Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: [e38 elektryka/klimatyzacja] wentylator klimatyzacji

  1. #11
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez muzzy_kancik
    a słuchajcie... zderzak to się trzyma tylko na tych dwóch torx'ach czy jeszcze trzeba jakoś sciągać sreberka ze zderzaka?
    kilka tematów niżej... http://forum.7er.pl/jak-sciagnac-spr...ora-vt8001.htm

    podałem linka http://www.bimmerboard.com/forums/posts/8553 i z grubsza opisałem co i jak z przednim zderzakiem :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Żeby nie zakładać nowego tematu odświeżę ten ;) a więc jakiś czas temu zakupiłem nowy wentylator klimatyzacji 4-pinowy po sprawdzeniu na sucho działają wszystkie biegi. Ale po założeniu i podpięciu pod kostke i po włączeniu klimy wentylator powinien załączyć się i chodzić na pierwszym biegu a tak nie jest dopiero jak układ osiągnie większe ciśnienie wentylator załącza się na wyższy bieg. Z tego co zaobserwowałem do kostki nie dochodzi napięcie gdzie mam szukać przyczyny?
    Wina może leżeć po stronie panelu sterowania klimatyzacja?
    A może winne są bezpieczniki czy tam przekaźniki odpowiedzialne za ten wentylator? Tylko gdzie one się znajdują i ile ich jest? Albo może przyczyna jest inna? Z góry dzięki za pomoc. Pzdr

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    masz przekazniki w małej skrzynce pod maską od str.kierowcy i to chyba jest środkowy przekaznik patrząc od szyby czołowej ten 2 powinien być żółty pierwszy masz odpowiedzialny za 2 bieg z tego co pamiętam

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    odgrzeje kotleta.. ktoś może wie o czym mowa w tym poście ? nie kojaze takiej skrzynki po stronie kierowcy a potrzebuje sie dostac do przekazników wentylatora klimy

    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    masz przekazniki w małej skrzynce pod maską od str.kierowcy i to chyba jest środkowy przekaznik patrząc od szyby czołowej ten 2 powinien być żółty pierwszy masz odpowiedzialny za 2 bieg z tego co pamiętam

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    U mnie w ogóle nie załącza się wentylator od klimatyzacji, choć ta chłodzi bardzo dobrze. Z tego co zauważyłem to kostki są dobrze spięte.

    Czy INPA powinna pokazać błąd w module IHKA ? Wczoraj robiłem diagnostykę i nie miałem błędów.

    Czy nie działający wentylator może mieć coś wspólnego z tym, że wymieniłem panel przedliftowy na poliftowy ?
    Ostatnio edytowane przez hubabuba ; 25-07-2015 o 09:21

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Po drugiej stronie są bezpieczniki i przekaźniki

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Rownież podepnę sie pod temat.
    U mnie nie odpala wentylator klimy chociaż ta działa.
    Podłączyłem miernik. Najpierw do pinów ... Nic
    Potem do kostki. Pokazało 1v.
    Po pewnym czasie napięcie wzrosło do 3,5v
    Czy jak jest błąd w Inpie to went. Nie odpali ?
    Jak sprawdzić sprawność. Podpiąć 12v
    Dzieki

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Witam Panowie.
    Odświeżę trochę temat.
    Również w moim bmw mam problem z wentylatorem.
    Po włączeniu klimy nie startuje.
    Tzn, jak przewody klimy zrobią się już bardzo gorące to tak jakby już chciał się włączyć (próbuje ruszyć, tak parę razy nim szarpnie) ale nie wystartuje.
    Gdzie szukać problemu?w wentylatorze? W instalacji? Może w przekaznikach?
    Dodam że wentylator nie ma żadnych oporów w kręcenia, normalnie idzie nim przekręcić.

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    95
    BMW
    poszukuje e38 730d
    Skąd
    Kalisz
    Też odświeżę, też mam problem z klimą po włączeniu śnieżki słychać pod maską cyknięcie (ktoś pisał, że elektromagnes) po wyłączeniu to samo ale nic więcej mam wrażenie że kompresor nie startuje bo obroty stoją w miejscu, do tego wentylator od chłodnicy klimy też stoi w miejscu, czy jego uruchomienie jest zależne z włączeniem kompresora? pomijam fakt, że z nawiewów wali ciepłem, czasami słyszałem jak by coś na chwilę się włączyło i dmuchnęło chłodniejszym z nawiewu ale po chwili znów się wyłączyło. Aluminiowa rurka, którą dobija się gaz jest fest gorąca w innych autach przy sprawnej klimie była zimna.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Też pewnie masz problem z wentylatorem.
    Ja długo walczyłem ze swoją klimatyzacją, dopiero 3 wentylator zadziałał.
    Jak słychać elektromagnes tzn ze jest czynnik i sprężarka się włącza.


    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •