Standardowo ( przynajmniej ja tak miałem w każdej e32 i e38 ) jest problem z ogrzewaniem.

poczytałem, tu i w innych miejscach, sam naprawiłem już kilka e32 i e38, zarówno dla siebie jak i dla innych.

I po raz kolejny zaczynam.

1. sterowanie na pokrętła, 4ry pokrętła ( chyba każda 740 w manualu takie miała, przynajmniej wszystkie jakie widziałem )
2. jest założony gaz

Objawy pacjenta :

- ciepłe powietrze, ledwo ciepłe leci tylko podczas jazdy, im szybciej tym lepiej
- temperatura stoi równo, silnik nagrzewa się normalnie
- podczas zamiany obrotów wentylatora, działa to tylko na stronę kierowcy, u pasażera wieje cały czas tak samo,
- podczas zmiany temperatury na zimną wieje zimne, na gorące ciepłe, podczas jazdy
- regulacja nogi i reszta działa
- pokrętło do regulacji nawiewu w desce działa, zmienia się temperatura .


moje przemyślenia :

1. skoro jest jeden wentylator, to objaw słabego nawiewu u pasażera spowodowany jest złym otwarciem klap od regulacji nawiewu ??

2. ledwo ciepłe powietrze po ustawieniu gorącego spowodowane jest słabym otwarciem klap mieszających ciepłe i zimne powietrze ??

Za jedno i drugie odpowiada panel sterowania, na chwilę obecna najłatwiej i najszybciej będzie przepiąć panel od innej, póki chodzi o samo ogrzewanie nie o klimę to nie trzeba go kodować.

Jeżeli to nie pomoże, to jak mogę sprawdzić, czy owe klapy sie otwieraja i zamykają jak należy, najlepiej organoleptycznie, gdyż nie mam komputera by sprawdzić czy i jak się otwieraja klapki.


Elektrozawory pomijam, gdyż w przypadku ich awarii leci cały czas gorące powietrze, tak czy siak je wykręcę i zregeneruję.
Pompkę przy elektrozaworach tez pomijam, bo robi ona różnicę tylko przy zgaszonym silniku, ganiając wodę z silnika na nagrzewnicę.

Dodam, że jeszcze jakiś czas temu, było wręcz przeciwnie bo po ustawieniu temperatury nie maksymalnej u pasażera grzało jak z pieca