Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wady 740d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź

    Post Wady 740d

    Witajcie
    Właśnie stoję przed zakupem G12. Chciałem zapytać posiadaczy tejże 7ódemki, przede wszystkim jakie i czy w ogóle ma ta generacja problemy z silnikiem? przed chwilą sprzedałem F01 - to jakiś koszmar. Strach przed obróconymi panewkami całkowicie psuł przyjemność z jazdy. Czy w G11/12 występuje problem z rozrzadem? Może jeszcze jakieś wady? Dodam, że auto, którym się interesuję, ma przejechane 203 tys (na 95% prawdziwy przebieg). Bardzo proszę uzytkowników o poradę.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    595
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Witam!
    Przypadkiem przeczytałem, że w tych nowszych trzylitrowych dieslach wał korbowy już jest kuty. Miało to na celu wyeliminowanie mikropęknięć. Nie interesowałem się bliżej tematem, bo póki co chyba długo mnie nie będzie stać na taki samochód.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Dziękuję za odpowiedź. Ale masz furę... E31 - śliczna :) W sobotę byłem u Tłokińskiego (ex dealer BMW w Łodzi) i stała 8. Gościu corocznie przyjeżdża na serwis do nich.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    33
    BMW
    G11
    Skąd
    Polkowice
    Blog
    1
    Mam od nowości 730d G11, do dziś przejechane 235000.
    Jedyne co zrobiłem to amory i kolektor ssący.

    Jeszcze chłodnica egr , akcja serwisowa. Oczywiście normalna eksploatacja oleje w silniku w skrzyni vtg.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-03-2024 o 10:39 Powód: Edytuj swoje posty zamiast pisać jeden pod drugim i usuń tę stopkę Tapatalka ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    595
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez julsan Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź. Ale masz furę... E31 - śliczna :) W sobotę byłem u Tłokińskiego (ex dealer BMW w Łodzi) i stała 8. Gościu corocznie przyjeżdża na serwis do nich.
    Dziękuję za komplement!
    Na co dzień poruszam się F11 530d. Jest co podłubać, bo są zaległości po poprzednich właścicielach. Norma.
    Jeśli chodzi o silnik, to jest oczywiście po akcji na chłodnicę EGR. ASO miało też zainteresować się wałem korbowym, bo też była na to akcja.

    Po jednym, czy dwóch dniach zadzwoniłem, jak się sprawy mają z moim autem. Sekretarka chlapnęła coś o uszkodzonej panewce na wale korbowym i że będzie poślizg w czasie, bo czekają na części.
    W końcu nadszedł dzień odbioru. Wszystko ładnie pięknie, chłodnica EGR wymieniona na nówkę. A z wałem okazało się, że to była burza w szklance wody. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jednak za żadne skarby nie chcieli zdradzić sekretu na jakiej podstawie to stwierdzono. Że niby mają to na swoim warsztatowym serwerze ten sekret i jest tylko do ich wiadomości.

    Nie chciałem się z nimi handryczyć, bo trzeba by słać pisma do głównej siedziby w Niemczech. Do siedziby w Dublinie pisałem i odpowiedź była wymijająca.
    Po odbiorze auta pojechałem na podnośnik sprawdzić czy była ruszana miska olejowa. Niestety nic tam nie było ruszone. Jedyne co, to oleju dolali, bo poziom był ciut wyższy niż przed.
    ASO w którym przeprowadzono tę akcję serwisową słynie od dłuższego czasu z bylejakości. Byłem już tam kiedyś na innej akcji serwisowej. Z powodu braku silnika od nawiewu, nie wymienili go. Biuro BMW z Dublina obiecało za około 3 miesiące.
    Minęło kilka lat i cisza. Skwierczące łożyska dużo wcześniej sobie nasmarowałem. A to ponoć było powodem pożarów BMW.

    Wracając do akcji z wałem korbowym... wiem jakiż to sekret skrywali przede mną (dzięki czytaniu forum) Najzwyczajniej wykręcają filtr oleju i patrzą czy nie ma w nim opiłków. I ja tak robię przy każdej wymianie oleju.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Mam 740d 2017r.
    W aucie nic się nie dzieje
    Naprawione amortyzatory.
    Chłodniczka oleju na akcji serwisowej i nic więcej.

    230 000 km nalatane. Mega polecam.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Mam 740d 2017r.
    W aucie nic się nie dzieje
    Naprawione amortyzatory.
    Chłodniczka oleju na akcji serwisowej i nic więcej.

    230 000 km nalatane. Mega polecam.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. O amortyzatorach nin stop slysze. Jaka jest cena regeneracji?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    33
    BMW
    G11
    Skąd
    Polkowice
    Blog
    1
    Ja płaciłem 2900za szt. Tył

    Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Minęło kilka lat i cisza. Skwierczące łożyska dużo wcześniej sobie nasmarowałem. A to ponoć było powodem pożarów BMW.

    Wracając do akcji z wałem korbowym... wiem jakiż to sekret skrywali przede mną (dzięki czytaniu forum) Najzwyczajniej wykręcają filtr oleju i patrzą czy nie ma w nim opiłków. I ja tak robię przy każdej wymianie oleju.
    Pozary w tych modelach powoduja glownie zawory egr

    Sekret jaki skrywali przed toba to sciema - bez zrucenia miski wiedzieli tyle co ty

    Jak w filtrze znajdziesz opilki to juz bedzie za pozno...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    595
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    [COLOR="#00FFFF"]
    Sekret jaki skrywali przed toba to sciema - bez zrucenia miski wiedzieli tyle co ty
    To już opisałem.

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    [COLOR="#00FFFF"]
    Jak w filtrze znajdziesz opilki to juz bedzie za pozno...
    Trudno się mówi.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. e38 750 zalety i wady
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 13:05
  2. instalacja LPG / wady i zalety
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 19:26
  3. wady E38
    Przez Velocityraptor w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 19:36
  4. Felgi 20 cali wady
    Przez JointoVicz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •