Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: pompa paliwa i rozrusznik

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259

    pompa paliwa i rozrusznik

    moje m30b35 ciężko odpala, myślałem ze to wina badziewnego gazu, ale gaz zdjęty a problem pozostał. stawiam na pompę paliwa w baku zajechaną przez jazdę na rezerwie poprzedniego właściciela.

    do tego dość głośno kręci, myślę że rozrusznik jest zmęczony niewydolnością pompy. dobrze myślę? jest szansa jakoś go sprawdzić?

    słyszał ktoś coś o wyrobach firmy Lauber? 3 razy tańszy rozrusznik niż oryginalny..

    mam na myśli:
    http://sklep.intercars.com.pl/result...ki=&lang_id=PL

    czy ma znaczenie że silnik jest od anglika?

    a co z pompą? wystarczy:
    http://sklep.intercars.com.pl/result...ki=&lang_id=PL

    czy trzeba mierzyć wyżej?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    "glosnosci" rozrusznika raczej bym nie definiowal... chyba ze chcesz wyniesc temat na jakies wyzsze poziomy abstrakcji

    pompa paliwa co wkleiles parametrem cisnienia sie zgadza z tym co ma byc, ja bym pozyskal jakiegos oryginalnego Pierburg'a z pojazdu bez LPG, dodatkowo mozesz w ten sam sposob zdobyc oryginalny rozrusznik jesli masz taka wewnetrzna potrzebe bo zwykle rozruszniki przezywaja te motory

    z pozostalych rzeczy:

    jesli w aucie byl zwykly gaz, ktory obecnie zostal wyplewiony a mimo to teraz rozruch trwa dluzej to bardziej niz pompe paliwa obstawialbym inne rzeczy:

    - pompa jesli daje wlasciwe cisnienie paliwa to nie bedzie miala wplywu na efekt o ktorym piszesz, jazda z pustym albo prawie pustym bakiem dosc szybko konczy pompe - dla pewnosci mozesz zmierzyc cisnienie ktore podaje i przy okazji jej wyjecia sprawdzic czy nie jest nadtopiona

    - do efektu o ktorym piszesz moga przyczyniac sie 2 rzeczy ktore niszcza sie przy LPG: regulator cisnienia na listwie wtryskowej oraz wtryski

    lejacy wtrysk (uszkodzony od gazu) moze miec wplyw na to ile trwa rozruch silnika, sprawdzenie wtryskow mozesz zlecic w odpowiednim zakladzie

    - nie wiem czy istnieje mozliwosc sprawdzenia regulatora cisnienia paliwa ale jesli wykluczysz pompe i wtryski w pierwszej kolejnosci to mozesz go zmienic dla spokoju
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    rozrusznik jest dużo głośniejszy niż w innych e32, naprawdę nie brzmi dobrze. boje się ze w pewnym momencie skończy w ogóle brzmieć.

    wtryski były sprawdzane, i ponoć są okej.

    mówisz o tym?

    http://ekatalog.intercars.com.pl/res...ki=&lang_id=PL

    chyba odpuszczę szukanie na własną rękę i zgłoszę się do jakiegoś warsztatu..

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    regulator to BMW # 13531722040 te z ktorymi mialem stycznosc robil Bosch
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •