Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: bmw e38 740ia 4.4 m62 cykanie w silniku na biegu jałowym

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Na takie odgłosy jest sprawdzony sposób, należy w miarę dokładnie zmierzyć częstotliwość cykania - najlepiej nagrać urządzeniem rejestrującym dźwięk a następnie na komputerze w programie który sampluje audio przejrzeć ile razy na sekundę ma miejsce odgłos. Następnie porównać do prędkości obrotowej silnika. Ja w ten sposób kiedyś doszedłem do tego że zawór spotyka się z tłokiem a hałasowała (cykała) skrzynia biegów. Takie hałasy dziwnie się niosą po silniku. Nie mówię że u ciebie jest taki problem ale będziesz mógł okreslić czy to coś w rozrządzie czy coś w wale korbowym. Rozrząd - cykanie 1/2 prędkości obrotowej silnika, wał - zgodny z prędkością obrotową albo dwukrotność.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a nie są to przypadkiem stukające zawory? czy dźwięk jest bardziej słyszalny od góry bloku silnika ?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    a nie są to przypadkiem stukające zawory? czy dźwięk jest bardziej słyszalny od góry bloku silnika ?
    w moim przypadku cykanie jest raczej z dołu i bardziej słyszalne w drugim rzedzie cylindrow - gdzies okolice alternatora. Dzisiaj rano odpalałem i cykania nie było. A ostatnimi czasy bylo zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a ile samochód ma przebiegu ? zaglądałeś kiedyś w panewki ?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    a ile samochód ma przebiegu ? zaglądałeś kiedyś w panewki ?
    samochod ma 266tys autentycznego przebiegu potwierdzonego w ASO.

    ... ale przed chwilą wróciłem z garażu no i co sie okazało... - ... uleciała porcelanka na świecy zapłonowej i pewnie goniła w piatym cylindrze i do tego reszta porcelany dostala luzu w elemencie metalowym - więc to tak cykało. Muszę pożyczyć teraz przyrząd do pomiaru ciśnienia sprężania żeby to posprawdzać. Świece byly wymienione w maju na Boscha. Mam tylko nadzieję że nie uszkodziło wnętrza cylindra bądź zaworów.

    Dodatkowo po sprawdzeniu INPĄ odczytalo mi błąd którego nie kumam, a mianowicie:
    8 Aussetzer bei leerem Tank
    Error frequency : 1
    Logistic counter: 40
    Motordrehzahl 1360.00 /min
    Lastsignal 3.20 ms
    Geschwindigkeit 31.25 km/h
    Fehler aufgetreten vor 1.70 h
    Maximalwert ueberschritten
    Fehler momentan vorhanden
    statischer Fehler



    Ostatnio edytowane przez chester ; 07-09-2012 o 13:47

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Trzeba jak najszybciej usunąć "ciało obce" z wnętrza cylindra inaczej uszkodzisz silnik !

    a co do błędów to :

    8 haki z pustym zbiornikiem
    Częstość błędu: 1
    Logistic counter: 40
    Prędkość obrotowa silnika 1360,00 / min
    Załaduj sygnału 3,20 ms
    Prędkość 31.25 kmh
    Błąd wystąpił przed 1,70 h
    Maksymalna wartość przekroczyła
    Błąd obecnie dostępne
    błąd statyczny

    tak zapodał tłumacz google :P (nie znam tak dobrze niemieckiego), Co nie zmienia faktu że trzeba rozebrać głowicę i oczyścić cylinder bo widocznie jest on odłączony bo nie ma w nim sprężania poprzez nieszczelność przy pękniętej świecy.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    posprawdzane
    na szczeście sprężanie na cylindrze, w ktorym była uszkodzona świeca 14,6 Bara, na pozostałych podobnie pomiędzy 14,4 , a 14,8 Bara (wymagane min 12 Bar).
    Ciało obce usunięte z cylindra. Świeca wymieniona na nową. Z tym mysle, że będzie ok - jedynie mi została nierowna praca na zimnym zaraz po odpaleniu.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    ale jak to się objawia ? zdrowa benzyna na totalnie zimnym silniku przez chwilkę sama pracuje z około 1000 obr/min (tak jest przynajmniej u mnie) aż termostat nie wskaże że może już zwolnić obroty bo się rozgrzał

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    ale jak to się objawia ? zdrowa benzyna na totalnie zimnym silniku przez chwilkę sama pracuje z około 1000 obr/min (tak jest przynajmniej u mnie) aż termostat nie wskaże że może już zwolnić obroty bo się rozgrzał
    .. tak zgadza się i u mnie tak pracuje - czasem tylko gdzieś obroty schodzą nisko i potrafi zgasnąć. Ale z drugiej strony czasem szarpie, czasem chodzi ok ale jak nacisniesz pedał gazu to nie reaguje - strzela w tlumik, szarpie. Po ok mniej więcej 2 minutach wszystko wraca do normy i wkreca sie normalnie. Jeśli odpale na gazie to pracuje normalnie i wkręca się z gracją.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    może to zawór regulacji biegu jałowego (popularny silnik krokowy)? najlepiej zrób diagnostykę a wtedy na pewno się dowiesz co to. U mnie gasł na gazie bo był problem z reduktorem, zestaw naprawczy za 100 zł kawałek popołudnia w słoneczny dzień i gotowe. może to być też przepustnica, czasami jest tak że brud się tam naodkłada i nie domyka się do końca. Zerknij na razie w filtr powietrza czy nie jest on zapaskudzony czy też przedziurawiony bo to przez niego mogą wpadać takie śmieci jak kawałek liści czy owady.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •