Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: BMW 730d nie kręci rozrusznikiem.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2023
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Toruń

    Post BMW 730d nie kręci rozrusznikiem.

    Witam
    Mam problem z moją e65 730d, nie kręci rozrusznikiem, tak jakby nie było prądu na przekaźniku rozrusznika, na rozruszniku jest prąd na grubym kablu, na zmostkowanym rozruszniku odpala bez problemu, gdzie szukać przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez Vroobel ; 10-04-2023 o 07:04

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W skrzynce ze sterownikiem silnika(pod prawym filtrem kabinowym) jest przekaźnik do rozrusznika.
    CAS podaje napięcie do niego, a sterownik silnika dopiero wysterowuje przekaźnik podając sterowanie na rozrusznik.
    Sprawdź(najlepiej żarówką) czy do przekaźnika dochodzi zasilanie z CAS. Bardzo możliwe, że sam przekaźnik ma nadpalone styki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2023
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Toruń
    Wiem o tym przekaźniku (jasnozielony) grzebiąc przy kablach od tego przekaźnika urwał się przewód zacisku 30, zlutowałem go, przekaźnik sprawdziłem zasilaczem i przekaźnik sprawny; pomocny byłby opis styków; doszedłem do tego że zacisk 87 - przewód rozrusznika; zacisk 86 - 12v zasilanie; zacisk 85 - w momencie rozruchu jest na nim 12V a na włączonym zapłonie 0,18V; zacisk 30 - wygląda na jakieś sterowanie - cienki kabel.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Schemat przekaźnika jest na nim samym.
    Styki 85 i 86 to sterowanie przekaźnika. Na jeden z nich przychodzi "plus po zapłonie" z obwodu sterownika silnika(za przekaźnikiem DDE), drugi to masa z samego DDE, jako wysterowanie do włączenia przekaźnika
    Styk 30 to główne wejście prądowe przekaźnika, powinien na niego przychodzić przewód o przekroju 4mm.
    Styk 87 to wyjście na rozrusznik, wg schematu może być to przewód o przekroju 2,5mm
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2023
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Toruń
    Rozwiązałem swój problem, mianowicie poprzedni właściciel nie powiedział o blokadzie zapłonu, znalazłem przycisk rozbrajania ( z początku myślałem, że to przycisk do przełączania aux) ale po wciśnięciu nic się nie działo; rozebrałem całą deskę kokpitu żeby to chińskie badziewie usunąć; połączyłem oryginalną wiązkę i problem zniknął; pozostało mi tylko to wszystko zmontować.

Podobne wątki

  1. [silnik] Długo kręci, zanim zapali E65 730D
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 11:27
  2. [elektronika] e38 730d nie kręci, nie odpala
    Przez macix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 15:45
  3. [elektryka] Kręci rozrusznikiem ale nie odpala BMW 728i !PILNE!
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 22:35
  4. [skrzynia] e38 730d nie kręci nie ma oswietlenia biegu na zegarach
    Przez turbos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 07:50
  5. [ elektryka] E38 m67 nie kręci rozrusznikiem
    Przez lincoln w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •