Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z ogrzewaniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn

    Post Problem z ogrzewaniem

    Standardowo ( przynajmniej ja tak miałem w każdej e32 i e38 ) jest problem z ogrzewaniem.

    poczytałem, tu i w innych miejscach, sam naprawiłem już kilka e32 i e38, zarówno dla siebie jak i dla innych.

    I po raz kolejny zaczynam.

    1. sterowanie na pokrętła, 4ry pokrętła ( chyba każda 740 w manualu takie miała, przynajmniej wszystkie jakie widziałem )
    2. jest założony gaz

    Objawy pacjenta :

    - ciepłe powietrze, ledwo ciepłe leci tylko podczas jazdy, im szybciej tym lepiej
    - temperatura stoi równo, silnik nagrzewa się normalnie
    - podczas zamiany obrotów wentylatora, działa to tylko na stronę kierowcy, u pasażera wieje cały czas tak samo,
    - podczas zmiany temperatury na zimną wieje zimne, na gorące ciepłe, podczas jazdy
    - regulacja nogi i reszta działa
    - pokrętło do regulacji nawiewu w desce działa, zmienia się temperatura .


    moje przemyślenia :

    1. skoro jest jeden wentylator, to objaw słabego nawiewu u pasażera spowodowany jest złym otwarciem klap od regulacji nawiewu ??

    2. ledwo ciepłe powietrze po ustawieniu gorącego spowodowane jest słabym otwarciem klap mieszających ciepłe i zimne powietrze ??

    Za jedno i drugie odpowiada panel sterowania, na chwilę obecna najłatwiej i najszybciej będzie przepiąć panel od innej, póki chodzi o samo ogrzewanie nie o klimę to nie trzeba go kodować.

    Jeżeli to nie pomoże, to jak mogę sprawdzić, czy owe klapy sie otwieraja i zamykają jak należy, najlepiej organoleptycznie, gdyż nie mam komputera by sprawdzić czy i jak się otwieraja klapki.


    Elektrozawory pomijam, gdyż w przypadku ich awarii leci cały czas gorące powietrze, tak czy siak je wykręcę i zregeneruję.
    Pompkę przy elektrozaworach tez pomijam, bo robi ona różnicę tylko przy zgaszonym silniku, ganiając wodę z silnika na nagrzewnicę.

    Dodam, że jeszcze jakiś czas temu, było wręcz przeciwnie bo po ustawieniu temperatury nie maksymalnej u pasażera grzało jak z pieca

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    589
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez zydu Zobacz posta

    Objawy pacjenta :

    - ciepłe powietrze, ledwo ciepłe leci tylko podczas jazdy, im szybciej tym lepiej

    Pompkę przy elektrozaworach tez pomijam, bo robi ona różnicę tylko przy zgaszonym silniku, ganiając wodę z silnika na nagrzewnicę.
    Właśnie chyba tu jest pies pogrzebany. Pompka wspomaga ogrzewanie przy powolnej jeździe i na postoju. Nie tylko przy zgaszonym silniku.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Dokładnie, jeśli na postoju na odpalonym silniku ogrzewanie przestaje grzać to pompka przy elektrozaworach padła

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Dokładnie, jeśli na postoju na odpalonym silniku ogrzewanie przestaje grzać to pompka przy elektrozaworach padła
    podczas jazdy tez nie nazwałbym tego ogrzewaniem, cos tam leci ale za ciepłe to nie jest te powietrze.
    w wolnej chwili wyciagne elektrozawory z pompką, wymienie uszczelki i przełożę pompkę.
    oby to tylko to :)

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    A na postoju jak zwiększasz obroty silnika, powiedzmy min. 3000obr i trzymasz tak przez ca. 1min to czujesz zmianę w ogrzewaniu?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    A na postoju jak zwiększasz obroty silnika, powiedzmy min. 3000obr i trzymasz tak przez ca. 1min to czujesz zmianę w ogrzewaniu?
    tak leci cieplejsze powietrze, zdecydowanie

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    W takim razie, jak sugerowali poprzednicy, zajrzyj do dodatkowej pompki.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    W takim razie, jak sugerowali poprzednicy, zajrzyj do dodatkowej pompki.
    wymieniłem pompkę i jest ok
    został tylko problem ze sterowaniem nawiewami, nie otwiera klap na nawiew w desce rozdzielczej po stronie pasażera oraz leci tylko zimne powietrze z nawiewu z tyłu

Podobne wątki

  1. problem z ogrzewaniem
    Przez Piciu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 09:32
  2. Problem z ogrzewaniem
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:25
  3. Problem z ogrzewaniem
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:43
  4. Problem z ogrzewaniem.
    Przez UCHO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 13:54
  5. e38 problem z ogrzewaniem
    Przez CaLL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 09:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •