Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: [Kraków] 728i `99 IDEAŁ

  1. #31
    Szwedu, 5.4 kupiłem przez przypadek, miało być 4.4, w ostateczności 5.4, koniecznie na dobrym wypasie, ale że akurat trafiło sie fajne V12 to czemu nie. Co do wyboru silnika, każdu kupuje to na co go stać, lub w zależności od swoich wymagań, stylu jazdy, upodobań i tym podobnych czynników dobiera sobie optymalną jednostkę. 2.8 jak na tak duże auto wbrew pozorom nie jest takie mułowate jak niektórzy myślą, a nie wybrałem tego silnika bo od samego początku moim założeniem było conajmniej 4.4. Ten silnik spełnia moje wymagania. Wszystkie mniejsze są dla mnie- podkreślam "dla mnie" za wolne, co nie znaczy że są one za słabe do E38. Co do wyposażenia, to szukałem dobrej opcji, bo najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na dłubanie godzinami w aucie i dokładanie rolet i innych pierdół. Póki co moja praca nie pozwala mi na wielogodzinne dłubanie przy aucie. Może kiedyś, bo nie ukrywam że lubię taką formę spędzania wolnego czasu. Zostało mi do dołożenia kilka drobiazgów jak lodówka czy tv i klimatronic na tył, więc wszystko przede mną. Prędzej czy później się za to zabiorę. Więc to wcale nie jest tak, że kupiłem 5.4 tylko dla wyposażenia. Od samego poczku moim założeniem był duży silnik połączony z dobrym wyposażeniem. Po prostu taki miałem kaprys. A
    Są ludzie, którzy mają czas i smykałkę do szeroko pojętego modyfikowania swoich aut i nie zależy im szczególnie na kupieniu z mega wypasem, bo wiedzą, że spokojnie krok po kroku będą sobie wszystko dokładać. Nie mówię że te pierdoły kosztują po kilkadziesiąt złotych, bo głupie rolety, lodówka czy fotele w prądzie kosztują 500, 1000, 1500zł. Wystarczy kilka takich rzeczy i robi się nam conajmniej kilka tysięcy zainwestowane we wnętrze. Każdy sobie musi sam odpowiedzieć, czy chce się w coś takiego pakować i czy go na to stać.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #32
    Gadka troche nie temat się zrobiła jednak ;D Zauważyliście że w prawie każdym temacie dotyczącym linku o sprzedaży 2.8 zaczyna sie ta sama dyskusja o tym czy 2.8 daje rade czy nie i o wyposażeniu ;D Jest to strasznie kontrowersyjna wersja silnikowa ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    i znów piękniutki golas z manualem.
    http://www.allegro.pl/item644146739_..._bezwypad.html

    Może faktycznie to idealna wersja dla zachodniego emeryta. Kupował go po to aby stało i cieszyło oko.
    Sam znam takiego polskiego emeryta co kupił auto w salonie i przez 6 lat przejechał "tylko po suchym" 11 000 km.

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    moze i dla emeryta ale powiem Ci ze 2.8 w manualu idzie jak rakieta
    wiem bo nasz kumpel z forum ma manuala w 2.8
    moze niektorzy nie uwierza ale automat 2.8 a manual 2.8 to jest taka przepasc ze masakra.... wiem bo scigalismy sie na prostej z 728iA po fl :) nie dosc ze ruszylismy pare sekund pozniej zeby mu dac szanse to walnelismy go o jakies 2 dlugosci auta :P w naszym aucie byly 3 osoby- seba, gąsior (ci ktorzy go znaja wiedza ze maly nie jest i lekki tyz oraz ja) w automacie tylko kierowca.
    takze jak masz juz dokladac pozniej do wyposazenia to bral bym dla samej skrzyni to autko :D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez szwed_kaskader
    moze i dla emeryta ale powiem Ci ze 2.8 w manualu idzie jak rakieta
    nie no teraz to przesadziles rakieta z silnikiem 2.8 w tej budzie to ma tyle wspolnego co snieg z latem ;)

    ps. jest jeden duzy plus tego silnika. w polaczeniu z gazem spala naprawde smieszne pieniadze na 100km :) powiem wiecej.. ludzie jezdzaczy autkami z silnikiem 1.6 denerwuja sie, kiedy slysza ile kosztuje w takiej opcji silnika przejazdzka 100km beemka :)

  6. #36
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    ps. jest jeden duzy plus tego silnika. w polaczeniu z gazem spala naprawde smieszne pieniadze na 100km :) powiem wiecej.. ludzie jezdzaczy autkami z silnikiem 1.6 denerwuja sie, kiedy slysza ile kosztuje w takiej opcji silnika przejazdzka 100km beemka :)
    Bo większość marnych zjadaczy chleba swoja wiedzę o motoryzacji kończy na znajomości obsługi swego auta, a ci lepsi to wiedzą gdzie jakie podzespoły mają na podstawie napraw swych aut (wiedz ą co im mechanik zmieniał).

    Po drugie, ci zwykli draj-werzy myślą, że silniki ponad 2.0 L (o zgrozo powiżej 3.0) pojemności to są celowe tylko do rajdówek, a i że zjadają paliwo wiadrami.

    I stąd ich zdziwienie.

    Niedawno się z kolegą śmialiśmy, że moja e32 z silnikiem M60B30 na trasie pali tyle samo LPG, co jego zagazowana panda 1.2 .
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #37
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy

    ps. jest jeden duzy plus tego silnika. w polaczeniu z gazem spala naprawde smieszne pieniadze na 100km :) powiem wiecej.. ludzie jezdzaczy autkami z silnikiem 1.6 denerwuja sie, kiedy slysza ile kosztuje w takiej opcji silnika przejazdzka 100km beemka :)
    Tak, to prawda, 100 km za miastem to teraz koszt dla mnie przy inst. gazowej ok. 18 zł, co daje w przeliczeniu wartość ok. 4,5 litra benzyny, a tyle to chyba pali maluch na trasie :D
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  8. #38
    Cytat Zamieszczone przez Ponar
    i znów piękniutki golas z manualem.
    http://www.allegro.pl/item644146739_..._bezwypad.html
    Ciekawe opcja wyposażenia:) :D :D
    - małe spalanie (trasa 8,2L /100km),
    musze koniecznie dołożyć tą opcje :D :D



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •