prowadzenia obie świetnie się prowadzą zwłaszcza jeśli masz aktywny układ kierowniczy czy Dynamic drive. Na stelvio nawet motocyklem trudno się mieścić a jeżdżą tam kamerami nawet więc też byś dal radę 7�� Za to dojazd na Stelvio będzie w 7 o niebo przyjemniejszy. Pytałeś czy 7 to kanapowiec, poniekąd tak. Ale śmiało sobie daje radę naprawdę szybko jeździć. Moja kobieta twierdzi że 7 jeżdżę wolniej i spokojniej niż 5. Ale to może też się jej wydawać bo w 7 są zupełnie inne odczucia, ona bardziej izoluje od świata co może niektórych nudzić poniekąd