Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pokrowiec do Waszej " siódemki " ...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN

    Post Pokrowiec do Waszej " siódemki " ...

    Witam. Moje auto będzie w okresie wiosennym i letnim woziło mnie do pracy i stało pod tzw. "chmurką". Czy ktoś mógłby polecić jakiś naprawdę dobry pokrowiec, który nie będzie szkodził lakierowi a jednocześnie będzie chronił auto przed deszczem, liśćmi i słońcem ? Moje auto to E66 ale to raczej bez znaczenia bo wszystkie są duuuże :) Dziękuję i pozdrawiam. P.S. Będzie stało około 10 dni nieruszane bo jeżdżę dużymi w delegacji.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    589
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cześć!
    Kupiłem od Błażusiaka. Poszukaj po nazwisku, albo kegel. Teraz testuję. Minął miesiąc i póki co jest ok.
    Polecam ci rozmiar XL.


    Od kilku miesięcy polowałem na fajny pokrowiec, który byłby niedrogi i wytrzymały. Tanie pokrowce są ok. jeśli auto stoi gdzieś w zaciszu, może pod wiatą.
    Miałem kilka pokrowców. Nie wytrzymały sztormowej pogody, bo to Irlandia.
    Korciło mnie zamówić na wymiar (w Irlandii oczywiście), ale €350 to trochę za drogo dla mnie.
    Wszystkie pokrowce zamawiałem w rozmiarze XL, ale na moją e31 były troszkę przykrótkawe. No to u Błażusiaka zamówiłem XXL. Okazało się że jest sporo za duży, ale chyba już nie będę odsyłał, bo dobrze się trzyma. A wiatr targa niemiłosiernie. Gdyby to było lato, to bym odmienił.
    Wydaje mi się, że XL na E65 będzie dobrze leżeć i pasować, bo to typowy sedan. No i Błażusiak chyba lepiej trzyma wymiary. Materiał jest gruby, kilkuwarstwowy. Wygląda solidnie. Z resztą szczegóły znajdziesz w opisie.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Każdy pokrowiec na zewnątrz gdzie jest kurz, wiatr będzie rysował lakier. Czasem lepiej umyć dobrze auto po postoju i nałożyć jakiś twardy wosk, ceramikę i mieć święty spokój.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    589
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    W Irlandii ciężko o kurz, bo wilgotność powietrza dochodzi do grubo ponad 90%.
    Materiał pokrowca od wewnątrz jest bardzo miękki. Ale z ciekawości przyjrzę się jak jest z tym rysowaniem lakieru.
    Chciałbym jeszcze doradzić, by nie kupować pokrowców ze sprzączkami, klamerkami, bo przy porwistych wiatrach pokrowiec może się tak dalece obrócić, że zapięcia porysują lakier.
    Pokrowiec który teraz posiadam, ma dookoła krawędzi wszyty jednolity sznurek, który ściąga się i zawiązuje w jednym miejscu na końcu.
    Moje auto i tak kwalifikuje się do malowania. Zależy mi, by woda nie stała w zakamarkach karoserii. Niedawno rozbierałem mechanizm wycieraczek, bo ośki pordzewiały.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem w jakim terenie będzie stało auto ale weź pod uwagę, że ludzie jak będą widzieli zakryty samochód to będą ciekawi co to tam jest i będą pod niego zaglądać, zdejmować, szarpać, próbować ściągnąć a na końcu tak zostawią. Widziałem takie akcje u dwóch różnych osób gdzie ich rodzynki były trzymane na parkingu podziemnym właśnie zakryte pokrowcem. Nie raz jakiś sąsiad był ciekawy co tam jest, potem przeciskał się miedzy samochodami żeby pooglądać, coś tam przerysował i zostawił odkryte auto.

Podobne wątki

  1. "Piękna" sztunia z "dopalaczem "
    Przez Kamiloo_ w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 00:22
  2. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  4. Witam miłośników "siódemki"
    Przez rafalski w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 18:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •