Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Drobne niedogodności z klamkami , Audio, oraz lusterkami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice

    Drobne niedogodności z klamkami , Audio, oraz lusterkami

    Witam wszystkich .

    Mam kilka pytań odnośnie buni . Jak wiecie nie dawno doszedłem z nią do porozumienia i pali lecz zostało jeszcze trochę do porobienia z tad nowy temat gdyż w ostatnich tygodniach szukałem odpowiedzi na własną rękę.

    1. Mam problem z Audio które nie działa wcale ,ale po przyjeździe auta do Polski przy próbie odpalenia był ten specyficzny dźwięk bmw przy wsadzeniu kluczyka /zapłonie i w komputerze byly ikonki zurzycia paliwa itd itp reszty nie sprawdzałem w tamtym momencie . Po zrobieniu auta ten dźwięk znikł więc zabrałem się za światłowody ale w elementach które sprawdzałem wszędzie jest światło.Zaczalem od navi ktora byla zalana olejem z klapy ,z bajpassem również w razie gdyby byl to problem z navi ,ale przeszedlem dalej do radia i zmieniarki na desce oraz swiatlowodu w schowku (pominąłem tuner i wzmacniacz fm co do wzmacniacza hifi nie wiem czy takowy posiadam czy jest to zwykłe audio w bagazniku mam tylko navi i kilka pustych kabli z prawej strony od navi ale bez światłowodu).Byłem też u panów którzy robili casa podpinali pod komputer ale za dużo to nie wyjaśniło. Ciekawostką na którą odpowiedzi nie znalazłem jest to że radio wgl nie reaguje nie można wsadzić ani wyciągnąć płyty i na wyświetlaczu nie pokazuje żadnego cd ( cd że zmieniarki nie ma wkładu co tlumaczy jego brak wyświetlania ) .Zastanawia mnie tez czy sama usterka radia ,ale ze sprawnym zamknietym swiatlowodem powoduje brak tego dzwieku po wsadzeniu kluczyka czy to moze byc jeszcze cos innego? Na moje oko radio odmówiło posłuszeństwa i potrzebowałbym kogoś kto ew. Ogarnia takie radia najlepiej w okolicy Śląska lub ma takie radio do weryfikacji i sprzedaży.

    2. Od strony pasażera nie otwierają się drzwi od strony zewnętrznej tylnie jak i przednie podobno trzeba wymienić linki ,ale sprzedający poinformował mnie ze takiej konieczności nie ma trzeba je zdemontować i na nowo złożyć i robi sie to od boku drzwi (tu akurat pocieszył by mnie ten fakt jeśli mógłbym to zrobić sam i zaoszczędzić 700zl ) tu też nie pogardzę ew. podpowiedziami na co uważać chyba , że nie ma się czego bać

    3. Chcę wymienić wkłady w lusterkach bez demontażu większego, ale jedyne co gdzieś mi śmignęło bylo że podwarza się je bardziej na siłę żeby wyskoczyły, a jako że nie chce generować sobie kolejnych kosztów fajnie jakby ktoś dal jakaś poradę jak się do tego zabrać żeby czegoś nie rozwalić typu wpięcie do grzania lusterka itd .

    4. Czy nie ma ktoś może starej kasety / magazynku do zmieniarki , na internecie szukam już od jakiegoś czasu ,ale niestety nie znalazłem pasującej do tej z e65 co jest nad schowkiem .

    Pod koniec przyszłego tyg wracam do PL i chciałbym się tym zająć samemu ,a przynajmniej tym co mogę zrobić sam bo w połowie lutego reszta będą się bawić chłopaki z warsztatu BMW typu wyciek z klapy i poszarpywanie skrzyni na niższych obrotach przy 90-130 tak jakby chciał zmienić bieg i ew. powyższymi usterkami jeżeli do tego czasu nic w tym temacie nie zdziałam.

    Mam nadzieję , że opisałem problemy w miarę dobrze i jasno .
    Przepraszam za ew. błędy tel poprawia ale nie zawsze tak jak powinien .
    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie ;)

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Hashashin ; 28-01-2023 o 01:00

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    1. Daj VIN to sprawdzi się jakie masz wyposażenie

    2. To mogą być rzeczywiście linki. Pancerze potrafią korodować co powoduje problem. Zacząłbym od wyjęcia klamki zewnętrznej i pooglądania tego.
    Klamkę zewnętrzną demontuje się tak samo jak w E38 i E39. Od boku drzwi jest zaślepka, po jej zdemontowaniu odsłania się zasuwka, którą należy przesunąć(nie pamiętam czy pchnąć czy pociągnąć). Po jej przesunięciu klamkę da się wysunąć(najpierw dół podstawy klamki)

    3. Sprawdź pod wkładem czy widać wystający "bolec", który trzeba przesunąć w bok. Tak było blokowane lusterko fotochrom w E38/E39.
    W E65 z tego co pamiętam lustro jest tylko na wcisk. Jeśli obecne i tak chcesz wyrzucić to po prostu pociągnij z czuciem na za jeden z krótszych boków

    4. Magazynek pasuje też z E46/E39 z tego co pamiętam.
    +48 531 778 719
    Zadzwoń w tygodniu. To numer do kumpla zajmującego się magazynem części używanych, w warsztacie gdzie pracuje. Z tego co kojarzę to kilka sztuk magazynków luzem leży ;-)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice
    Dzięki cursor za wyczerpującą odpowiedź do soboty może uda mi się zjechać to się zabiorę za te pierdoly .
    Vin : WBAGM21060DR56909
    Sry że dopiero teraz odpisuję, ale miałem trochę zapiernicz z przeładunkiem aut i jazdą ,a teraz akurat skończyłem.

    Co do tego Audio to złapałem też okazję radia ale tego poliftowego więc też będę próbował podmienić żeby zobaczyć czy wystartuje choć nie wiem czy się nastawiać, puki co bunia ciągle mnie zaskakuje ,a miało być tak pięknie ,choć bez przygód za nudno by było tak człowiek się znów czegoś dowie

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Ta i wszystkie BMW e65 będą zaskakiwać wiecznie problemy, a z radiem na podmianę po polift trzeba jeszcze podmienić moduł radia w tylnym lewym słupku, oczywiście kodowani, aby coś zaczęło działać.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice
    Z modułem podobno bez kodowania się obejdzie żeby sprawdzić czy w radiu tkwi problem ,a ponad to że cd powinno chodzić normalnie razem z dźwiękiem . Wyczytałem to też na innym forum z tąd decyzja zakupu radia poliftowego okazyjnie ,bo myślę i tak swoje dać do regeneracji jeśli to będzie to . Zresztą w ostateczności jak zacznie działać dzwiek to tunera myślę też nie będzie trudno dostać, a jak już będzie jechała na warsztat to przy okazji by zakodowali

    Tak w razie W to ten moduł czy ten drugi z olx ?

    https://allegro.pl/oferta/sterownik-...64-11885166246

    https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacnia...5-IDOVgHf.html


    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Hashashin ; 29-01-2023 o 08:59

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Pierwszy raz widzę taki moduł, ja podmieniałem taki, z niego też AUX wyprowadziłem, dodaję poglądowo. https://allegro.pl/oferta/bmw-7-e65-...46-12413854327

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice
    Aha no to będzie trzeba się nad tym głębiej zastanowić choć uciesze się jak dźwięk wystartuje z cd . Wtedy już będę w domu i naprawiam stare radio

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    A ja się podłączę pod temat. Czy panel z radia cd ten szary przedni można przepiąć do drugiego radia takiego samego wizualnie ? Mam cd z 2006 bez AUX i chciałem wymienić na takie żeby AUX wyprowadzić czyli rocznikowo 2007-2008. Ale na allegro jak już coś się trafi to takie brudne i zajechane mają fronty że głowa mała a w moim front jest jak z nowego auta.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar rudek
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    80
    BMW
    e65 760i
    Skąd
    śląsk
    Bez najmniejszego problemu można przełożyć obudowę przodu radia jeśli oby dwa radia są poliftowe. https://zapodaj.net/ed5518a8e01da.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez rudek ; 29-01-2023 o 20:15

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2022
    Posty
    15
    BMW
    E65 2004r 730D
    Skąd
    Katowice
    Panowie a takie pytanie jeszcze, bo mnie to od godziny zastanawia jeżeli wszystko jest sprawne poza nawigacja ,ale światłowód przesyła światło do navi I dalej to dźwięk będzie czy z powodu niedziałającej navi nie dzwieku i tak nie będzie. To tak z ciekawości bardziej pytanko ;p

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [elektryka] Sterowanie lusterkami
    Przez motobiker w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 23:45
  2. [audio/video] Nagłośnienie Logic7 L7 głośniki ilość oraz rozpoznanie audio.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:27
  3. [audio/video] Most problem. Audio przestaje grać. nie dziala navi, telefon, oraz komputer pokladowy
    Przez lysyadam27 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:57
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46
  5. Problem z lusterkami
    Przez Niebieskobiały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •