Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 7er na pierwsze auto, odwaga czy głupota

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Presik
    Dołączył
    Mar 2024
    Posty
    1
    BMW
    2003 730D
    Skąd
    Nowy Sącz

    Post 7er na pierwsze auto, odwaga czy głupota

    Cześć, mam osiemnaście lat i uznałem że świetnym pierwszym autem będzie 2003 E65 730D, więc przyszedłem conieco się dowiedzieć o rozwiązuwaniu kilku problemów.

    Planowałem kupno E38, jednak następca przykuł moje oko przez to że ten konkretny to polift wizualny więc prezentuje się zacnie, ma bardzo bogate wnętrze, nie jest w tragicznym stanie oraz cena była dość dobra.
    Przyjechałem nim około 200km, tylko trasa do domu jednak obecnie stoi, ponieważ akumulator jest kompletnie wyczerpany(odpalony na starter) oraz olej pasuje zmienić na już. Z innych wad to linka maski jest zerwana, wystaje lekko na zewnątrz, więc da się otworzyć na szczęście, blacharsko nie jest idealny jednak bez dużych ubytków na lakierze, oraz nie działa multifunkcja kierownicy i głośniki, jednak sprzedawca zarzekał się że to po dłuższym postoju i akumulator rozładowany i wcześniej działało wszystko jak należy, mimo to udało się przez to urwać solidne parę tysięcy, mam nadzieję, że jednak te 2 ostatnie problemy faktycznie znikną po zmianie akumulatora, co o tym myślicie?
    Apropos zmiany akumulatora, powiedzcie mi proszę w jaki celować(budżet nieograniczony ale im mniej tym lepiej, raczej na krótsze trasy) i o co chodzi z tym kodowaniem, wiem że to konieczne dla dobrego działania akumulatora ale czy jest to do zrobienia przez narzędzie diagnostyczne obd(multidiag pro+ silver w tym przypadku), dodam, że osobiście się na tym nie znam jednak wujek ma i mam możliwość przez to ale jednak on sam nie wie, czy będzie to możliwe. Na chwilę obecną auto stoi do końca tygodnia zrobione będą pewnie opłaty itp a w następnym tygodniu planowałbym zakup akumulatora(jak się już dowiem jakiego) i oleju, postawie na 5W30.

    Chętnie opowiem o tym aucie i jeszcze chętniej przyjmę porady z zakresu doboru/kodowania akumulatora i naprawy linki od maski.
    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2023
    Posty
    43
    BMW
    e65
    Skąd
    Opole
    Witam kolegę,
    Faktycznie włożenie sprawnego akumulatora i wykasowanie błędów to pierwsza sprawa, co do linki od maski to nie wiem.
    Do wy kasowania błędów i zarejestrowania aku to proponuje iste ona ogarnie wszystko

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    171
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Aku 100 agm powinien być w sam raz. Linki maski tylko ASO, jak już otworzysz maskę to jeśli nie masz dwóch lewych rąk i umiesz pomyśleć to powinieneś dać rade.

    Wysłane z mojego 23078PND5G przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Witam na forum. Rocznik 2003 i polift wizualny? Tak jak mowili koledzy. Jak otworzysz maske to wwzystko bedzie widac. Wymiana nie jest jakas skomplikowana. Rowniez proponuje ori. Aku agm i kodowanie ista lub pakietem inpa. Co do oleju 5w30 jak najbardziej.
    Powodzonka.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    171
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Witam na forum. Rocznik 2003 i polift wizualny? Tak jak mowili koledzy. Jak otworzysz maske to wwzystko bedzie widac. Wymiana nie jest jakas skomplikowana. Rowniez proponuje ori. Aku agm i kodowanie ista lub pakietem inpa. Co do oleju 5w30 jak najbardziej.
    Powodzonka.
    No cóż na pierwsze auto 2003 przerobiony na lifta na start z wyładowanym Aku który przez 200km nie odżył na pewno będzie super wyborem pod technikum będzie szał

    Wysłane z mojego 23078PND5G przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [diagnoza] pierwsze podłączenie INPA pierwsze błędy
    Przez spider19447 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 09:57
  2. [E38] Michal e38 730d pierwsze 7 , lecz nie pierwsze BMW
    Przez mszczerbinski w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 06:03
  3. Twoje pierwsze auto i wspomniena z nim związane:-))
    Przez gierobiala w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 13:03
  4. Spotkanie z gregiem 38 + własna głupota
    Przez Antykk w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 10:35
  5. Pierwsze w 100% ekologiczne auto :D
    Przez homer w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 14:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •