Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Jak pokutować za swoje grzechy, czyli obszerna opowiesc o zakupie BMW F02

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Odpalam allegro. Szukam silnika z montażem, znalazłem firmę, silnik kosztuje 14 tys. zł montaż 1000 zł. 1 tys. zł za montaż, jak za darmo, sam za tyle bym nie wymienił. Poza tym wole ten czas przeznaczyć na zarobienie pieniędzy i zapłacić dla kogoś, powiedzmy gwarancje, że auto odbieram sprawne. Porozmawiałem z z ogłoszeniodawcą, decyduje się. Niestety dzieli nas 400 km, tak zawsze jest niestety. Jak coś chce kupiec, to daleko, jak coś sprzedaje, to zawsze ktoś dzwoni z daleka. Po auto przyjechała laweta, cała zabawa miała zając około 3-4 tygodni i osobiście mam przyechać po auto i się rozliczyć. Auto odebrane, spisana umowa, czekam, miesiąc, następny miesiąc. Ale ok, wiem jak to jest, sam nie lubię jak ktoś mnie pogania. Dzwonie… jaks tam śpiewka, że ze tydzień będzie gotowe. Dzwonie po tygodniu, coś tam, że koronawirus, że ktoś tam chory, że zakład kwarantanna, ale ok. po prawie 4 miesiącach dzwonie wkurwiony o co biega. Auto za 2-3 dni do odbioru, mowie będę w sobotę. Jadę. Wsiadam do kumpla do e90 i lecimy. Nie będę już nawet opowiadał ze źle wpisaliśmy adres i gdzieś tam zajechaliśmy 100 km za wcześnie. Ale OK, jesteśmy już na miejscu, oczywiście w aucie nie działa lewy głośnik i wyświetlacz główny, ale OK, ogarnę. Problem jest inny. Pada deszcz o rana, a w aucie nie działają wycieraczki! Chłop mi mówi, że posmaruje szybę preparatem „niewidzialna wycieraczka” i że dojadę, jaja sobie chyba robi. Nagle wycieraczki ruszyły, już nie wyłączam, Jadę. Wcześniej szybka umowa, pisemna gwarancja, podobno w silniku zostały zmienione pierścienie, panewki i ogólnie uszczelnienia itp. Gwarancja pisemna, jakie mam inne wyjście. Biorę, płace i jadę. Kurde, amortyzatory sztywne. Jak wozem drabiniastym. Ale jadę, dojechałem. Auto sprawne, przyjechało, dojechało. Po powrocie, pewnie z dzień lub 2 później oglądam auto. Pierwsza sprawa wycieraczki, kurde działają, co to było. Może pech, teraz jest OK, ale amortyzatory sztywne. (Można odnalesc mój post, jak się pytałem o co chodzi) Ale przypomnę, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystkie OK. Wydłubałem moduł od zawieszenia i nie ma zasilania, a co się okazało, ktoś wsadził stary, zgniły bezpiecznik właśnie w sterownik amortyzatorów i on niekontaktował, a ja sprawdzałem, tyle że miernikiem z góry, ale nie wyciągałem bezpiecznika. Wsadziłem nowy i auto w końcu jeździ jak powinno. Ciekaw jestem, czy z wycieraczkami tez taki numer mam odwalony? A jak, bezpiecznik wycieraczek tez nie od tego auta. Tz stary, zgniły, bez kontaktu. O co kaman? Wsadziłem nowe bezpieczniki. Auto jeździ, skręca, hamuje, wycieraczki działają. Ogólnie jestem zadowolony. Jeszcze ten wyświetlacz i głośnik, i auto będzie sprawne w 100%.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    598
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Jak dla mnie wątek brzmi jak przestroga. Mówią, że diabeł w szczegółach tkwi. Trzymam kciuki za silnik!
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Zabrałem się za naprawę CIC tz wyświetlacza, bo jak pisałem wcześniej, martwy. Znalazłem gdzieś na Alle drogo za 200 zł, ale myślę wyciągnę i sprawdzę numery, bo cholera go wiem może coś nie pasować. Jakie było moje zdziwienie jak widzę jeden kabe przecięty, tak 10cm od wyświetlacza, po prostu ktoś ciachną szczypcami. Lutownica, termo kurcz i za 5 min mam już sprawny wyświetlacz. O co chodzi, kto to zrobił i w jakim celu? Pozłości, czy jak. Jak mi tak dobrze poszło z wyświetlaczem, to biorę się za głośnik. „Przelotkę” w drzwiach sprawdziłem, sam głośnik pod boczkiem tez sprawdziłem i nie gra, może wzmacniacz? Zamówiłem wzmacniacz z allegro. Przekładam, dalej nie gra. Ale teraz właśnie mi się przypomniało, właśnie w tym momencie ze znalazłem jak auto przyjechało to kilka wkrętów luzem walało się w boczku od kierowcy. Zdejmuje panel z nawiewami środkowymi i widze, że radio nie jest przykręcone z góry, wyciągam i oglądam z tylu. Myślę pewnie co wycięte tak jak w wyświetlaczu, ale nie, wszystko OK. Wiecie, jak wygląda izolacja na wiązce w BMW, taka poowijana jak by sprężyna, że nie przykrywa całej wiązki, a jak by trzymała tyko w całości. Ktoś przy samym radiu wyciął kawałek kabla. Tak z 10 cm, przy samym radiu, a następnie tak pod taśma izolacyjną, aby nie było widać. Znów się pytam, po co? Kto i w jakim celu zadał sobie tyle trudu, bo rozbierać auto i wycinać kable tez trochę chyba czasu kosztowało. Jak wcześniej, przylutowałem, zaizolowałem i głośniki już wszystkie grają. W końcu mam w pełni sprawne F02. Bez kontrolek. Ze sprawnym silnikiem, działającym wyświetlaczem i radiem. Ogólnie jak pomyśle, to takiej wielkiej tragedii z autem nie miałem, silnik wymieniony. Działa. Auto bezwypadkowe, teoretycznie tylko 2 bezpieczniki zmieniłem i 2 kabe polutowałem. To wszystko? To już koniec?

  4. #14
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Umiesz budować napięcie

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Może to wszystko tak nie wygląda źle jak to opisałem. Kupiłem auto w ciemno. Zrobiono mnie w wała ze względu na uszkodzony silnik. Próbowałem naprawić, nie wyszło, wymieniłem, później jakaś usterka z bezpiecznikami, z 2 brakującymi kablami i tyle. Mam auto sprawne, ładne, niezniszczone, bezwypadkowe, które naprawdę fajnie jeździ. Rok temu wystawiłem na oto moto. Przyjechał klient, auto podniosłem, pokazałem jak to wygląda od spodu, dogadaliśmy się co do ceny. Nawet okazało się, że badania mi się skończyły wiec pojechałem razem z nim na stacje. Tam również wszystko OK, amortyzatory, hamulce, luzy itp. itp. Spisaliśmy umowę, klient pojechał. Wróciłem do domu. Dzwoni klient, że auto jedzie max 140 i że zapalił mu się check po 100 km. Kuuuurwa niemożliwe. Miesiąc temu byłem nad morzem, z 2 tyg wcześniej w Energylandi i nie było najmniejszego problemu, a tu nagle chłop kupuje i ma auto pada po 100 km. Normalnie klątwa, dobra niech przyjeżdża, oddam mu kasę. A że byłem już po pracy, a mieszkam 10 km od miasta podałem adres domowy. Mija 1.5h a facet dzwoni i mówi ze stoi pod dome. Gdzie stoisz? Okazało się, że pojechał 50 km w złym kierunku, bo są 2 miejscowości o tej samej nazwie. Nawet on miał pecha lub klątwę białej 7er. W końcu przyjechał, oddałem gotówkę, przeprosiłem i co mogę więcej. Później wypiłem ze złości chyba z 186 piw i poszedłem spać. Następnego dnia odpalam auto, faktycznie tryb awaryjny. Podłączam tester, błąd wałka wydechowego. Wymontowałem solenoide od vanosa. Popatrzyłem, obejrzałem, popryskałem zmywaczem, wsadziłem z powrotem, skasowałem błędy i. Auto jeździ do dzisiaj. Już to nie powraca, działa, cała elektryka, ABS, poduszki, silnik, wszystko wszystko sprawne. Tylko znowu miałem takie szczęście, że akurat wtedy jak auto sprzedałem to się spierdolilo. Nie mogło tydzień wcześniej, tydzień później tylko tego dnia i tej godziny. Dacie wiarę?
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 19-12-2023 o 14:36

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Znaczy "skurłensyn" przywiązał się do Ciebie.

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    auto sprzedane

Podobne wątki

  1. [E38] Słodki Jezu, za jakie grzechy?!
    Przez Patromierz w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 19:58
  2. Kto przetestuje tak swoje BMW ??
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 09:44
  3. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 22:22
  4. Sprawdź swoje IQ
    Przez chester w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 02:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •