Może powinienem zacząć od początku i przybliżyć wszystkim temat. Samochód który kupiłem dla siebie stoi od 2009 roku na uziemieniu. Po rozebraniu silnika i zdjęciu głowic okazało się że spaliły się uszczelki między cylindrami i został uszkodzony blok silnika . Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć bloku więc zdecydowałem się na zakup używanego silnika. Silnik który kupiłem miał inny układ wtryskowy i sterowanie Siemens. Wymontowałem kolektory dolotowe i wiązkę przewodów z silnika, który był w samochodzie. Wszystkie 12 wtryskiwaczy zostało wymienionych na nowe z 4 dyszami wtryskujacymi od Rafała z Doborzyc, sprawdzonej dwukrotnie na stanowisku probierczym. Auto odpala bardzo ciężko, prawy kolektor wydechowy jest zimny, lewy gorący. Po odłączeniu prawej głowicy auto odpala w ten sam sposób, natomiast po odłączeniu lewej już nie odpala, odpala prawie w ogóle, ale ledwo chodzi na wolnych obrotach i potem gaśnie. To co sprawdzałem Kompresja jest wszędzie równa, około 9-10 barów iskra jest na każdym cylindrze nowe świece nowe kopulki i palce rozdzielacza wymieniłem cewki wymieniłem sterowniki silnika lewy i prawy da się to zrobić bo auto nie jest wyposażone w EWS, przy stacyjce nie ma pętli i samego EWS. Zasilanie wtryskiwaczy prawidłowe. Kolejność patrząc na schemat znalazłem z e31 Pompa paliwa w zbiorniku, nowa Siemens vdo Nowy filtr paliwa. Stary był z 1994r :) Połączenie tylko przez DIS i BMW e31 nie wykazało żadnych błędów w sterownikach silnika Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo bardzo chciałbym przywrócić to auto na drogę