Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: PRZEPŁYWOMIERZ

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    PRZEPŁYWOMIERZ

    Mam mały problem z wyborem przepływomierza do mojej 730d

    Są 3 opcje:

    1- założyć oryginalną używaną
    2- założyć nową BOSCH
    3- założyć nowy zamiennik

    I tu są schody :/ Przy wyborze akurat tego urządzenia mocno naciska się aby było to oryginalne urządzenie (BOSCH kiedyś SIEMENS) bo jest duża różnica pomiędzy zamiennikami a oryginałami jeżeli chodzi o awaryjność, osiągi i spalanie paliwa...
    przytoczę artykuł http://www.motofocus.com.pl/index.ph...1689&mailreq=1

    I zastanawia mnie ile jest w tym prawdy.
    Czy warto się skusić na zamiennik?
    Dla czego pytam? Powodem jest kolosalna różnica w cenach!

    NP. oferty allegro

    BOSCH

    Zamiennik

    I o dziwo i jeden i drugi sprzedawca zwraca uwagę aby nie stosować taniego zamiennika. Mi wydaje się, że ten z linku jest tanim zamiennikiem! Dodam też, że ze sprzedawcą DEXX (zamiennik) miałem już nie miłe do czynienia więc nie zdziwi mnie, że ten tekst jest pusty i kłamliwy w jego aukcji.

    Wy jakie macie doświadczenia z przepływomierzami? Co doradzacie? Warto wyrzucać sporo większą kasę na oryginał czy ze spokojem można kupić zamiennik bo różnice tak na prawdę są niezauważalne lub w ogóle ich nie ma?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Jak zamierzasz potrzymać auto dłużej to kupuj oryginały, żebyś nie musiał 2x robić.
    Jak chcesz sprzedać auto niedługo to kup zamiennik.
    Wtedy tą zasdę stosujesz to wszystkich podzespołów.

    Ja w większości wybieram oryginały i zawsze byłem zadowolony, szczególnie jeżeli chodzi o części związane z mocą, spalaniem i w ogóle trakcją. Zamiennik to możesz kupić szyby albo jakiejs mało znaczącej obudowy.

    takie moje zdanie nt. części

    p.s. Pamiętam, że były jakieś dobre (sprawdzone w kilku 740d) zamienniki amerykańskiej (chyba) firmy.
    Jak sobie przypomne firmę to napiszę.
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Mam podobny dylemat. Tylko w moim przypadku chodzi o dwa przepływomierze do 740D oryginał coś koło 1500zł szt/ BOSCH ok 850zł szt a zamienniki to już inna śmieszna cena 300 a nawet 150zł/szt

  4. #4
    Oryginał w ASO to koszt około 1350 zł. Były dwa rodzaje, zmiana w styczniu 2001.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak była zmiana i kolejny problem. Często na aukcjach podają że jest przepływka do 730d 142KW lub po prostu "uniwersalna" do 730d i nie podają mocy tyczy się to też BOSCHa ale po numerach się dojdzie. Najważniejsze aby zadecydować czy zamiennik czy BOSCH bo wiadomo że do serwisu nie pojadę :)

    @busaart czekam na producenta :)

    Na pewno jak bym miał wybrać zamiennik to wybiorę najlepszy jaki będzie. Od razu odrzucam "tanie" zamienniki.
    Interesuje mnie raczej porównanie przepływki BOSCHa i jakiegoś dobrego zamiennika.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Temat byl poruszany na forum.

    Z tego co pamietam uklady elektroniczne przeplywomierza stosowane w 730d i 740d (firmy BOSCH) sa stosowane takze w innych pojazdach. Jak sie nie myle takze w VW. Uzytkownik ktory poruszal ten temat doszedl do tanszych wersji tych czesci lecz jezeli sie nie myle musialy one byc przeprogramowane do danego modelu silnika.

    Mozliwe ze tego tematu juz nie ma bo zostal chyba usuniety na prosobe tego uzytkownika gdy postanowil sie z nami na zawsze pozegnac.

    Sebek

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mi raczej nie chodzi po głowie kombinowanie tylko kupno konkretnej dedykowanej części.
    :) przecież sporo z nas wymieniało to przy aucie. Zapewne są tacy co zakładali zamienniki i wiedzą jak auto się spisywało wcześniej gdy część była fabryczna a jak zachowuje się auto po założeniu zamiennika. Ciekawi mnie czy to tylko teza propagandowa czy na prawdę auto gorzej reaguje na wciskanie gazu (znaczy się czy jest odczuwalne, że nie jest to to samo co było itd) i czy zużycie paliwa wzrosło. bo jeżeli chodzi o awaryjność to raczej dobry zamiennik nie powinien działać dużo krócej niż BOSCH (o ile w ogóle jego żywotność jest krótsza)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Ja do mojej E46 2.8 litra mam 2 przepływomierze - oryginalny Boscha i najtańszy zamiennik za 115zł, na obu przepływomierzach auto chodzi IDENTYCZNIE i spala IDENTYCZNIE.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    tak tylko jest podstawowa różnica do czego służy przepływomierz w dieslu a benzynie
    Zapewne tak :) masz jakieś doświadczenia z tym?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    flaszka dla ziomka :)

    ja mam ta wersje ze jest bardziej mulowaty ;/ teraz pozostaje rozwiazac problem czy warto wywalic dodatkowe 500zl na boscha czy wsadzic zamiennik :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •