Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Bmw 750i ciężko odpala na zimnym nierówna praca

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2024
    Posty
    3
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    wlkp

    Post Bmw 750i ciężko odpala na zimnym nierówna praca

    Może powinienem zacząć od początku i przybliżyć wszystkim temat. Samochód który kupiłem dla siebie stoi od 2009 roku na uziemieniu. Po rozebraniu silnika i zdjęciu głowic okazało się że spaliły się uszczelki między cylindrami i został uszkodzony blok silnika . Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć bloku więc zdecydowałem się na zakup używanego silnika. Silnik który kupiłem miał inny układ wtryskowy i sterowanie Siemens. Wymontowałem kolektory dolotowe i wiązkę przewodów z silnika, który był w samochodzie. Wszystkie 12 wtryskiwaczy zostało wymienionych na nowe z 4 dyszami wtryskujacymi od Rafała z Doborzyc, sprawdzonej dwukrotnie na stanowisku probierczym. Auto odpala bardzo ciężko, prawy kolektor wydechowy jest zimny, lewy gorący. Po odłączeniu prawej głowicy auto odpala w ten sam sposób, natomiast po odłączeniu lewej już nie odpala, odpala prawie w ogóle, ale ledwo chodzi na wolnych obrotach i potem gaśnie. To co sprawdzałem Kompresja jest wszędzie równa, około 9-10 barów iskra jest na każdym cylindrze nowe świece nowe kopulki i palce rozdzielacza wymieniłem cewki wymieniłem sterowniki silnika lewy i prawy da się to zrobić bo auto nie jest wyposażone w EWS, przy stacyjce nie ma pętli i samego EWS. Zasilanie wtryskiwaczy prawidłowe. Kolejność patrząc na schemat znalazłem z e31 Pompa paliwa w zbiorniku, nowa Siemens vdo Nowy filtr paliwa. Stary był z 1994r :) Połączenie tylko przez DIS i BMW e31 nie wykazało żadnych błędów w sterownikach silnika Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo bardzo chciałbym przywrócić to auto na drogę

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    166
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Spróbuj czujniki wału zamienić miejscami czy się przeniesie problem na drugą głowice

    Wysłane z mojego 23078PND5G przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2024
    Posty
    3
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    wlkp
    Czujniki wału są nowe wiązki też sprawne. A jak wyglądają wypusty w kole ??

    Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 20:13
  2. M30b35 Kiepska praca na zimnym
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 21:05
  3. Na zimnym kręci, odpala i gaśnie.
    Przez klimat8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 21:15
  4. [silnik] Gulgotanie z bagnetu nierówna praca na zimnym
    Przez 100szczesny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •