Witam, BMW e38 1996 m62b35 otóż nadal mam problem z licznikiem, wymieniłem licznik na inny - stare plecki wsadziłem w nowy licznik i nie podświetlają mi się kontrolki od biegów, nie podświetla tam się nic - natomiast jeżeli włożę plecki z tego licznika "nowego" biegi się podświetlają, przebieg jest inny i jest kropeczka obok przebiegu, nie działa również ekonomizer i obrotomierz...gdy robię test licznika za pomocą inpy wszystko działa, podświetla, wskazówki chodzą.

błędy licznika:
141 ATS sinal: telegram error or no telegram
195 Signal TD ( engine speed )
68 oil pressure

Odpaliłem NCS Exper i podmieniłem plik LCS za pomocą NCS Dummy a pusty - ta kombinacja nic nie zmieniła.

Mam jeszcze jedną myśl w głowie, możliwe że coś tutaj jest nie tak:
Jeżeli łączę się za pomocą NCS'a z modułem EWS cały VIN się zgadza, końcówka VINU jest litera T
Jeżeli łączę się za pomocą NCS'a z modułem IKE ( czyli te plecki licznika, o ile dobrze myślę ) to początek VINu jest WBA00000000DK31069P - czyli jakby VIN nie jest poprawnie wpisany przez te zera i inną końcową literę? GM/SA/VN zgadza się jedno z drugim.


Jeszcze jedna sprawa, chciałbym wyprogramować lampkę z licznika o zużytych klockach - czujniki ucięte i zmostkowane, korek podmieniony i nadal pokazuje błąd hamulców ( klocków czy tam niskiego płynu hamulcowego ) oraz wyprogramować sprawdzanie świateł, mam żarówki ledowe, z tyłu i w środku, ringi ledowe, podświetlenie tablicy. i póki nie odpale samochodu to wszystko mryga a następnie po odpaleniu wali błędami żarówek.

Trochę się rozpisałem i pewnie ciężko będzie wszystko załatwić w szybkim czasie, ale liczę na waszą pomoc, z góry dzięki i pozdrawiam.