Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Przepustnica / DME / nie mam pojęcia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kibelyjczyk
    Dołączył
    Jan 2024
    Posty
    4
    BMW
    735i
    Skąd
    Witnica Lubuskie

    Post Przepustnica / DME / nie mam pojęcia

    Witam
    Mam w swoim posiadaniu BMW e65 3.6 V8 z LPG mam problem z przepustnica chyba gdyż
    Auto ma błąd przepustnicy i jej adaptacji
    Błąd pedału gazu który jednak działa
    Nie da się tych błędów skasować
    A było tak Auto miało problem z sonda przed katem bank 2 przy okazji miało jechać na wymianę zawieszenia paska klinowego i kilku pierdół do mechanika .W dniu odstawienia pękł mi pasek na podwórko przed domem stanąłem wy dzwoniłem mecha powiedział, że zabierze laweta . Mieli jakiś problem żeby je zabrać no bo brak ładowania słabe Aku w końcu sobie poradzili (nie wiem co zrobili byłem w pracy )
    Po wymianie podzespołów auto nie działa ograniczona moc błąd DSC itd . Wszedłem w bimmertool skasowałem błędy pojechałem mechanik rozłożył ręce mówi że nie wie o co chodzi . Zadzwoniłem po kolegę który ma podobne BMW no i inpe sprawdził błędy mówi walnięta przepustnica no i droga sonda też (okazało się że mechanik idiota wymienił bank 1 a nie 2) zanim jednak to okazało się że modoly nie mają ze sobą komunikacji mój kolega jakoś te komunikację przywrócił ale nie wiem kompletnie co zrobił. kupiłem 2 sondę i przepustnice używkę . Po przełożeniu kasowaniu adaptacji nic więc wymiana pedału bo też błąd się pojawił i dalej nic . Kolega wymontował ze swojej 7 przepustnice założyliśmy do mnie i gites działa nawet z jeszcze uszkodzona sonda (nie zdążyłem zmienić ) przełożyliśmy przepustnice z powrotem na moją używkę i o dziwo działa . Na następny dzień już nie ,nie da się odpalić kupiona kolejna przepustnica tym razem nowa i nic nie działa nie dawno kolejna używka z identycznego silnika i roku która działała na rozbitku i u mnie nic ,zaklekocze tylko ale błędy 2785,2786 i 2787 zostały i tak już są nie da się ich skasować adaptacje nic nie dają kasowanie wszystkiego czy inpa czy ista i wgrywanie na nowo też nie pomaga

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Kibelyjczyk
    Dołączył
    Jan 2024
    Posty
    4
    BMW
    735i
    Skąd
    Witnica Lubuskie
    Auto zostało umówione do elektryka na 18.03 jeżeli znajdzie co jest przyczyną problemów z autem opiszę to tyle dokładnie na ile będę umiał może w przyszłości komuś to pomoże 😄

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Miałem u siebie podobny problem i część tych błędów, które pojawiły się u ciebie. u mnie pomogła wymiana pinów we wtyczce przepustnicy. Dodatkowo ktoś przede mną obciął wtyczkę a o później skręcił przewody palcami. Były słabo zaizolowane więc to połączenie też nie miało prawa działać. Wymieniłem piny, polutowałem przewody i po problemie już pięć lat. Wtyczkę i piny możesz kupić w serwisie. Ja dobrałem sobie w elektronicznym za jakąś śmieszną kwotę poniżej chyba 10 zł.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kibelyjczyk
    Dołączył
    Jan 2024
    Posty
    4
    BMW
    735i
    Skąd
    Witnica Lubuskie
    Auto nie pojechało do elektryka niestety coś się stało i narazie nie przyjmuje aut dla innych partaczy z okolicy nie mam nerwów ani siły .
    Postaram się zobaczyć wtyczkę o której mówił toomas ale dziwi mnie to że auto przestało działać po wymianie sond zastanawiam się czy gdzieś tam nie ma problemu nie miał nikt podobnych objawów ? Dodam że stare sondy były kompletnie różne o innej numeracji nie pomne teraz jakiej nowe za to są kupowane na stronie czescidobmw.pl i szukane po Vin więc na pewno są dobre

Podobne wątki

  1. [silnik] Przepustnica ?
    Przez miro w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-05-2017, 22:16
  2. [pozostale] Przepustnica
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 21:48
  3. [silnik] odma,dwa pojęcia!!
    Przez Adus81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 23:42
  4. Debil bez pojęcia
    Przez Derreg w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •