Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: bmw e38 740ia 4.4 m62 cykanie w silniku na biegu jałowym

  1. #1

    bmw e38 740ia 4.4 m62 cykanie w silniku na biegu jałowym

    witam ostatnio jak wróciłem wieczorkiem do domu zostawiłem włączony silnik i poszedłem zamknąć bramę to usłyszałem dziwne cykanie dochodzi ono n dołu samochodu u góry silnika go nie słychać oprócz cichej pracy szklane i czy je w ogóle powinno być słychać czy silnik już ma dość bo dopiero co odme wymieniłem a teraz znowu coś czy poprzedni właściciel nie wymieniał oleju czy co?? koledzy myślę że są to panewki bo jak się dobrze nasłucham to słychać lekkie postukiwanie ale przecież v8 spokojnie dożywają 500 000 a tu już koniec?? co radzicie jak sprawdzić czy są to panewki bo zawory raczej nie chyba ze przez prace zaworów niesie się rezonans przez kolektory wydechowe i dla tego to słychać nie wiem doradźcie . pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a moze to co u większości cyka klepie czy jak to zwać czyli mam tu na myśli vanos? Jeśli u autora wogóle jest?

  3. #3
    nie vanosa nie ma nawet nie wiem jak to wygląda w v8 ale domyślam się ze pewnie jest tak jak v r6 czyli wystaje z pokrywy zaworowej półkula nie wiem jak to nazwać, ale mniejsza z tym. Dziś posłuchałem z każdej strony silnik i to jest cykanie z prawej strony silnika jest silniejsze i dochodzi z dołu silnika czyli z miski. takie pytanie czy jest możliwe wymiana panewek bez wyciągania głowicy.

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Odkręć miske olejową i sprawdź czy Ci sie śruby nie powykręcały i czy nie gonią w misce.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    tak tylko trzeba mieć na to czas a puki jeździ to po co rozkręcać jak części nie ma pytanie gdzie można kupić panewki bo mówili ze 4.4 silniki są najmniej wytrzymalszy i są awaryjne.

  6. #6
    Jeśli jest tak jak Evan pisze to jeżdżąc póki jeździ możesz sobie narobić dużo większych szkód :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Panewki da się wymienić bez ściągania głowic, ale trzeba bardzo mocno unieść silnik, żeby zdjąć dużą miskę olejową (+ opuszczenie belki oczywiście). Tylko pytanie czy to właśnie panewki.....

    Trzeba to zdiagnozować i to jak najprędzej.

    W pierwszej kolejności - tak jak EVAN pisze - obejrzyj pompę oleju i to jak najprędzej, a przy okazji zdemontowanej małej miski można obejrzeć co się dzieje z korbowodami.

    Części zawsze można kupić w ASO - tam sprzedają części ;) Panewki są w 3 rozmiarach.

    Działaj, bo niebawem może być za późno :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Zacznijmy moze od tego o czym przypominal Greg- jaki rocznik auta?
    Bo moze rzeczywiscie vanos stuka...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    a jak rozpoznać vanos w v8

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez wojtas23011990
    a jak rozpoznać vanos w v8
    No jak kolego nie rozpoznajesz vanosa w silniku, to chcesz się zabierać za wymianę panewek?

    Z całym szacunkiem, ale daj sobie spokój, nie zawracaj głowy i czym prędzej jedź do dobrego mechanika. Po prostu nie dasz sobie z tym rady :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •